Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nem tudom eldönteni, hogy...

Nem tudom eldönteni, hogy melyik országban végezzem el az egyetemet: Németországban, Ausztriában, Olaszországban, Franciaországban, Spanyolországban vagy az Egyesült Királyságban?

Figyelt kérdés
2009. máj. 21. 19:05
 1/9 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem

ahova felvesznek

ahol olyan nyelven (is) tanítanak amit tudsz

ahová ösztöndíjat kapsz

amit fizetni tudsz.

2009. máj. 21. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%

Eloszor is nezzel utana ezen az oldalon az alapveto felteteleknek. euvonal.hu

Teljesen mindegy, hogy itt ki mit ir neked. Ezt neked es a szuleidnek kell eldontenetek. Ehhez le kell ulni, at kell nezni, utana kell jarni. Anyagilag hogyan fogjatok tudni megoldani, most milyen nyelven beszelsz, melyik helyre tudnal a legkonnyebben kijutni az egyetemre bejutni, mi szeretnel lenni...stb.

Kb. 1 millio kerdes van amit vegig kell a te sajat csaladoddal gondolnod.

Ha a csaladodnak mindegy, vagy nem tudnak segiteni neked ebben, akkor kerd meg valamelyik tanarodat segitsen neked keressen infot neked kulfoldi egyetemekrol.

Ehhez neked kellene sajat magadnak is infokat gyujtened, utana olvasnod.

Ugy tunik nekem, hogy neked igazabol teljesen mindegy hova mennel, talan meg azt sem tudod mit tanulnal szivesen, a lenyeg el Magyarorszagrol. Ugye jol latom?:)

2009. máj. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

Amugy hany nyelven beszelsz? Amit irtal orszagokat az 5 kulonbozo nyelv, plusz a magyar, 6 nyelven beszelsz most? Ugy, hogy egyetemen tudnal tanulni?:)

Jo neked.

2009. máj. 21. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

De jó h neked ilyen problémáid vannak:D


SZóval azt mondom h oda menj ahol szeretnél huzamosabb időt eltölteni, ahol a legjobban tudod a nyelvet, ahol az általad választott képzés a legszínvonalasabb.

2009. máj. 21. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

De jó Neked!

Papa nyilván gazdag!

Engem is az asztal körül kergettek annak idején, mert nem tudtam eldönteni.

Jó, ezt nem tudod eldönteni, de hol szeretnéd elkezdeni és végigjárni? A külföldi egyetemeket sem tudja mindnki befejezni! Vizsgák ott is vannak!

Valószínűleg a négy idegen nyelv mindegyikét nem is beszéled (A egyik kdves válaszoló csak a darabszámot összesítette, így Ausztriát és Németországot kettőnek vette. Igaz a EU-ban a szuper tolmácsoknál, akik jogi szöveget fordítanak, nem mindegy, hogy a német vagy az osztrák jogi nyelvet tanulták meg, mert az egy-két lényeges pontban eltér.)

Azt kell választanod, amelyiket legalább olyan szinen ismered, hogy megérted a híradások kommentárjait és az azokban nyilatkozó "utca emberét", utána apuci kinyithatja a bukszáját!

J.H.

2009. máj. 22. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
23%

Legtöbbször nem az apuci bukszájáról van szó. Erre találták ki az ösztöndíjat.


Én is végeztem éveket az USA-ban, Hollandiában és Németországban.

Minden országban angolul tanultam, tehát nem kell annyi nyelvet tudni. Mivel ösztöndíjjal mentem, tandíj nem volt, a kolesz majdnem ingyenes. a kaját kellett megkeresnem mellette, de az tanításból simán összejött.

Az magyar kezdő évfolyamról több mint huszan voltak pár évet külföldön. Nem ördöngösség, meg kell pályázni a külföldi ösztöndíjakat.

2009. máj. 22. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem érted az anomáliát! A tanulmányokat előbb el kell kezdeni, a fiatal versenyző pedig már el szeretné végezni, illetve befejezettnek tudni azt. (Mondhatnám azt is, hogy ez a kérdésfeltevés meglehetősen irritáló. Még számomra is, aki külföldi ösztöndíjasként szereztem az első diplomámat, igaz, még a rendszerváltás előtt, "természetesen" egy kelet-európai országban.) Idegen nyelvet pedig nem azért kell ismerni, hogy az előadásokat megértse. A francia nacionalistább, mint a németek. Tanulnak ugyan idegen nyelveket, de elvárják, hogy közép-szinten az anyanyelvükön érintkezz Velük, az utca népére pedig annyira nem jellemző a társalgási szintű angol nyelvtudás.


A diplomád valós értékét - amennyit ebből a pár mondatból le tudok szűrni - nem értékelem.

2009. máj. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
74%
Ha ez tényleg ilyen nagy gondot okoz, javaslom Magyarországot!
2009. máj. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
0%
Altalaban nem kultivalom Angliat....de most azt kell h mondjam Egyesult Kiralysagot ajanlom. Ha belegondolsz angol diplomat mindenhol konnyebben elismerik, mint barmelyik masik felsorolt orszagban szerzettet. Magyar diplomaim semmit nem ernek angliaban (persze azt mondjak h de jo h van papir, de semmi tobb), viszont az oxfordi nyelvvizsgamtol "elelveznek" otthon (nem ott tanultam, csak vizsgaztam ergo a rigo utcaimat "honositottam"...haha) Pedagogusszemmel tekintve szegyen a britt oktatas, de sajnos ez nem szamit.... sok sikert barhogy is dontesz, es mindenkepp hasznald ki ha ilyen lehetosegeid vannak.
2014. febr. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!