Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehet tenni ha a postás...

Mit lehet tenni ha a postás rendszeresen nem adja ide az ajánlott leveleimet, hanem bedobja a cédulát a postaládába?

Figyelt kérdés

Kisgyerekkel vagyok itthon,délelőttönként általában mindig itthon vagyunk. Egy 10emeletes panelban lakom,és van csengő az ajtó előtt.

Ma is egész délelőtt vártam egy csomagot a gyereknek,tudtam hogy ma kell megjönnie,de semmi. Megnéztem a postaládát,és benne volt az értesítés. Ezt már nem először játszotta el a postás! Nagyon mérges vagyok,mert nagyon vártam a gyerek miatt,most várhatok hétfőig!


2011. dec. 16. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
82%
Panaszt kell tenni a postán minden ilyen alkalommal. Vagy megváltozik, vagy kirúgják.
2011. dec. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%
Meg gondolom attól is függ, hogy mekkora a csomag.
2011. dec. 16. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Egy 30cmes plüssfigura,nem hinném hogy nagyon megterhelő lehet számára! De a levelekkel is ezt csinálja legtöbbször. Szóltam már egyszer mikor mentem a postára,igaz nem a főnöknek,hanem aki éppen az ablakban volt.
2011. dec. 16. 12:57
 4/11 anonim ***** válasza:
9%
Szerintem nem kötelessége kivinni a 30 cm-es plüssfigurát, mert nem csak hozzád megy és valószínűleg másnak is vannak várt csomagjai, amit egyszerre képtelenség elvinni. Így gondolom nem akarnak kivételt tenni és csak értesítőt dobnak be. Postást ilyenekre nem köteleznék. De ez csak vélemény. Persze az más, ha megbeszéled vele vagy felhívod a postát, hogy nem tudsz érte menni.
2011. dec. 16. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
72%

Nálunk is előfordult egy csomószor... mivel én is babával vagyok itthon, simán át tudnám venni ugye. Ehhez képest mindig csak akkor láttam az értesítőket, amikor mentünk a kicsivel sétálni. Nem csak csomagnál, hanem ajánlott leveleknél is ez volt. Sokszor ráadásul úgy, hogy előző napi dátummal, vagy egyből második értesítőt dobott be az illető. Én felhívtam a körzeti postát, és megkérdeztem mi a pontos szabály erre. A hölgy elmondta, hogy bizony fel kéne vinni minden csomagot, ajánlott levelet is, nem csak a pénzt a borravaló reményében. Érdekes módon elnézést kért, és megköszönte az észrevételt. Azóta egy másik srác jár a környéken, és láss csodát, csak akkor kell értesítővel rohangálnunk, ha tényleg nem voltunk itthon. Az új fiú meg volt, hogy megállított útközben, hogy oda tudja adni, ami épp jött.

Szerintem nyugodtan érdeklődj telefonon te is, hogy mi a helyzet, hátha nálatok is ilyen jól fogadják, és lépnek is.

2011. dec. 16. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen. Nálam is ugyan ez a helyzet,a leveleket sem hozza fel! Gyerekkel meg nem nagy élvezet,a postán egy fél délelőttöt várni,mert mindig rengetegen vannak. Állandóan hisztis lesz,ami érthető,és nem tudom kire bízni.

Panaszt fogok tenni. Az előző kommentem tárgytalan,mert törölték a 4eskét!

2011. dec. 16. 13:32
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Én a 8. kerületben vagyok kézbesítő és ha valamelyik házba ajánlott küldeményem van és nem ismerem a címzettet, akkor azzal kezdek, hogy felcsengetek.

Ha beleszólnak a telefonba, akkor elmondom, hogy ki vagyok, mit hoztam és milyen névre.

Aztán, ha van otthon jogosult átvevő, akkor felmegyek, ha meg nem, akkor nem.

De azt szeretem, ha le tudom adni az adott levelet/csomagot, mert gyűlölök értesítőt írni.

Meg nekem is jobb, ha az amorf alakú küldeményt le tudom adni, mert legalább eltűnik a táskából és nem kell egész nap cipelnem.


Én egyébként a te helyedben nem panaszolnám be a kézbesítőt. Meg is mondom neked, hogy miért:


1. Bemész panaszt tenni az illetékes postára. Ott megpróbálnak majd lebeszélni, hogy próbáld meg lerendezni inkább fű alatt a postással (pl.: cetlit ragasztasz a ládára, amire kiírod, hogy feltétlen menjen fel, mert fontos dologról lenne szó) De te hajthatatlan leszel, felveszik a jegyzőkönyvet. Kb. 1 órád fog vele elmenni, de az még belefér. Igen ám, de -->


2. A postást behívják a munkahelyén a levélforgalmi irodába és felvetetik vele is a jegyzőkönyvet. Megkérdezik, hogy mit tud elmondani az esetről, ismer-e téged stb. stb. Természetesen, ha van egy kis esze úgy is azt fogja mondani, hogy Ő mindig csenget vagy kopog, de senki nem nyit ajtót.

A nyilatkozatát aláírja. Mivel tárgyi bizonyíték nincs rá, hogy a kézbesítő hazudik, ezért a panaszt alaptalannak nyilvánítják. De itt még nincs vége...


3. Mivel a kézbesítőnek az idejéből elment kb. fél óra erre az egész procedúrára nagyon pipa lesz és ha a rosszabbik fajtából van, akkor meg fogja bosszulni.


4. Te megkapod a levelet a Magyar Posta Zrt.-től hogy a a panaszodat alaptalannak nyilvánították a vizsgálat lezárult.


5. Ha a jobbik fajtából van a kézbesítő, akkor ezentúl feljárkál a leveleddel (de túl sok jóra ne számíts szerintem.)

Ha viszont a másik véglet van, akkor észre fogod venni, hogy szép lassan elmaradoznak a számla leveleid.

Későn érkeznek illetve néha meg sem érkeznek.

Míg előbb utóbb visszasírod azt az időt, amikor még kaptál értesítőt.


Hidd el nekem én láttam már Postán ezt-azt és ez még csak a jéghegy csúcsa.

A postások többsége egyébként rendes, tisztességes ember, de sajnos vannak kutyaütők, mint minden munkahelyen.

Ismerek én is ilyeneket és szégyenlem sokszor, hogy ugyanazt a ruhát hordjuk és miattuk is ítélnek meg minket, becsületeseket sokszor tévesen.



Szóval szerintem ezt négyszemközt beszéld meg a postással!

2011. dec. 16. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Én is babával vagyok itthon,ugyanezt csinálta,az ajánlott levelekkel. És ráadásul jó messze van a posta ahol át lehet venni. Mi megkértük szépen,azóta jön,persze kap borravalót:(
2011. dec. 23. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:

Én múltkor egy nagyobb levelet adtam fel és már a postán szólt a hölgy, hogy ezt nem fogják házhoz vinni (csak értesítőt hagynak) a mérete miatt. Csomagként kell feladni, azt kiviszik.

Persze benne van a pakliban a postás lustasága is.

2012. dec. 4. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Rohadt postások, kutya seggbeharaphatná őket már végre.
2018. febr. 3. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!