Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell lenézni valakit,...

Miért kell lenézni valakit, aki tisztes és dolgos ember?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap álltam a boltban,és az anyuka (az anya ott nevel,ahol tud,ugyebár) a lányának azt mondta,hogy tanulj,mert Te is egy ilyen bolti pénztárban fogsz kikötni. Ezt persze jól halhatóan, a pénztáros nő is meghallotta. Most nem arra vagyok kíváncsi,hogy jaj,mert tanulni kell...ezt olvasom itt jó párszor,hanem hogy miért kell valakit a munkája miatt lenézni? Manapság miért csak a diplomával rendelkező számít embernek? Nekem is csak szakmám van,kiskoromtól szakács szerettem volna lenni,az is vagyok.Ettől függetlenül nem tartom magam buta embernek. Köszönöm a válaszokat
2012. jan. 9. 11:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
92%

Itt nem ez a lenyeg.

A szakacs az egy olyan szakma, amik szeretnenek lenni az emberek.

A penztaros nem es ezert hozta fel peldanak.

Amugy bunko volt a no.

2012. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Andizsuzsi ***** válasza:
83%
Természetesen nem kell. Nem biztos, hogy anyuka is átgondolta, amit mondott, lehet, hogy épp csak "fasírtban" voltak a gyerekkel a tanulás miatt. Én is mondtam olyat annak idején, hogy a kukáskocsi hátulján fogsz lógni, pedig semmi bajom az ott dolgozókkal. Az én egyik gyerekem villanyszerelő szakmunkás, mert azt akarta, a másik egyetimsta, mert az akarja. Egyik sem különb a másiknál, csak mások.
2012. jan. 9. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%

A diplomától még senkinek nem lett több esze, láttam már segghülye többdiplomást is, meg olyat is aki érettségivel volt egy külföldi cég értékesítési igazgatója (faterom).

Sajnos abban viszont igaza volt az anyukának, hogy egy pénztárosi fizetésből MO-n vegetálni lehet, de jövőt építeni nem. Gondolom a kislányának jobb sorsot szánt, csak rosszul fogalmazott rossz helyen.

2012. jan. 9. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
A példa azt bizonyítja, hogy lehet valaki bármilyen tanult, ha egy tapintatlan bunkó. Sajnos az empátiát nem tanítják az egyetemen. A legrosszabb, hogy a lányát már most arra neveli, hogy a pénztárosokat le kell nézni és nyilvánosan meg lehet alázni. Tudom, hogy ezzel most nem a kérdésedre válaszoltam, csak véleményt nyilvánítottam. Nem tudom a választ, mert nem érzem át az ilyen emberek gondolkodását.
2012. jan. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
63%

Vannak akik még mindig azt hiszik hogy ha egyetemet végeznek akkor borítékolva lesz hogy munkát is kapnak.

Most őszintén! Hány gépészmérnököt ismersz aki gépészmérnökként is dolgozik és hány kőművest aki kőművesként?


Idén végzek és ha a szakmámban helyezkedek el akkor nettó 100.000-et meg tudok keresni kezdésnek.

Szerencsére szobafestőkre van igény, a környéken ahhoz képest hogy munkanélküliség van, talál munkát az aki építőiparban szeretne tevékenykedni.


A diplomások meg jó ha 4-5 év múlva találnak munkát a végzettségükkel.

2012. jan. 9. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%

"Valamelyik nap álltam a boltban,és az anyuka (az anya ott nevel,ahol tud,ugyebár) a lányának azt mondta,hogy tanulj,mert Te is egy ilyen bolti pénztárban fogsz kikötni. "


Igaza volt, nem?


"miért kell valakit a munkája miatt lenézni?"


Nem KELL, de az emberek így működnek.


"Manapság miért csak a diplomával rendelkező számít embernek? "


Gyakorlatilag igen, de ha gazdag vagy, akkor diploma nélkül is ember vagy, sőt.


Meglepődsz? 100 éve meg akkor számítottál embernek, ha volt földed, 200 éve meg akkor, ha nemes voltál. Semmi sem változik, csak a díszletek.

2012. jan. 9. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
78%
Az anyáról: az intelligencia "hozott anyag". Vagy van, vagy nincs: megtanulhatatlan. Ebben a hölgyben nincs. Lehet akármekkora lexikális tudás birtokában..tapintatlan és buta ember, - kerülendő.
2012. jan. 9. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
62%
Most nem azért, de a bolti eladó is egy szakma, ahhoz is tanulni kell. Ismerek olyat, aki ezt tanulta, és szereti is csinálni. "Viheti sokra" egy boltos is, ha kitartó, és ért ahhoz, amit csinál.
2012. jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
0%

"Most nem azért, de a bolti eladó is egy szakma, ahhoz is tanulni kell."


Attól még alacsony presztízsű. A bányászok meg nehéz és veszélyes munkát végeztek, mégis alacsonyabb volt a munkájuk presztízse még a bolti eladókénál is.

2012. jan. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
57%

Tény, hogy némelyik bolti eladó nincs megáldva sok ésszel. A minap a boltban vajat kértem, erre a csaj végig sorolta az összes margarinmárkát, hogy melyiket kérem, én pedig háromszor elmondtam, hogy vajat kérek. Neki azért tudnia kellene, hogy mi a különbség a vaj és a margarin között.

Na de mindegy, én senkit nem nézek le, hogy milyen munkát végez, főleg, hogy egyébként nagyon kemény és fárasztó munka mind a pénztáros, mind pedig az eladói munka. Ha ők nem lennének, mi sem tudnánk vásárolni. Minden szakmára, foglalkozásra szükség van, hisz értünk vannak, ezért már eleve nem lenézendő.

2012. jan. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!