Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki EGYÁLTALÁN...

Van itt olyan, aki EGYÁLTALÁN nem ünnepli a Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Tehát most nem arról van szó, hogy keresztény vagy-e vagy sem, hanem hogy állítasz-e fát, veszel-e ajándékokat stb. Vagy ez egy ugyanolyan nap, mint a többi?
2011. dec. 20. 17:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
ajándékot csak a gyerekeknek veszek, fa lesz, de mivel dolgozni fogok így kb olyan lesz mint egy másik munkanap.
2011. dec. 20. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

jelen.

se fa, se ajándék, se semmi.

2011. dec. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A párommal van egy icipici műfenyőnk, azt talán előszedjük a szekrény mélyéről, de ajándék idén nem lesz... mert így döntöttünk. Pénzt cserélni tök felesleges. :/

Mindkettőnk családjánál meg kell majd jelennünk Karácsony alkalmából, azt nem ússzuk meg sajnos. Amúgy én szívem szerint nem ünnepelném a karácsonyt.

2011. dec. 20. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
Igyekszek kimaradni a rokonlátogatásokból,ajándékot nem szoktam venni.Munkaszüneti napnak tekintem,semmivel se több nekem, mint május elseje.
2011. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

"Tehát most nem arról van szó, hogy keresztény vagy-e vagy sem, hanem hogy állítasz-e fát, veszel-e ajándékokat stb. Vagy ez egy ugyanolyan nap, mint a többi?"


Nem, a többi nap ugyanolyan - vagy jobb, mint nektek (vagy akik ünneplik) ez!

Egy JT.

2011. dec. 21. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

csak azért kérdeztem, mert én régebben nagyon vallásos voltam. Szóval azok közé tartoztam, akiknek a Karácsony nem csak az ajándékról meg a kajáról szólt, hanem volt egy bensőségesebb értelme.

Az eltelt egy év óta viszont 180 fokos fordulatot vettem. A kereszténységet a Bibliával együtt egy az egyben elvetettem, mert rájöttem, hogy kb. annyi értelme van, mint a többi vallásnak... Ráadásul vicc, hogy hivatalosan Jézus márciusban született:) Na mindegy. De attól még a szeretet ünnepeként fogom fel a dolgot. Még mindig jól esik másnak örömet szerezni akár valami kis házilag készített karácsonyfadísszel, házi bonbonnal/szaloncukorral, vagy bármi mással. Vagy valami olyat venni valakinek, aminek tényleg örül. Bár vallás nélkül egy kicsit azért fura. Főleg, hogy az egész családom keresztény, én meg nem érzem át azt, amit ők. De attól még szép:)

2011. dec. 21. 18:58
 7/12 A kérdező kommentje:
bár hozzátenném, hogy ahogy az emberek általában felfogják az egészet, az valami rettenet. Ma bementem Arénába pár dolgot venni magamnak, és egy óra felé olyan emberáradat lett a legtöbb üzletben, hogy inkább elmenekültem a francba. Csomó embernél hallottam, hogy " haggyad, jó lesz a' neki, legalább akcijós". Ez olyan kiábrándító. A legtöbb embert nem is érdekli, mit vesz a másiknak, csak ne menjen üres kézzel zabálni (Ez egyébként velem is legtöbbször így van. Én imádok másnak olyan (akár házilag készített) ajándékot, ami tényleg szép/hasznos, de én az esetek 90%-ában valami gagyiságot kapok, amit bedobtak a kosárba, mert ott volt). Aztán bementem a Tescoba, hát az is valami borzadály volt. Mindenkinél tele volt a bevásárlókocsi minden (egészségtelen) sz*rral, mert hát ugye karácsony van... Aztán meg "jaaaj, nincsen pénzünk". Szánalmas... sajnos.
2011. dec. 21. 19:02
 8/12 anonim ***** válasza:
Hogy Jézus mikor született teljességgel lényegtelen és értéktelen dolog. Éppannyira, mint az a dátum, amelyre sokkal később Jézus álszületésnapját rakták. Jézus szelleme a lényeg. A karácsony a legjobb esetben is csak egy rövid ideig tartó érzelmi löket, mely arra jó, hogy elterelje a figyelmet a fontosabb dolgokról.
2011. dec. 22. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

és miért baj az? egyébként mi fontosabb annál, hogy együtt legyünk a szeretteinkkel?

Egyébként ha hiszed, ha nem, gyerekkorom legszebb emlékei az adventi időszakhoz fűződnek, a sok készülődéshez. És szerintem a legtöbb gyerek így van ezzel:)

2011. dec. 22. 18:49
 10/12 anonim ***** válasza:

"A Karácsonyt összepróbáljuk rakni Krisztussal de mi a ragasztó? A hazugság. Ha az igaz Krisztust, és az alapvetően szép örökzöld fenyő, ajándék szimbólumokat egy rahedli hazugsággal, mint ragasztóval rakom össze, akkor az szép lesz? Az jó lesz?"


Ez az idézet innen való:


http://www.gyakorikerdesek.hu/kultura-es-kozosseg__vallas__2..


Még sok ellenérv is felsorakoztatható a Biblia alapján arra, hogy miért nem helyes ehhez ragaszkodni. Ezeken az oldalakon sokat megemlítenek. Persze akkor viszont kellene a krisztusi igazság helyette, ami betölti az űrt. Igen, az kellene, csak keveseket érdekel - de ezt a Biblia írója előre tudta...

2011. dec. 22. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!