Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért nem talál magának az...

Miért nem talál magának az ember normális barátokat? 29L

Figyelt kérdés
Volt egy nagyon jó barátnőm, közel húsz éves barátság volt a miénk, de sajnos 5 éve külön utakat kezdtünk el járni. Az ő élete vakvágányra futott, egy idióta csaló, link, semmirekellő pasassal hozta össze a sors, akihez jobban ragaszkodott, mint hozzám. Számunkra nem volt tabu, sosem vesztünk össze, maximális bizalom volt köztünk. Mióta eltűntünk egymás életéből, egyszerűen nem találok magamnak barátnőt, akivel legalább fele ilyen jó lehetne a kapcsolatunk. Magányosnak érzem magam, pláne, hogy pici gyerekkel vagyok itthon, nem tudok felnőtt ember módjára beszélgetni felnőtt dolgokról felnőtt emberekkel. Akikkel azóta barátkoztam, mind felületes, számító embernek bizonyult. Mit tehetnék? Más is van így?
2012. jan. 7. 23:08
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:

lehet hogy ennyi idősen már meg van az embereknek a régi baráti körük. Nekem is a barátnőm 15 éve az már. Azóta sem voltak igazi barátaim a főiskolán sem, csak amolyan "felületes" "számító" kapcsolatok...igazából már azoknak a lányoknak is meg van a gyerekkori barátnőjük.

A legtöbb embernek ezek a barátok általában egy személy a kisiskoláskorból vagy maximum középiskolai időkből maradtak meg.

2012. jan. 7. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Aki szintén nem talál barátot rámírhat 16/L
2012. jan. 7. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:
Igen, nekem is kisiskolás koromból volt az a nagyon jó barátnőm. Volt sok-sok barátom, de egyszerűen nem keresnek, ha én keresem őket tök örülnek, egyből talizni akarnak, aztán csak akkor tudnak megkeresni, ha valami érdekük fűződik hozzám. Kiábrándító. Neked volt hasonló élményed?
2012. jan. 7. 23:21
 4/23 anonim ***** válasza:

Nekem más a tapasztalatom. Vannak 20 éves barátságaim, de minden életszakaszban találok igazából barátokat (pedig nem is keresem... nagy meglepetés sokszor, hogy odasodródnak az utamba...)


Szóval: hol fordulsz meg? Baba-mam klub van a közelben? A kisgyerekkel otthon lévőknek az szokott lenni a LEGNAGYOBB támasza... Mert ha megvannak is a régi barátságok, talán a barátnők épp nem kisgyerekesek, dolgoznak, más az élettempójuk-élettémáik. De a többi kisgyerekes, otthon lévő anyukával hihetetlen jól megtalálják a hangot, átmennek egymáshoz, vigyáznak egymás gyerekére, meg tudják beszélni a hétköznapok, gyreknevelés, házasság dolgait...

2012. jan. 7. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Van egy korunkbeli család akikkel barátkozunk, de az ő gyerekük egyszerűen megmérgezi a barátságunkat, mert rossz meg agresszív mint az állat, az anyja meg sumák... Szóval ez sem indul jól.. Az előző ilyen haverkodásunk egy másik családdal dettó ugyanez volt. Na meg mi nem vagyunk sznobok, és kicsit mintha ezt érzékeltetnék is velünk.

Voltam már baba-mama klubban is, de itt a faluban elég érdekes brigád van ott. :S

2012. jan. 8. 00:03
 6/23 anonim ***** válasza:

Játszótér?

Szomszéd falu / közeli város baba-mama klubja?


Hobbid van? Ott is lehet hozzád hasonlókat találni...

Kérj egy szabad 2 órát a férjedtől egy héten, amikor elmész oda, ahová te vágysz... egyedül... Valami hobbit űzni: torna, rajzóra, táncóra, bármi...


Oviba jártok már?

2012. jan. 8. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Még nem járunk oviba, ma két éves a drágám. :)

Hát legszívesebben kiállnék valami forgalmas térre, és elkezdenék kiabálni: LENNE VALAKI A BARÁTOM??!! :)

Nyilván mindenki megijedne. :D De lehet akadna valaki aki értékelné! :D Pl. a mentősbácsi! :D:D Viccelek csak persze, meg ne ijedjetek!

Nagyon sokat dolgozik a férjem sajnos, így mindig csak én vagyok a gyerekkel.

2012. jan. 8. 00:23
 8/23 anonim ***** válasza:

Én még ugyan fiatalabb vagyok nálad, de nekem sincsen igazán jó barátom, pedig néha jól esne. Egy valaki van, de ő külföldön él, ha szükségem van rá akkor rögtön ugrik netre, vagy beszélünk telefonon, de így azért mégsem az igazi, ha évente egyszer tudunk találkozni, akkor pedig már sokat mondok. Őt igazán jó lelki társnak nevezném, ha a közelemben lenne, de így neten keresztül annyira más...


Egyébként nekem is mindig adott szakaszban voltak meg a barátaim. Kisiskolás koromban, középiskolában. Most főiskolán már nem érzek magamhoz senkit annyira közel. Elvagyunk, szórakozunk egész nap, de iskola után nem is igen vágyom rá hogy keressük egymást. Néha egy-egy buli és kész.


Próbálj esetleg olyan helyekre járni, ahol sok anyuka megfordul, hátha összefutsz egy normálissal is. :) Játszótér, klubok, vagy ha van segítséged, aki tud vigyázni a picire, akkor valamilyen tanfolyam, tánc, sport, bármi, ahol tudsz ismerkedni. A közelben nincs nagyobb város? Esetleg ott is körülnézhetsz baba-mama klubokban.


Sok sikert, és nagyon boldog születésnapot a picinek! :)

2012. jan. 8. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Attól függ, ahogy észrevettem Budapesten kimondottan nehéz ismerkedni, annak ellenére hogy ott sok az ember. Mégis talán ez lehet az egyik oka a felületességnek. A másik talán, hogy mindenki siet, nem nézünk egymás szemébe sem ami fontos lenne. Nézz el kulturális programokra, összejövetelekre, menj el sétálni, sportolni vagy akár itt is beszélgethetsz bárkivel :)
2012. jan. 8. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Adnék még egy esélyt a baba-mamáknak, ha nem is mindenki állna közel hozzád, azért valaki talán igen.


Milyen dolgok vannak a faluban még????

2012. jan. 8. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!