Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Annyira irigylem őket. Hogyan...

Annyira irigylem őket. Hogyan győzzem le ezt az érzést?

Figyelt kérdés

Van jó pár emberke az egyetemen, akik külföldről jöttek. Félévente fizetnek 10.000eurót (3 millió forint!!) a suliérét, mellette klassz albérletben laknak, minden nap Starbucks-ban reggelizgetnek, méregdrága ruhákban járnak...


Az én családomnak pedig a mindennapi megélhetés is gondot okoz, pedig mi ugyebár nem a Starbucks-ban kezdjük a napot.... krumplis tésztát meg ilyeneket eszünk és már az idejét sem tudom mikor voltam utoljára moziban.


2012. jan. 7. 11:19
1 2
 1/13 bánomisén ***** válasza:
100%

Nem tudom, mi bajod a krumplis tésztával, a világ egyik legfinomabb kajája, ezek a srácok még hírből sem tudják, mi a jó :-)


Ne irigykedj, egyszerűen most szembesültél a világnak azzal az igazságtalanságával, hogy vannak gazdagok és szegények. Inkább legyél büszke, hogy te kevésbé jó anyagi körülmények között élve is ugyanazt tanulod, ugyanaz lesz a végzettséged és az életed onnantól kezdve csak rajtad múlik. Koncentrálj magadra, a te életedre, végülis az számít, nem mások :-)

2012. jan. 7. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Ne irigykedj, bele fogsz őrülni. Gondolj inkább arra, hogy még fiatal vagy, előtted az élet,amit arra használhatsz, hogy meggazdagodj.
2012. jan. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ilyen draga az oktatas? Ezek akkor valóban nem szegények.

Viszont hidd el, hogy a te életed sokkal értékesebb és érzelmesebb, mint az övéké. Akik gazdagok ezek a dolgok mind hianyoznak belõkük. En nem biztos, hogy cserélnék velük.

2012. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Ez minden emberben benne van, csak kevesen olyan őszinték, hogy bevallják. Elfogadnám azt a pénzt, amit apuci pumpál beléjük, de biztos, hogy nem ilyen hülyeségekre költeném, hanem vennék egy saját lakást. Nekik az kb. 3 havi költőpénzük...
2012. jan. 7. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Ne irigykedj, mert ok azert jonnek ide,mert otthon nem veszik oket fel, es ide mindenkit felvesznek,akinek van penze. Mellesleg most,hogy a kormany behozta a csodalatos rendeleteit,mar nekik se fogja megerni,mert lesz olcsobb orszag,mint Magyarorszag,ezert egyre kevesebben jonnek. Mellesleg kivulrol en is ilyennek tunhettem anno. Amig szulokkel elunk szerencse kerdese ki hova szuletik,mellesleg en nem pazaroltam,es lehet ok se pazarolnak,mert az,hogy markas ruhakat vesznek nem szamit meg pazarlasnak szerintem. Ha meg vegzel onnantol tenyleg rajtad all, nekem special annyi elonyom szarmazott ebbol,hogy en torekedtem,hogy hasonlo eletszinvonalat tudjak magamnak a kesobbiek is biztositani a sajat erombol,kesobb a gyerekeimnek meg meg jobbat. Szoval azert nem mindenki esznelkuli, aki kozeposztaly korul van,vagy egy picit felette,gazdagok nem voltunk,azt tulzas lett volna mondani.
2012. jan. 7. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
- 2 mellesleg, elnezest :)
2012. jan. 7. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
11.50-es vagyok,ha igazan gazdagok lennenek,akkor nem ide jonnenek.:) Ugyhogy ez csak nezopont kerdese,neked ok gazdagok,otthon lehet max kozeposztaly.
2012. jan. 7. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:

Tudod, engem az vígasztalna a helyedben, hogy sokan nem tudnak egyetemre sem járni, vagy nincs elég eszük vagy lehetőségük. Mikor én is egyetemista voltam, akkor voltak hasonló érzéseim. Irigykedtem azokra, akik pl. dolgoztak és nem tanultak, azoknak divatos, drága ruhik voltak, külföldi nyaralás stb...Most két diplomával a hátam mögött tudom értékelni, hogy akkor kicsit nehezebb volt. Hidd el később más dolog lesz a fontos, értékes. Tudom, közhely, de a jólétnél sokkal fontosabb az, hogy olyan emberek között élj, akik elfogadnak, szeretnek önmagadért!

39/n

2012. jan. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
88%

"Viszont hidd el, hogy a te életed sokkal értékesebb és érzelmesebb, mint az övéké. Akik gazdagok ezek a dolgok mind hianyoznak belõkük."


EZ mekkora ostoba és szűklátókürű, kizárólag az irigység szûlte fröcsögés! Te mit szólnàl, ha egy gazdag ember ide azt írná a másiknak, hogy mittudomén " a szegények mind szűklátókörűek és primitívek" nem háborodnál fel az igazságtalan általánosításon?! Mégis hány milliomost ismersz nagyon jól, hogy ezt így ki mered jelenteni?

2012. jan. 7. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

A Starbucksban drágán lehet rossz kávét inni, nekem akkor inkább egy krumplistészta mamánál:)

Van egy barátnőm akinek a családja szegény de nagyon szeretik egymást, szorgalmas szóval állami támogatással és ösztöndíjjal tanul biztos vagyok benne, hogy neki már más élete lesz és a családját is fogja tudni támogatni.

2012. jan. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!