Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondolsz amikor valaki...

Mit gondolsz amikor valaki bemutatkozik es mondja hogy dr. Xy? Irigykedsz? Vagy felnézel rá? Mi a véleményed arrol ha valaki használja a dr. T bemutatkozashoz?

Figyelt kérdés
2011. dec. 29. 18:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
60%
Azt gondolom,hogy az illető befejezett valami nagyon hasznosatt,tehát nem egy léhűtővel van szerencsém!
2011. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%
Ha minden jól megy, pár éven belül én is "Dr." leszek. Fogalmam sincs, használni fogom-e bemutatkozásnál, de bennem nem kelt visszatetszést. Végül is megdolgozom érte :)
2011. dec. 29. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
53%
Második válaszadó, ugyanígy látom, mint Te!!!
2011. dec. 29. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
27%
Hogy volt ideje tanulni. De azért ne hidd hogy "HÚ DE NAGY EMBER!"hasra esések lesznek. Úgy hangzik a kérdés mintha doktorként lelehetne nézni másokat. Ha meg csak a felesége vagy akkor az meg NULLA.
2011. dec. 29. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim válasza:
Nem gondolok róla semmit. Ugyanolyan, mint bárki más.
2011. dec. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
87%

Nem irigykedek és nem is nézek fel rá. Ő is ugyanolyan ember mint én vagy mások. Az hogy ő megszerezte az doktori címet az ő érdeme és viselje egészséggel.

Nem hiszem, hogy én egy alacsonyabb kategóriába sorolható személy lennék csak azért mert nekem nincs és valószínűleg már nem is lesz doktori vagy professzori kinevezésem.

Ha ő lenézne engem azért mert nem vagyok doktor, az egyedül őt minősítené ahogy engem is minősítene az, ha csak emiatt néznék fel rá, vagy irigykednék utána.

Én úgy gondolom és sok esetben igaz is az az állítás:

Ahhoz hogy "felemelkedjünk" nagyon sokszor le kell tudni alacsonyodni a nálunknál alacsonyabb társadalmi réteget képviselőkhöz is, felsegíteni azokat. És ennek a felemelkedésnek semmiképpen sem szabad elhivalkodottnak lenni. Mindig tudni kell, hogy honnan jöttünk és hová megyünk. Soha nem lehet tudni, hogy mit hoz a sors. Ki egyszer megszorulva és valljuk be magunknak, hogy magasról leesni sokkal fájdalmasabb érzés mintha valaki alacsonyabb helyről esik le. :-)

2011. dec. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
erről mindig az jut eszembe, hogy torgyán is dr. volt
2011. dec. 29. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ha szimpatikus, nem nagyképű az illető, akkor kérdezgetem a foglalkozásáról, és felmerül, hogy pontosan milyen doktor.

Szeretem az olya embereket, akik elértek v.mit, de nem lenézőek, nem flegmázóak, nem felszínesek senkivel.

2011. dec. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Ha kihangsúlyozza, az nem szimpi, mert mit érdekel engem, h dr... ha nem hangsúlyozza ki, akkor nem gondolok semmit.
2011. dec. 29. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
25%
Jézus, fájdalmasan ostoba némelyikőtök. A Dr. titulus már ugyanúgy a hivatalos neve az embernek, mint a vezeték, vagy keresztneve, még szép, hogy használja!
2011. dec. 29. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!