Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Minden erdélyi magyart ilyen...

Minden erdélyi magyart ilyen komolyan sért ha le románozzák őket? (lent)

Figyelt kérdés

10 éve voltunk kint először Erdélyben,azóta már tízszer voltunk kint.

Megismertünk egy csomó embert,szinte az egész falu ismer minket.

Eleinte egy 50 év körüli asszonynál laktunk ott létünk alatt,nagyon kedves,rendes,azóta is tartjuk vele a kapcsolatot csak kicsit részeges és mesélték,hogy pár éve a kocsmában ült és hangoskodott, mikor ezt az egyik vendég megunta és azt mondta neki,hogy maradj már csendben te román.

Sértődötten kiment a kocsmából és hazament.Ezzel véget is érthetne a sztori,de 5 perc múlva visszatért baltával a kezében és hadonászott a baltával és kiabált, végül a rendőrök elvitték.

Minden székelyt ennyire sért ha azt mondják rá,hogy román?Azt hallottam ők különösen megsértődnek ezen, vagy itt csak az alkohol irányított?

(Tudom-tudom általánosítás, de ott a többség vérre megy ha le románozza őket valaki?!Én ezt tapasztaltam eddig)


2011. dec. 12. 15:11
 1/6 anonim ***** válasza:
75%
Ez természetes. Te örülnél, ha például Franciaországban lecigányoznának, azt gondolván, hogy minden magyar cigány?
2011. dec. 12. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Annyira nem sértődnék meg,hogy baltával menjek vissza,de talán még annyira sem,hogy megüssem,körülményektől függően szerintem én kinevetném,hogy milyen buta és kész.
2011. dec. 12. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
77%
Persze, a balta túlzás, de azért próbáld megérteni a helyzetet. Magyarországon élsz, aztán egyszer csak azt mondják, hogy ezentúl lakhelyed Romániához tartozik. Már ez borzasztó. Aztán amikor már azt mondják, hogy te magad is román vagy, az vérlázító. Közben mindig, mindenhol hátrányban vagy a magyarságod miatt, másodrangú állampolgár vagy. A történelmed (pl. Mátyás király) becsmérlik, stb., stb.
2011. dec. 12. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
27%

Kolompár Achillesz: nálad a pont.

Naponta fáj a lelkem, mikor ezt magyarázni kell. Ez a kérdés (és maga a jelenség) a romlott LELKI állapotunk indikátora.

2011. dec. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
60%
Igazi székely:D én is erdélyben élek, és UTÁLOM amikor ha azt mondom, hogy romániában élek vagy románnak, vagy cigánynak vagy lopos,hazug embernek néznek.
2012. jan. 18. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
100%
Többnyire, de nem mindet. Az exem pl. furcsán nézett rám azért, mert magyarként kezeltem. Aztán kiegyeztünk abban, hogy ő székely. Egyszer, már nem emlékszem milyen szövegkörnyezetben, de semmiképp sem sértésből azt mondtam neki, hogy román. Meglepődött, de nem sértettem meg. Román állampolgár, a nyelvet köteles volt tanulni... Annak ellenére, hogy a hivatalokon kívül szinte mindenhol tud az anyanyelvén (székelyül?) kommunikálni, ő igenis vállalja ezt. Ő csak azt nem szereti, ha pl. azt mondják neki "büdös román", szóval tulajdonképpen sértés vagy hátrányos megkülönböztetés címén. Ő nincs nagyra a magyarokkal... Ő erdélyi székely, és kész.
2012. okt. 9. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!