Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ez csak szerintem gáz?

Ez csak szerintem gáz?

Figyelt kérdés

Gáz vagy szánalmas vagy nem is tudom milyen szó lenne ide a megfelelő.

Meghalt ez a Koreai vezető és a népe sír bőg hisztizik, mint hogyha vér szerinti apjukat veszették volna el.

Most ha meghalna a mi "vezetőnk" akkor nem hiszem, hogy mindenki az utcára vonulna és bőgne. Oké sajnálnám, de nem sírnám véresre a szemem.


2011. dec. 28. 18:51
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

Náluk szerintem ez a siratás egy tradíció. Ezt a viselkedést nevelték beléjük.


Nekem is furcsa, de vannak népek, ahol ez a szokás, ha meghal valaki.

2011. dec. 28. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
73%
Talán oka van mindennek, nem gondolod? Lehet hogy a koreai vezető tett azért hogy sirjanak, és a Magyar is tesz azért hogy örüljenek..
2011. dec. 28. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%

Náluk nagyon pici kortól erre szocializálják az embereket, hogy tisztelni és szeretni kell a vezetőt...

Mi meg, khmm... hát, biztos nem siratnám meg.

2011. dec. 28. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
100%
Az ő népük sokban különbözik a miénktől szokásos stb. Beléjük nevelték a tiszteletet a vezetőjük után és ők annyira tisztelték és szerették mintha a szerettük lett volna .
2011. dec. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 Antimod ***** válasza:
100%
Kényszerből is siratják szerencsétlenek. Ő volt az ikonjuk. A polihisztor, aki mindenhez értett, aki feláldozta magát a népért, akinek a szobra előtt naponta hajlongani fognak nemsokára. Jaj annak, aki nem sírja vörösre a szemét (és annak is, aki a szobor előtt nem hajol elég mélyre, teljesen komoly!).
2011. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
nem akarok okoskodni, de szerintem egy demokratikus állam és egy kommunista állam vezetője között van különbség, már csak ha azt nézzük is, hogy ott a személyi kultusz megköveteli az imádatot, persze, hogy siratják. szerinted mussolinit, hitlert, sztálint miért követték ezrek imádattal, fanatizmussal? személyi kultusz, vezérelv, mindegy, hogy hívjuk és jobb vagy bal, de beleeteti az emberbe azt, amit te a tévében a koreaiakról látsz
2011. dec. 28. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Egyrészt a tisztelet, másrészt, gyanítom, hogy a nagyobb részt félelem. Diktátor volt a szeretett vezető, akinek halála után félő, hogy rosszabb lesz és nem jobb. Az utcán sírnak, jajgatnak, de vajon otthon a négy fal között mit gondolnak? Én nem szólnám meg őket, mert a félelem nagy úr. Eddig is rossz volt nekik, de tudtak valami biztosat.
2011. dec. 28. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
ugyanezt akartam írni,mint az utolsó,hogy ott félni kell attól,ha nem siratod meg a vezetőd. "Kötelező" szenvedni,ha nem akarsz megtorlást
2011. dec. 28. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Nem siratják,hanem hangosan jajgatnak,mert kötelező.Aki nem elég meggyőző,azt kirúgják a pártból, megszégyenítik,még a munkáját is elveszítheti,ahol a 4 marék rizst keresi.Miközben az állami mercedesek szomorúan gurulnak a hatalmas tereken, a vezető nagyságát hírdetve,ahol aztán katonai demonstráció van az erő megmutatására.

Ott kommunizmus van.

2011. dec. 28. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
53%
Tett azért, hogy sírjanak, bizony. K.rva okos vagy, hogy ezt mondod. Nézzél kicsit utána, hogy hol tart most észak-korea és milyen ott az életszínvonal... inkább maradna csöndben az, aki ennyire primitív és tudatlan.
2011. dec. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!