Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ha szexről, szórakozásról,...

Ha szexről, szórakozásról, ivásról, trágárkodásról van szó miért érzik magukat egyenrangúnak a nők?

Figyelt kérdés
Mindig azzal dobálóznak hogy a férfiaknak bezzeg lehet,ellenben ha kezükbe adnék egy lapátot hogy ássák föl a kertet,vagy megkérném őket hogy szögeljenek föl egy képet a falra,vagy bármilyen férfi munkára,vagy csak megjegyzem hogy ők is kezdeményezhetnének a fiúknál,akkor fel vannak háborodva hogy az a fiúk dolga.

2011. dec. 23. 15:38
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
93%
Lássuk csak, füvet nyírok, szoktam kertészkedni amibe persze az ásás is bele tartozik, fát hordok, kereket cserélek, sőt a képeimet a szobámban mint én tettem fel. 19 éves nő vagyok. Ez nem jött össze :)
2011. dec. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
84%
ja és nem trágár a beszédem
2011. dec. 23. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
43%
Pont erről volt szó pár napja az egyik kérdésnél. A nők nagy része csak a nekik kellemes dolgokban akarnak egyenlőek lenni, ennyire egyszerű. Kertásás, kezdeményezés a férfi dolga, ha káromkodásról van szó, akkor hirtelen egyenlőek lesznek.
2011. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
46%

Hát, ha egy lapáttal akarod felásatni a kertet, az különös kegyetlenségre vall. :D

Egyébként meg így kényelmesebb nekik. A férfi lét előnyeire igényt tartanak, a hátrányaira nem. Pedig a nagy emancipációnak ez is a lényege lenne, hogy ne csak a jóbam legyenek egyenrangúak, hanem az élet nehezében is. De mindkét fél csak magának akarja a jobbat.

2011. dec. 23. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim válasza:
94%
Ne általánosítsunk. Sok nő megbirkózik a fizikai munkával, mások pedig nem. Sok férfi megbirkózik a "női munkákkal", pl. főzés, porszívózás, sok nem. Én spec. minden probléma nélkül felszögelek egy képet a falra, vagy felfúrok egy polcot, de ismerek olyat is, aki azt se tudja, melyik végén fogja a kalapácsot. 17/L
2011. dec. 23. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
94%

A férfiak valóban elnyomják a nőket egy bizonyos oldalról.egy nő nem élheti ki magát nyíltan,mert akkor büdös k-va,de egy férfinak természetes,ha így viselkedik.ezzel nem is lenne baj,csak akkor a nőket sem kéne elítélni.egyik nem sem fölébb vagy alább rendelt,ezt csak bizonyos buta társadalmi sztereotípiák hitetik el az emberekkel.Ha a férfiak nem ítélnék el a nőket,akkor a nők sem akarnának ilyen módon visszavágni.Na de azért nem kell félteni őket sem,ezt aláírom.ők is csak addig akarnak "egyenlőek" lenni,amíg hátsó szándékkal tudják irányítani a férfiakat;-) Tisztelet a kivételnek,mindkét oldalról nézve.Összességében szerintem mindkét nemnek egy alapos tudatváltásra lenne szüksége,és akkor sokkal jobban el tudnák fogadni egymást,nem lennének ezek a buta gyerekes harcok.

30/F

2011. dec. 23. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
96%

Lapáttal te sem ásnád fel a földet, azt ásóval szokták; a lapát másra való.

"szögeljenek föl egy képet a falra" Teljesen felesleges az egész képet felszögelni, elég, ha egy képakasztót szögelsz fel.

Én falun nőttem fel, lány létemre ásóztam is.

A házunkban az összes képnek én szögeltem fel a képakasztót a falra.

Ki tudom cserélni a zárat és a zárbetétet is. A csaptelepet is.

Felhasogatom a fát.

A lapraszerelt bútorokat a lányommal ketten raktuk össze.

Csak azt a férfimunkát nem csinálom meg, amit fizikailag nem bírok megcsinálni.

Ugyanígy a lányaim is.

Viszont a férjem és a vejeim is meg tudnak főzni, el tudnak mosogatni, kimosni és kiteregetni a ruhákat.

És igen, egyenrangúak vagyunk "Ha szexről, szórakozásról, ivásról, trágárkodásról van szó":

Mindnyájan monogám kapcsolatban élünk, egyikünknek sincs szeretője;

Szórakozni a párjainkkal járunk;

Ha meg akarunk inni egy sört, vagy néhány pohár bort, had tegyük már meg annak ellenére, hogy nők vagyunk (nálunk a fiúk sem kocsmáznak);

Ha úgy adódik, miért ne mondhatnánk mi nők is, hogy b@ssza meg, meg vagy f@szom?

Egyenrangúak vagyunk és nem vagyunk felháborodva, ha meg kell csinálnunk valami férfimunkát.

2011. dec. 23. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
60%
Azért nem egy jelentős százalékuk bírkózik meg a férfi munkával. És itt ne a "beütök egy szöget a falba, jaj de ügyes vagyok" munkának csúfolt tevékenységre gondolj! Ez közelebb áll a házimunkához.
2011. dec. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
90%
A férfiak meg úgy gondolják, hogy a nő is kezdeményezhet, a nő dolgozzon, a nő szereljen, a nő vezessen, a nő legyen erős, de eszük ágában sincs főzni, takarítani "szülni" gyereket nevelni az is a nő dolga, és akkor még itt pattognak, hogy a nők nem élvezhetik úgy a szexet meg a piát mint a férfiak
2011. dec. 23. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
73%

#7-es, ez becsülendő. Hasonlóan kéne gondolkodnia a többi nőtársadnak is. Mert ezt jelentené valahol az egyenrangúság.


#9-es: nem kicsit sarkítod a dolgokat. "a nő dolgozzon, a nő szereljen, a nő vezessen, a nő legyen erős, de eszük ágában sincs főzni, takarítani "szülni" gyereket nevelni az is a nő dolga" A nő igenis dolgozzon, ugyan úgy mint a párja. Ne eltartassa magát. Az állatokat szokták tartani.

A nő vezessen, ha autózni akar, különben marad a busz. Bár ez inkább kiváltság mint kötelesség. A férfiak többsége tud és szokott is főzni. Szülni viszont nem tudunk. A gyerek nevelés egy normális családban a szülőK dolga. Nem várják el, hogy egyedül neveld fel.

2011. dec. 23. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!