Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Elkerülhetetlen a tulzott...

Elkerülhetetlen a tulzott alkohol fogyasztás?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Ezt a tanévet már a 9. osztályban kezdtem, a közösség nagyrészt ugyanaz, mivel ebbe a 8 osztályos gimibe jártam eddig is.

De mostanra már barátaim közül sokan hiszik azt hogy attól menők hogy cigiznek, hétvégénte totál részegre isszák magukat..

Eddig nem így volt.. nah de erről nem tehetek..

van 2 jó osztálytársam akiket már egészen kicsi korom óta ismerem, és nagyon jóban voltunk.. Már őket is hivogatják inni.. Én próbálok tartózkodni, mivel nem szeretnék ilyen útra térni.. Jó nekem így ahogy van.. van normális életem, sportolok, noha a tanulásra nem nagyon jut időm mivel egész nap ingázok 3 település között, hogy suli után eltudjak menni edzeni is és onnan haza..sajnos későn érek haza, sok dolgom van otthon is.. :S

De mégis jobb így.. szeretek kosárlabdázni, és kell a mozgás az erőnlét.. :D

Szóval én sportolok, edzek inkább mint hogy suli után egyből otthon ülhessek..

Tudom hogy az alkoholnak,dohányzásnak milyen hatásai,következményei vannak fiatal korban..

Hogyha összejövünk valahol tőlem is elvárják hogy igyak, cigizzek.. nem szoktam, talán szilveszterkor koccintok.. :D de mértékkel.. cigizni egyáltalán nem.. nem illik sportolóhoz.. Hogyha alkoholt nem fogadom el már egyből azzal jönnek hogy "neked szüleid megtiltják hogy igyál?"stb.

Van józan eszem.. nem a szüleimet akarom kijátszani,átverni, nem nekik teszem meg, hanem saját magamnak.. -.-''

Ezeket lekellett írnom.. nem vagyok az az "otthon ülő, jó kis fiu" mielőtt félre értenétek a dolgot..

Mit tegyek? folytassam így??


2011. dec. 22. 21:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Na, jófej srác vagy, ha nem a pián, cigin jár az eszed.


A sport is jó pont.


22L

2011. dec. 22. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

"Hogyha összejövünk valahol tőlem is elvárják hogy igyak, cigizzek"


Neked tudni kell határozott nemet mondani! Mi az hogy elvárják? Kik ők hogy meghatározzák hogy mit csnálj?Kellenek neked ilyenek? Mi szükséged rájuk?

2011. dec. 22. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
De örülnék ha az én gyerekem is így gondolkozna! Szerintem jó úton jársz, ne térj le róla! Ráérsz még vele
2011. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Mond azt, hogy ha alkohol van benned, akkor nem tudsz jól edzeni és nem fognak bukni rád a csajok... Lehet, hogy egoistának fognak tartani, de lehet, hogy le lehet ezzel őket lécelni...


Vagy, ha késöbb lesz kocsid, akkor meg csak mond azt, hogy bocs most vezetek...

2011. dec. 22. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
áááhh ilyen pasit akarok... de gondolom az ilyen pasiknak nem jönnek be a részeges minden buliban mással kavaró csajok... hát ezt beszoptam.
2011. dec. 22. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

"Mit tegyek? folytassam így??"


MIT???

2011. dec. 22. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
folytasd hát!
2011. dec. 23. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"folytassam így??"


Gondolom az életvitelére céloz, hogy nem csapódik be az ivós bandába.


Ne csinálj semmi olyat ami nem okoz neked örömet. Csak akkor igyál és annyit amennyit jónak érzel és amennyit TE akarsz. Ne hagyd, hogy ráderőltessék.

2011. dec. 23. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.. :D
2011. dec. 23. 15:00
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem folytasd így az életed.Jófej srácnak tűnsz a leírtak alapján.Nem vagy olyan befolyásolható mint a barátaid.
2011. dec. 23. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!