Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Tudnátok olyan könyveket...

Tudnátok olyan könyveket (főleg szépirodalom) ajánlani, ami fejleszti a szókincsemet, tehát igazán színvonalas, irodalmi nyelvezete van, de közben érdekes is?

Figyelt kérdés
De bármilyen tanács érdekel.Köszönöm! :)
2011. dec. 22. 13:48
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szabó Magda könyvek, pl Abigél (a kedvencem :))


Akkor most olvasom a Dorian Gray arcképe című könyvet és nekem nagyon tetszik a nyelvezete, nem ez a szokványos valami, enyhe cinizmust is lehet benne érezni (legalábbis szerintem).

Illetve én nemrég olvastam az Interjú a vámpírral című könyvet angolul. Eredeti nyelven olyan szépen voltak leírva dolgok (gondolom magyarul is, de azt nem tudom, mert magyarul még nem olvastam), hogy kapásból ki is jegyeztem belőle pár kifejezést, mert olyan szépek voltak :D

2011. dec. 22. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

ma 13:56


Ezt nem hiszem el, én is épp Dorian Gray-t olvasok, ennek mekkora volt az esélye? :D

2011. dec. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
DEJÓÓÓ! :D remélem neked is tetszik ;)
2011. dec. 22. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, akkor ezeket meglesem a könyvtárban, az Interjú a vámpírral kétlem hogy meglenne, pedig olyan rég szeretném elolvasni!
2011. dec. 22. 18:06
 5/7 Cass90 ***** válasza:
Márquez - Szerelem a kolera idején
2011. dec. 25. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

én meg pont két hete fejeztem be a dorian gray-t, de már vagy nyolcvanadjára, mert az a kedvencem :)

egyébként próbáld a büszkeség a balítéletet még szerintem!

2011. dec. 26. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2011. dec. 28. 07:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!