Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért van ennyi ámokfutó...

Miért van ennyi ámokfutó lövöldöző?

Figyelt kérdés

Azér kérdezem mert szvsz ezt a kérdést mindig nagyon egyoldalúan próbálják megválaszolni... Simán ráfogják, hogy pszichopata, abnormális, retardált, skizofrén, stb.. Ami azért humoros, mert ki tudja, hogy nem ez a fajta hozzáállás váltotta ki eleve a lövöldözést is?:D


Én is jártam suliba, tudom, hogy viselkednek egymással az emberek... Van egy sérült alak -aki ált. nem árt senkinek. Más kérdés, hogy néha tényleg van valami 'baja'-

és van 27 másik akik folyamatosan szánt szándékkal MEGALÁZZÁK az illetőt....


Ebből a 27ből mondjuk 5 az aki részt vesz aktívan az alázásban, a többi passzívan figyeli és a sértett félen röhög.


Na most kérdem én, ha egy kutyát a gazdája kiskorától veri, éhezteti, feszt ordít vele akkor végül a kutya nem fogja megharapni?:) Aztán persze a barom lelöveti azt a szerencsétlen állatot aki JÓFORMÁN SEMMIT SEM TETT, csak megszületett.


Jó persze nem vagyok orvos, nem vagyok senki, de tapasztalataim alapján nagyon esélyesnek tartom, hogy 10 iskolai lövöldözésből legalább ötöt ilyen emberek követnek el, a többi pedig lehet, hogy valóban antiszociális, agresszív és aberrált, de sose szabad elfelejteni, hogy azok akik egy ilyen embert bántanak azért amilyen pontosan ilyenné válnak ők is....


Ha van egy seb a kezemen és minden nap ráütnének arra a sebre, te egy idő után nem vágnád pofán azt aki csinálja?:D Szerintem igen. Aztán te lennél az aberrált.


Persze a kérdés akkor is fenn marad, hogy ok nélkül elkövet e ember egy ilyen tettet, de figyelembe véve, hogy áll a társadalom jórésze egy másik, esetleg elvont, sérült emberhez, nagyon esélyesnek tartom, hogy az ilyen tettek mögött bizony maga a társadalom áll.


Persze itt tuti felhozná mindenki, hogy 'De ő olyanokat ölt akik nem ártottak neki" Egyrészt lehet, hogy nem csak olyanokat, másrészt meg -kutyás példánál maradva- , ha egy kutyát a gazdája folyamatosan terrorizál a kutya minden embert meg fog harapni. Harmadrészt meg mint mondtam a maradék 22 le se szrta mi történik eszük ágába se volt kiállni a sértett fél oldalán, mert féltek, hogy akkor őket is bealázzák majd.


2011. dec. 15. 02:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mennyi? tíz évente 5. Nem egy nagy arány csak a média ezzel szeret foglalkozni.
2011. dec. 15. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

én is jártam már úgy hogy valakinek a halálát kivántam és nem egyszer elképzeltem milyen lenne kiontani a t*tves életét. aztán érvényesült a mondás: "az idő mindent begyógyít"

miért nem tettem meg már az elején? azért mert nem volt fegyverem... csak ennyi

mi váltotta ki belőlem? hosszú barátság után amikor segítségre szorultam volna és támogatásra (érzelmileg), az elvártak helyett egy rúgást kaptam majd megszakította a kapcsolatot... a részleteket nem írom direkt.

2011. dec. 15. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igazad van. Egymásból hozzuk ki az állatot. A gyilkosság okozat, aminek mindig van oka. Csak ezt nem szokás figyelembe venni.

Amióta anya vagyok, tudom hogy bármire képes lennék ha a fiamat bántanák. Simán kinyírnék bárkit, vagy szemet-szemért elv alapján a bárkinek a kisgyerekét is, aki őt bántaná...

Pedig még nem diagnosztizáltak nálam elmebetegséget (de ami késik, lehet nem múlik...)

2011. dec. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én teljesen egyetértek veled. Csak a társadalom ezt azért nem látja be, mert a média nem azt hangsúlyozza, hogy Pisti mindennap lelkileg terrorizálta Józsit, elvette a pénzét plusz suli után jól meg is verte, hanem csak ,hogy Józsi egy random nap lelőtte Pistit.

A médiának nem célja, hogy a társadalmat hibáztassa, mert arra senki nem lenne kíváncsi. Pedig igencsak rá kéne világítani az embereket arra, hogy azzal, hogy b*sztatják a másikat majd később nem lesz olyan élvezetes, ha a másik nem bírja tovább és lemészárol mindenkit (amúgy szerintem tök érthető okból).


Hozzátenném, hogy kb 10-ben (gimiben), jött hozzánk egy új lány. A csajt megelőzte a híre, mindenki mondta, hogy idegbeteg hülye meg így retardált meg úgy retardált. Nos igen, mikor jött az első nap suliba úgy mutatkozott be, hogy aki belé köt azt elveri, mert ő judozik (vagy karatézik, már nem tudom). Persze mindenki kiröhögte és hamar az osztály kis "ékszerdoboza" lett, mindenki őt piszkálta napi szinten. Már más osztályokból is jöttek át diákok, hogy akkor b*sztassuk a Lottit (így hívták). Nagyon sajnáltam a csajt. Próbáltam mondani barátnőmnek, hogy hagyja már békén, most miért jobb ,hogy ezt meg azt csinálja, de persze az osztályban gyakorlatilag egyedül voltam, aki nem bazerálta. És szintén egyedüli ember voltam, akivel ez a Lotti nevű lány mindig normális hangnemben beszélt, sosem fenyegetett meg sosem kötözködött sőt bármikor segített, ha valami nem ment.

Szóval lehet, hogy első héten még én is nevettem azon, hogy milyen agresszív ez a leányzó, de később azért már kapcsoltam, hogy pont azért ilyen, mert vele is így bánnak.

2011. dec. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!