Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mi ez az új divat, hogy már a...

Mi ez az új divat, hogy már a 14 éves lánykák is kb 100-150 fotót tesznek fel magukról a facebookra, ahol csak ők meg a kezükben a kamera (telefon), meg a tükör van és különböző p@fákat vágnak?

Figyelt kérdés
Aztán meg lájkoltatják magukat mindenkivel. Ezzel el is hiszik, hogy jó nők és ők az Istenkirálycsászárok. Mindenki adja alájuk a lovat, és ők ezzel visszaélnek és a szájuk olyan mocskos, hogy minden második szavuk xar meg bäzzmehg. Ja és bunk@ módon beszélnek mindenkivel. Ezek meg 20 éves korukra úgy elszállnak, hogy az egeket verik. Nincsenek szüleik akik megnevelnék őket, hogy szálljanak le két lábbal a földre? Nagyon rossz ezt látni, hogy idáig fajultak a lányok. Persze fiúk között is vannak ilyen önimádók, de csak töredéke a lányokénak.
2011. dec. 19. 08:52
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez nem új.
2011. dec. 19. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
24%

Egyrészt szerintem azon semmi meglepő nincs, hogy "már a 14 éves lánykák", az idősebbek általában nem csinálják ezt, ők meg még gyerekek, komolytalanok, ezzel szórakoznak. Ha meg azt a következtetést is levonod, hogy 20 éves korukra így meg úgy viselkednek, akkor vagy a jövőbe látsz, vagy annyira nem is új jelenség.

Azzal, hogy egyetlen beállításban csinálnak magukról kismillió képet, hülye képet vágva, szerintem nincs semmi baj 14 éves korban, nem hiszem, hogy itt a szülőnek bármit is tennie kéne. Nagyobb gond, amikor már meglehetősen ruhátlan képeket tesznek fel, és nincsenek tisztában az esetleges következményekkel.

Az meg mi, hogy "mindenki" adja alájuk a lovat? Miért mindenki? Maximum a kortársaik.

Bocs, de szerintem itt vagy arról van szó, hogy nagyon unatkozol, hogy ráérsz ezzel foglalkozni, olyan szinten, hogy ez problémaként megfogalmazódjon benned, vagy valamiért irigyled azt, hogy ők még fiatalok. Mondom ezt úgy, hogy én is egy tizessel idősebb vagyok az általad említett korosztálynál. De egyszerűen nem tud izgatni. Emlékszem rá, amikor én voltam tini, sőt, ez szerintem így van, mióta világ a világ, hogy a kamaszok szánt szándékkal találnak ki olyasmit, amire a náluk idősebbek azonnal ugranak. Az én korosztályomnak is megvolt a maga hülyesége, csak akkor még nem volt facebook. A szüleim korosztályának úgyszintén, apukámat akkor azért piszkálták, hogy fiú létére hogy lehet vállig érő haja, anyukámat meg azért, hogy ne járkáljon már alföldipapucsban meg nagypapa ingjében. És? Mindkettőből normális felnőtt lett. A mostani tinikből is javarészt az lesz, akiből meg nem, az nyilván alapból hülye, nem a fotókipakoláson múlik. Kíváncsi vagyok, hogy az ő gyerekeik majd miket fognak kitalálni. Vagy éppen csak a tíz évvel utánuk következő tinik mivel akarják majd sokkolni a felnőtteket.

2011. dec. 19. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
34%

Te nem voltál tinilány? Nekik a legfontosabb a folyamatos megerősítés, hogy szépek, vonzóak, csinosak. Ez így volt a világ kezdete óta.

Süt a rosszindulat abból, amit írtál.

2011. dec. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Más világot élünk, ez eddig rendben volna de az esetleges következményeket viszont nem ártana végig beszélni mindenkivel, mert úgy tűnik nem tudják. Van erre a szüleiknek ideje vajon? Kellene pedig.
2011. dec. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ez nem csak idő függvénye szerintem. Az sem biztos, hogy a szülők tisztában vannak az esetleges következményekkel.
2011. dec. 19. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!