Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A romákat miért olyan akcentus...

A romákat miért olyan akcentussal parodizálják, ami nem is létezik?

Figyelt kérdés

szokásos szavak: segíly, píz, szegíny, rászísta, mádzsár stb...


Én sokat jártam cigányok lakta környéken, de még a büdös életben nem hallottam volna, hogy így beszélnének.

Borsodban rendes a kiejtésük, csak kicsit "proli" (már-> mán; ság/ség felcserélése), viszont a Pesten töltött 7 évem alatt még csak ilyet sem hallottam. A budapesti cigányok pont úgy beszélnek, mint egy átlag magyar.

Mondhatjuk, hogy a beszédstílust tekintve a nyóckerben a romák inkább beszélik a polgári magyart, mint mondjuk egy vidéki faluban a magyarok.

Akkor honnan ez a paródia?


2012. jan. 4. 14:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Ezt megfigyeltem én is. Én is Borsodban lakok, illetve időnként Pesten. Én sem hallottam még cigányt így beszélni. Vannak köztük akik tényleg nagyon rosszul beszélnek, de azok sem így. Én igazából nagyon nem szeretem, amikor valaki így parodizálja a cigányokat, a szememben saját magát is leégeti picit.
2012. jan. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
95%
Szerintem tájegységtől függ. Hallanád nálunk... És szerintem régen beszélhettek így, aztán valahol ez megmaradt, valahol nem. Mindenesetre a mieinkre ráillik ez a paródia :)
2012. jan. 4. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
90%
Meglepett ez a kérdés,de érdekes persze.Én ugyanis csak így hallottam eddig cigányokat beszélni,szóval számomra az ilyen paródia abszolút találó.Főleg az általad írt első három szó az,amit errefelé pontosan így ejtenek a romák,még a fiatalok is.
2012. jan. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Budapesti vagyok, van 2 cigány munkatársam, de egyik sem beszél így, szóval nekem sem világos, hogy honnan jött ez a téves paródia.
2012. jan. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

itt délen szinte mindegyik kormos így beszél, köztük nagyon sok fehér is, akik földművelésből élnek, parasztnak is hívhatnánk bár ez ma már nem jó szó, inkább gazdálkodó


szóval a parasztokat is parodizálják ezzel a kiejtéssel nyugodj meg


bár a "mádzsár" -t még sohasem hallottam az totális paródia akar szerintem lenni

2012. jan. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!