Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Felétek is egyre inkább...

Felétek is egyre inkább elmaradoznak a felköszöntő, jókívánságokat tartalmazó SMS-ek, hívások?

Figyelt kérdés
Épp készülök a vizsgákra, így otthonról, a szüleimmel voltam karácsonytól, így beleértve szilveszterkor is. Teljesen meglepett,hogy az előző évekhez képest, teljesen elmaradoznak a hívások karácsony körül, apukám névnapja is akkortájt van, még a szűk rokonság is elhagyta a szokást. Anyukám rendszeresen hív mindenkit, jókat kíván, keresi a másikat,de idén ő is besokallt, neki is pénz úgymond a hívás, mégis képes erre. De az emberek mást nem tudnak, csak besértődni ha nem hívjuk őket, majd jön az "úgy emlékszem én kerestelek utoljára"-tényleg idáig jutunk? Szilveszter előtt is anya hívott végig mindenkit, mert körforgásszerűen szoktak szolidan együtt lenni az idősebbek ilyenkor a rokonságból, mi tartottuk volna, de egy haláleset miatt le lett fújva, még a szolid vacsorameghívást se fogadták el, oké,érthető, de a meghívottak közül most se kívánt senki még boldog új évet se. Ez nekem nagyon fura. A korosztályomon meg sem lepődöm,kiírja 500 embernek,hogy boldog új évet, ha írok is neki személyesen, közli a legközelebbi találkozásnál,nem volt épp feltöltve, vagy elsiklott az e-mail felett. Ez máshol is így megy?
2012. jan. 1. 11:05
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Az SMS helyét átveszi a facebook. Ez nem olyan nagy baj, viszont természetes.
2012. jan. 1. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
47%
A facebook ingyenes (valakinek telefonról is, ami ugyebár kéznél is van), az sms általában nem az. Engem csak zavart, mikor x helyről kaptam a sms-eket, mert mindre válaszolni... Lemegy a pénz a kártyámról.
2012. jan. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
En kulfoldon elek. Otthonrol egy smst se kaptam, anyum hivott fel ma reggel, tegnap skypeon beszeltunk. 1 valaki irt facebookon, meg az se valaszolt,akinek irtam. Ennyit roluk...Szerintem is elmaradozik,de ha ok igy,en se szaggatom majd agyon magam.
2012. jan. 1. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
már az előző években sem kaptam sokat, de 4 éve még nagy divat volt az smsben való köszöntés. Nagyon meglepő egyébként, lehet, hogy így spórolnak, de szerintem is inkább a facebook miatt van. Igazából nem bánom, de én nem írom ki állapotomnak, hogy BUÉK, mert szerintem személytelen. Így marad az, hogy akkor kívánok boldog új évet, ha személyesen találozom azokkal, akikkel régen smseztem.
2012. jan. 1. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére egy barátot kívéve a többiek mind visszajeleztek karácsonykor sms-ben, idén én voltam a gyorsabb a küldéssel, a korábbi években mindig ők, de csak azért, mert én mindig úgy gondoltam, hogy elég dél körül, vagy kora délután elküldeni nekik az üdvözletet, ők meg mindig délelőtt küldték nekem. Egyiküknek elektronikus képeslapot is kültem.

De az az egy a Face-en sem írt. :/

Viszont felhívott egy olyan kedves ismerős karikor, akire nem is számítottam, hogy kapok tőle bármit is. :) Így most én vagyok a soros újévkor, délután fogom is hívni.


Egyik messzebb lévő családtagot én hívtam, ő amúgy sem áll jól anyagilag, a másiknak sms-t küldtem, erre felhívtak. :)


Most újévkor csak egy messzebb lévő rokon küldött e-mailt (akik fel is hívtak), nekik sms-t küldtem. A többiek (barátok) sehol semmi, szerintem nekik e-képeslapot fogok most küldeni délután újév alkalmából.

Illetve a másik messzebb lévő rokont felhívom.

2012. jan. 1. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Face-en viszont egyáltalán SENKI nem írta ki se a karácsonyt, se az újévet. :D Igaz, ott csak 11 ismerősöm van.
2012. jan. 1. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére, nálunk nem maradoznak el, remélem, ez így is marad. Mi fel szoktuk hívni egymást a családi ill. baráti körből, ill. e-mailt küldünk. Az utóbbi természetesen olcsóbb megoldás, mint a telefon. Képeslapot csak a Romániában élő rokonokkal "cserélünk".

Szomorú, hogy sajnos manapság az emberi kapcsolatok halványodnak, pedig hát, társas lények volnánk. És nem mellesleg, rosszul is tud esni, ha én gondolok valakire és az nem viszonozza.

2012. jan. 1. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Igen, és én még azt hittem, hogy ez csak az én korosztályomnál, a harmincasoknál divat, akiknek már családjuk van, akinek nincs, az meg már úgy belefáradt mindenbe, hogy a baráti kapcsolatok ápolásához sincs kedve.

Hogyha a fiatalabbaknál is ez van, meg kell állapítanom, hogy egyre hidegebbek az emberek, és egyre nagyobb méreteket ölt a közöny.

2012. jan. 1. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!