Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Egy általános iskolának ez...

Egy általános iskolának ez miért jó? Miért éri meg?

Figyelt kérdés

A városba van sok általános iskola, kb 4-5 vagy 6... de az egyik (amibe én is jártam) azt valahogy (számomra) szinte börtönné alakították....


Persze csak képletesen, attól még ált. iskola maradt, csak ezek miatt : A kerítéseket megnagyobbították, az iskola drága pénzért (gondolom nem olcsó) szereltetett (nem tudom h igaziak-e vagy csak látszat) kamerákat az udvarokra, a bejárathoz, a hátsó bejárathoz és még néhány helyre.


Ez még oké, de a sulikba nem szokott sűrűn erőszak lenni, sőt, pont az van (hála istennek) hogy nagyon kevés, és a tanárok mindíg rendezték a problémát.

A többi általános iskola nincs bekamerázva stb max csak riasztó van. Egyik ismerősöm egy másik ált. isibe tanít a városba és ő mondta hogy ő sem érti, mert szerinte és a tanárok szerint is a riasztó épp elég.



Szóval miért éri meg egy általános iskolának az hogy kamera kamera hátán, megnagyobbított kerítések stb ha még rongálók sem szoktak ott járni?

Mert van egy kosárlabda pálya, ott szoktak játszani iskolazárás után is, és eddig senkit sem zavart, sőt.....pláne hogy a suli nem épp egy lakópark mellett van hanem a város széle fele....



Szóval nem tudom pl hogy látszat kamerák-e (már ha van ilyen, de ha nem akkor meg ki a fene figyeli őket pláne éjjel? Mert nem a rendőrség az biztos....) vagy stb vagyis hogy miért éri ez meg az iskolának?

Az épületet, és egyebeket egyszer sem rongálták meg, betörés se volt sose.....



Még a GIMNÁZIUMOK (mind a 2 a városba) is csak riasztózva vannak.....az egyik tanárom mondta hogy "Minek kamera, az többe kerül mint bármi más amire az iskola tud költeni, meg biztonságos a riasztó" és igaza is lett....



Szóval nem értem ezt. Szerintetek?:/


2011. dec. 15. 15:59
 1/4 A kérdező kommentje:
Az iskolai erőszakra visszatérve tényleg nagyon ritkák...nekem mondta az ismerősöm is, aki tanított az én régi sulimban is nem is oly rég, szóval nem beszélek hülyeséget
2011. dec. 15. 16:01
 2/4 A kérdező kommentje:

Félre ne értse senki nem betörni akarok vagy stb xDDD

Hanem egyszerűen csak elcsodálkoztam ezen :/

2011. dec. 15. 16:03
 3/4 anonim válasza:

Azért, mert az embert gyerekkorában kell még "elkapni"

A jövőben már mindenhol kamerák lesznek és minden ellenőrzött lesz,RFID(rádiófrekvenciás azonosító chip lesz mindenkiben) már a telefonokban is...

Vagy csak gazdag iskolába jársz...figyeld meg pár év múlva minden iskola börtönhöz fog hasonítani(remélem nem)

2011. dec. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

De épp ezaz hogy nem volt gazdag a suli....rossz ablakok, stb......

Oké hogy megakadályozni akarják h rossz gyerekek legyenek de miért börtön stílussal? =/

2011. dec. 15. 19:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!