Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit gondoltok a halál utáni...

Mit gondoltok a halál utáni "életről"?

Figyelt kérdés
Nem vagyok nagyon vallásos, de azért hiszek Istenben! 3 napja halt meg nagyapám és nagyon- nagyon szerettem, ezért elég nehéz elengednem! Szeretném azt hinni, hogy fentről lát engem és hallja amit mondok neki! És remélem, hogy egyszer még találkozunk! Biztos vagyok benne, hogy segíteni fog nekem mindenben!
2009. máj. 22. 17:52
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%

Moody, Raymond A.: Élet az élet után (Ecclesia, Budapest, 1996)


Ha van rá lehetöséged, olvasd el ezt a könyvet. Engem meggyözött.

2009. máj. 22. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2009. máj. 22. 18:27
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Azt hiszem, az ember teste csak egy "porhüvely", amely ha meghal is, az ember lelke és szelleme nem hal meg. De a földről elköltözik. Azért azt gondolom, látnak minket, de egy teljesen más dimenzióban élnek, amit nem tudok/tudunk felfogni, valahogy úgy, mint ahogy a két dimenzióban élők sem érthetik meg a három dimenzió jelentését. Elméletben tudhatják hogy van, de elképzelni nehéz. Tehát szerintem az ember élete csak a "földi vándorlása", után a is lesz tovább. Talán kitaláltad, hogy keresztény vagyok. Tehát hiszek Istenben, a mennyben, a pokolban, az ítéletben...
2009. máj. 22. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
93%

van élet a halál után..az ember (és a legtöbb élőlény) nem csak egy ösztönöktől vezérelt hústömeg, van benne valami plusz, amit sokan léleknek hívnak.ilyenkor szoktak felbukkanni a biológusok, akik megpróbálják bebizonyítani, hogy ha meghalunk, akkor lebomlunk és vége van mindennek..lehet, hogy nekik van igazuk, ezt még nyilván nem dönthetjük el, de én ebben nem hiszek.ha csak a fajfenntartás lenne a szerepünk, ahhoz nem kellene ilyen bonyolultnak lennünk.

születésünk előtt sem gondoltuk volna, hogy valaha élni fogunk, mégis itt vagyunk..azt sem tudják megmagyarázni, hogy az embriónak/magzatnak mikortól lesz lelke, mikortól lesznek érzelmei..mert nem érzelmek nélkül jön a világra.

2009. máj. 22. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
90%

Én sokkal inkább azt vallom,h van élet a halál ELŐTT.Aki meghalt,azt el kell engednünk.Neki ennyi volt a dolga,és megtette,amit a sors rábízott.

Én azt vallom,h kétféle halott van.Az első,aki halála után elszakad a földtől,és újraszületik.A másik,aki kísérti az ittmaradtakat,mert valami nincs rendben vele.Szellemmel találkozni nem olyan vidám,mint hinnéd...Bízz benne,h nem kell ittmaradnia,és elhagyott lélekként bolyongani a földön,netán kísértenie.

2009. máj. 22. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
2009. máj. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
A halál előtt és a halál után is van élet. Vagyis úgy mondanám, van Élet, és azt néha anyagi testben (anyag+tudat) töltjük, néha meg lelki (energia+tudat) formában.
2009. máj. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
szerintem nincsen halál utáni élet. Különben mi értelme lenne a halálnak?
2009. máj. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
A témához ajánlott irodalom Nádas Péter: Saját halál (ÉS 2001-es vagy 2002-es karáncsonyi számában)
2009. máj. 23. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!!!!!
2009. máj. 24. 19:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!