Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Művészetek » Mi a véleményetek a hazai...

Mi a véleményetek a hazai könyvekről, írókról (szépirodalom)?

Figyelt kérdés
Sziasztok. Írónak készülök, most indultam egy pályázaton is, ami miatt nagyon izgulok, mert úgy érzem, fontos kiindulópont. Emellett fordító is szeretnék lenni, mert sejtésem szerint nem igazán lehet megélni idehaza csak az írásból (bárcsak tehetném!). Ti mit gondoltok a hazai irodalomról?
2010. okt. 26. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Irodalom fordításából sem lehet éppen meggazdagodni.
2010. okt. 26. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Hát a kortárs szerzőket nem nagyon ismerem. Mármint a magyarok közül. Szerintem nem kapnak elég nyilvánosságot, pedig igazából kíváncsi lennék, de hát... Kezdjük ott, hogy milyen piszok drágák a könyvek, továbbá arra aztán tényleg nincs pénzem, hogy próba-szerencse alapon megvegyek mindenféle könyvet számomra ismeretlen szerzőktől. Így olyat veszek, amit mások ajánlottak, hogy valószínűleg nekem tetszeni fog, vagy bármi más módon felkeltették az érdeklődésem. Viszont, mint már írtam, a kortárs magyar szerzők nem kapnak szerintem elég nyilvánosságot, ezért nem nagyon van ami felkeltse az érdeklődésemet.
2010. okt. 26. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Én a legjobb könyveket is kölcsönzöm. Egyszeri olvasásra minek megvásárolni?
2010. okt. 26. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Az elsőnek üzenem, hogy nem feltétlenül irodalom fordításra gondoltam, hanem olasz fordító-tolmács.


A másodiknak, köszönöm az értelmes választ a kérdésemre. Én sem tudom igazán, mit csináljak, de fontos nekem, ha nem is élek meg belőle.


A harmadiknak üzenem, hogy... Miért is veszünk akkor könyveket? Azért, hogy bármikor levehesd a polcról, ha tetszett. Azért drága, mert nem veszik a könyveket, és azért nem veszik, mert drága. De tudod, kedves harmadik, az író bevétele az olvasó vásárlásából származik. Ahogyan a zenészek dalait is cd-n illik megvenni, nem letölteni. Megtisztelhetnél nyugodtan, hogy ha mondjuk legalább tetszett az a könyv, akkor megveszed. Ez egyfajta visszajelzés.

2010. okt. 26. 22:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!