Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Van ertelme a kettannyelvĂź...

Van ertelme a kettannyelvĂź altalanos iskolanak?

Figyelt kérdés
most kell majd elsobe iratni a kislanyomat. Az esze meg lenne hozza,de a parom szerint feleslegesen terhelnem le. Ha le akar nyelvvizsgazni,anelkĂźl is le tud vizsgĂĄzni.
2011. ápr. 8. 14:02
 1/7 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem is felesleges. Nyelvvizsgázni, ha okos és van érzéke hozzá máshogy is le tud. Viszont a legtöbb helyen az, hogy néhány tárgyat idegen nyelven tanulnak az a tudás rovására megy.
2011. ápr. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek általánosba is, gimnáziumba is kéttannyelvűbe jártak. csak általánosba németet tanultak a gimiben angolt. Semmi hátrányát nem tapasztaltam, most 4 nyelvvizsgájuk van (spanyolt és olaszt tanultak a suliban)

egyetemre járnak.

2011. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg van.


A gyerekek hangképzése 10 éves korban lesz végleges.

Ha anyanyelvi angol beszédet, kiejtést is hall eddig, akkor képes lesz akcentus nélkül beszélni.

A kéttannyelvű iskolában kezdetben csak a rajz, környezet tantárgy megy angol nyelven + minden nap nyelvóra.

Én beíratnám a gyerekemet.


Hogy a tudás rovására megy-e, azt nem hinném.

Rengeteg fölöslegeset tanítanak ma a gyerekeknek.

Pl. 7.-es tananyag matekból a műveletek hatványokkal (2 az ötödiken + 4 a hatodikon).

Mikor fog ez kelleni az életben?

2011. ápr. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én beíratnám a helyedben. Hatalmas előnnyel menne így majd középiskolába és felsőoktatásba.

Ha meg mégsem válik be, át lehet íratni sima suliba is. Vesztenivaló nincs igazából.

2011. ápr. 8. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
Érdekes, hogy a magyar nyelvoktatásban a tanulók és szülők 90%-ának a középfokú nyelvvizsga a cél... De annyira is mennek vele...
2011. ápr. 8. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nem mindenki való oda. Mindenesetre megéri a próbát. Ha nem megy, akkor majd át kell küldeni máshová.
2011. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
koszonom mindenkinek a valaszokat! Ertelmes gyerekrĂśl van szo,mar 20honaposan elmondta az Arany Lacinak c. verset! Magatol tanult meg 100ig elszamolni. Jar ovis angolra amit imad. De gondolom sok minden mulik az ovi szakvelemenyen. Azt en is elolvashatom?
2011. ápr. 8. 21:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!