Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Akik kint laknak Spanyolország...

Akik kint laknak Spanyolországban. Milyen ott az élet? A munkalehetőségek, az emberek, maga az ország? Megéri kimenni és kinn szinte új életet kezdeni? Tapasztalatokat szívesen várok!

Figyelt kérdés
2009. máj. 19. 20:40
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia, en ugyan nem ott elek, de tudok egy forumot ahol olvasgathatsz az utazas.com (forum).

Remelem talalsz hasznosat!

2009. máj. 19. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
100%

Szia!

Én itt lakom októrber óta, de az én helyzetem kicsit más, mert nyelviskolába járok és egy spanyol családnál lakom, de azért leírom az eddigi tapasztalataimat. (Előrebocsátom, hogy Malagán élek és csak a déli részről tudok nyilatkozni, nyilván az északi fele az országnak másabb valamivel.)

Tehát... amikor kijöttem, akkor egyáltalán nem beszéltem sapnyolul, nem tudom, hogy a te nyelvtudásod miylen szinten van, de fél év alatt meg lehet tanulni annyira, hogy ne legyen különösebb problémád, de csak ha tényleg ráfekszel a tanulásra. Ha már beszélsz valami rokonnyelvet (olasz, esetleg francia vagy angol), akkor könnyebb lesz a dolgod. Ha mondjuk Barcelonában szeretnél élni vagy arrafelé, akkor pedig a spanyollal nem mész semmire, mert oda a katalánt kell megtanulni. Az angollal nem sokra mész, mert nem sokan beszélik jól, mindenhol spanyolul tudsz csak kommunikálni. Ha pedig perfekt beszélsz spanyolul/katalánul, akkor ezt a bekezdést vedd semmisnek. :)

Az életstílus... Ha neked bejön ez a mediterrán "lifestyle", akkor jól fogod érezni magad. Nekem személy szerint (!!) nem tetszik, hogy az utcák koszosak, minden késik és mindenki kiabál. Hogyha nincs bajod az emberek közvetlenségével, akkor jó. Itt rögtön két arcrapuszival indítanak mindenhol és azzal sincs probléma ha az ablakod alatt dudálnak hajnali 2-kor. Mondjuk az is biztos, hogy sokkal kevesebbet aggódnak mindenen.

Nem tudom, mi a foglalkozásod, ha abban el tudsz helyezkedni, akkor jó. A legjobb, ha úgy jössz ki, hogy már előre megvan a helyed, mert Spanyolországot elég súlyosan érintette a válság, sok a munkanélküli és ha van munka, azt is inkább helyieknek adják. Én október óta keresek munkát és azóta sincs. De mivel tanuló vagyok, meg eddig a spanyolom sem volt valami jó, ezért erre én nem alapoznék. :)

Az árak... Szerintem repülőjegyet viszonylag olcsón lehet találni Magyarországról (100-120 euró környékén, átszállással), de az országon belüli közlekedés, főleg vonattal szerintem elég drága. A többi használati cikket/kaját/piát a külföldiek (pl.hollandok vagy angolok) viszonylag olcsónak találják. Neked, mint magyarnak nyilván minden drágább lesz, de itt többet is lehet keresni. Sajnos azt, hogy a fizetés mennyire reális az árakhoz képest, azt nem tudom megmondani, mivel mint említettem nincs munkám.

Ha nekem most ki kéne költözni állandóra (személy szerint nem tudnék itt lakni,nekem Anglia/Írország jobban fekszik, de ez nem ide tartozik), akkor biztos a déli részre jönnék, részint a tenger, részint pedig a meleg miatt. Nem kell fűtésre/téliruhára költeni. Igaz, hogy errefelé az emberek sokkal közvetlenebbek (néha bunkó módon), de az idegenekkel azért segítőkészek és a jó idő azért kompenzál sokmindenért.

Oké, hirtelen ennyi jutott eszembe, de ha esetleg valami kérdésed van, akkor szívesen válaszolok azokra is, ha tudok. Remélem azért valamennyit tudtam segíteni. :)

2009. máj. 19. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Kedves Utolsó!


Lennél olyan jó, és megírnád, hogy hogyhogy te családnál laksz? Ismerős család vagy valahogy máshol találtál rájuk? Nagyon szeretnék nyáron Spanyolországba menni dolgozni, de itthonról hiába igyekszem, nem találok munkát....


Nagyon nagyon köszi, ha válaszolsz!!!

2010. máj. 22. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!