Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Létezik ilyen hely? (részletes...

Létezik ilyen hely? (részletesen lent)

Figyelt kérdés

Tehát egy olyan közösségre, városkára, falura gondolok, mint az ökofaluk, de itt vallási, erkölcsi alapon költözhetne csak be egy új család...nem szektára meg hasonlókra gondolok, itt nem lenne kötelező gyűlés, stb...csak egy kis önfenntartó közösség, iskolával, stb..ahol a rend, erkölcs, stb... a feltétel. Mert annyira elegem van ebből a fertő, beteg, hazug világból körülöttem.

Tudom hogy tökéletes ez sem lehetne, de mindenképp jobb (nekem, és a hozzám hasonlóknak) mint ami most van. Ez nem az én világom úgy érzem.

Nem hiszem, hogy ez olyan utópisztikus lenne. El tudom képzelni, hogy Amerikában például simán vannak ilyenek.

Ez csak egy kérdés, ötlet, nem kell nekem esni.


2011. nov. 30. 15:01
 1/6 anonim ***** válasza:

Valami hasonló a Krisna-völgy

[link]

2011. nov. 30. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nekem még az amisok is beugranak, de ők nem használnak modern dolgokat sem (mármint áram, ilyesmi).
2011. nov. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Létezik, Amerikában:)

De szerintem itthon is lesz majd ilyen. Én pl már lassan veszem a teheneket hozzá:D

Komolyra fordítva a szót, azt hiszem, van ennek létjogosultsága. Nekem tetszene az ilyesmi. Régebben is sok gyülekezet lakott így, és sikeresek voltak, becsületes szakemberek (pl. habán kerámiák). Az ország, ahol éltek, meg szerette őket, mert rendesek voltak.

De ehhez még el fog telni pár év(tized). Nem te vagy az első, akivel erről beszéltem már! :)

2011. nov. 30. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Somogyvámos, Krisna-völgy [link]
2011. nov. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Ez jó, köszi mindenkinek. Tudtam, hogy nem vagyok egyedül az elképzeléseimmel :)
2011. nov. 30. 16:25
 6/6 anonim ***** válasza:

Krisna-völgy!


én ott voltam már.

2011. nov. 30. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!