Kezdőoldal » Otthon » Egyéb kérdések » Mit tehetek, ha a postás az...

Mit tehetek, ha a postás az ajánlott levelet a postaládába dobja és maga írja alá az átvételt?

Figyelt kérdés
Hol tehetek jelentést erről? Hol reklamálhatok? Sajnos hajléktalanok pedig jönnek és felfeszegetik a postaládát. Nem tudni mit visznek el, vagy dobnak ki a számomra fontos levelek közül. Aki jártas az ügyben kérem segítsen!
2011. jan. 31. 17:11
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
65%
A kézbesítő postahivatal vezetőjénél tegyél panaszt, írásban.
2011. jan. 31. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
54%
Ha jól tudom, az ajánlott levél feladója kérheti azt, hogy ha a címzett nincs otthon, akkor a postás bedobhatja a postaládába.
2011. jan. 31. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, a legújabb Postatörvény szerint az ajánlott levelet bedobhatja a postás a postaládába, ha a Címzett nincs otthon...


Nálunk pl. fel sem csenget, pedig itthon vagyok, ő is tudja, de úgy döntött, hogy nem hajlandó 4 emeletet felcaplatni még borravalóért sem!


Hiába tettem panaszt, megindokolták, hogy ez ÍGY SZABÁLYOS!


Akkor nem dobhatja be a postaládába, ha a levél AJÁNLOTT és TÉRTIVEVÉNYES!!! Ebben az esetben köteles a Címzettel aláíratni a Tértivevényt, nem dobhatja be a postaládába és nem adhatja át a szomszédnak sem!...


Képzeld, nálunk (Bp., XII. kerület) nem a hajléktalanok feszegetik fel a postaládát, hanem maga a POSTÁS, hogy bele tudja tenni a kicsit nagyobb ajánlott levélküldeményt, ami nem fér át a postaláda nyílásán!... Inkább ott feszegeti azt a rühes postaládát félórán át, aztán visszafeszegeti, mintha be lenne zárva, csak ne kelljen feljönnie a 4. emeletre!!!

2011. jan. 31. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Semmit sem tehetsz,mert nem csak akkor dobhatja be,ha nem vagy otthon,hanem bármelyik sima ajánlott küldeményt.
2011. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Azt hittem az ajánlott levél lényege, hogy személyesen legyen kézbesítve, de akkor az már csak tértivevényesre érvényes. Ez gondolom egy újabb lehúzás, ha biztos akar lenni az ember, akkor küldje minél drágábban.

2011. jan. 31. 19:05
 6/13 anonim ***** válasza:
53%
nincs postatörvény, csak egy szabályzata van a postának...de egyébként igazad van, az ajánlott, ha BELEFÉR BIZTONSÁGOSAN a ládába, akkor beledobhatja a postás
2011. jan. 31. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ajánlott levelet nem kell aláírni csak a tértivevényest. Nekem legalább is ezt mondta a múltkor a postásunk. Ugyanis engem is várt a postaládában egy a múltkor. Másnap pont össze futottam a postással és rákérdeztem, hogy ki írta alá az átvételt? Hozzá kell, hogy tegyem, a mi postásunk nagyon rendes. Bp. III. kerület
2011. febr. 1. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Igen, ez egy újabb lehúzás... 8-[[


Az AJÁNLOTT díj +225 Ft, a TÉRTIVEVÉNY +145 Ft.


És akkor még hozzájön a levéldíj is (50g=120 Ft; 100g=160 Ft; 250g=195 Ft; 500g=355 Ft; 750g=585 Ft)...


Ennyit kell fizetni, hogy a Címzett biztosan megkapja a levelét!


Nálunk (Bp., XII.ker.) rendszeresen azt csinálja a postás, hogy a földszinti előtérben egy kupacban leteszi a kézbesítendő leveleket, ő aztán nem szórakozik azzal, hogy a postaládákba bedobálja, neveket kiböngéssze...


Rendszeresen 20-30 db levelet találunk egy kupacban az ablakpárkányra téve, köztük számlák, banki számlakivonatok, hivatalos levelek, (némelyikben CD-lemez, termékkatalógus, stb)...

2011. febr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én a földszinten lakom és hozzám se csenget be az ajánlott levéllel. Bár múltkor biztos ráért, mert csengetett és aláírtam, de ma pl. csak bent volt a postaládába.
2011. febr. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem kétlem,hogy igazatok van,de a lehúzáshoz csak annyit tennék hozzá,hogy 10ft-ba kerülne az ajánlott mellé,hogy ne dobhassa be.
2011. febr. 1. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!