Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki volt Ádám első felesége?...

Ki volt Ádám első felesége? És miért nem akarja senki elfogadni az igazságot, hogy az első feleségét is egyenrangunak teremtette Ádámmal, sárból? Mert egy nő nem lehet egyenlő egy férfival?

Figyelt kérdés
2010. jún. 7. 11:52
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
80%
Ha jól tudom Lilith lenne az első, aki nem volt hajlandó behódolni Ádámnak, ezért Isten száműzte a paradicsomból, csak ugye ezt a részt kivették a Bibliából.
2010. jún. 7. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
80%

Nagyon szép sztori a teremtés a bibliában,de még az egyház is (mármint a keresztény történelmi egyházak) is azt tanítják, hogy csak egy szép történet, nem szó szerint kell érteni.

És szerintem a legtöbb ember elfogadja, hogy a nő ugyanolyan "ember" mint a férfi, jogaiban egyenlő vele.

2010. jún. 7. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
59%

Az ősidőkben a női istenségek nagyobb tiszteletnek örvendtek, mint a férfiistenek, mert a ők adták az életet:) Mindenhol jellemző volt a Nagy Anya kultusza, de bizonyos fiziológiai okok miatt (a nő a gyermeknevelés miatt nem tudott úgy részt venni a közösség életében, mint a férfiak)idővel kialakult a patriarchális társadalom, ahol a nő minden tekintetben alá volt vetve az erősebb nemnek ( pl. a Biblia szerint ugyan nemtelen az Istenem, de képzeld már el, mit kaptak volna, ha Raffallo például nőnek festi meg).

Manapság az újpogány eszmék és vallások előretörésével kezd visszatérni az köztudatba az felfogás, hogy a nő és férfi egyelő( pl. a wicca - bár ma már sokan csak divatból wiccák, mintha az egyenlő lenne a boszorkánysággal, amit a tévében látnak - egy egyenrangú Férfi és Női Istenséget tisztel.

Most egy ideig ez fog felerősödni, aztán, ha szerencsénk van, meg is marad, és nem hajlunk át sem szélsőséges hímsovinizmusba sem feminizmusba :)

2010. jún. 7. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
30%

Nektek fogalmatok sincs az egészről.

Isten egyenrangúnak teremtette Lilithet, de Lilith uralkodni akart Ádámon! Nem volt hajlandó együttműködni Ádámmal, ezért Isten száműzte, és megteremtette Évát.

Egy nő lehet egyenlő és Lilith is az volt, de nem működött együtt Ádámmal, sőt uralkodni akart felette.

2010. jún. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
74%

Isten azért teremtette Évát Ádám oldalbordájából mert egyenrangúak... azért nem mondjuk a koponyacsontjából teremtette mert nem feljebbvaló és azért nem pl a bokacsontjából mert nem lejebb való... az oldalborda pont az egyenlőséget szimbólizálja.

(református vagyok és ezt hittanórán tanultuk)

2010. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:
2010. jún. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
6%

na látod, nem kéne hittanórára járni ....

egyébként meg már hogyan lenne egy nő egyenrangú egy férfival ?? sztem semmiképpen se lehetséges ez

2010. jún. 7. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
71%
az én hitem szerint Lilith egy mendemonda, és hittanórára meg mért ne járnék?! mennyivel van több igazsága annak amit te mondasz mint annak amit én? mindenkinek más a hite, én elmondtam azt amit az én vallásom mond... ostoba vagy ha elítélsz másokat csak mert mást gondolnak mint te....
2010. jún. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
14%
az lehet de az a helyes amit én gondolok
2010. jún. 7. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
73%
És ki garantálja, hogy az a helyes, amit te mondasz, csupán mert te úgy gondolod?
2010. jún. 7. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!