Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért építették a Nemzet...

Miért építették a Nemzet Szinház mellé (a dunaparti oldalánál) azt a csigavonalú kör-körös építményt amelynek hivatalos neve zikkurat v. zikkratu és mennyibe kerülhetett ez a semmire sem használható építmény?

Figyelt kérdés

2012. jan. 10. 06:17
 1/6 anonim ***** válasza:

Az épület homoksárga burkolótéglával van kirakva, belseje időszakos kiállítóhelyként szolgál. A zikkurat külső részén spirálvonalú út vezet felfelé, mely egyre szűkülő falak mentén halad. Az épület tetejéről jó rálátás nyílik Budapestre. Belsejében hét terem található,[1] melyeket szintén spirálvonalú út köt össze.


Az építmény magassága 11,6 m, földszinti átmérője pedig 29 m. A koncepciótervet Török Péter készítette, az építésztervezők Szabó Zoltán és Kralovánszky Réka voltak.


Az új Nemzeti Színházzal egyidejűleg épült, 2002-re készült el.

2012. jan. 10. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
2012. jan. 10. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a részletes és érdekes adatokat tartalmazó választ.

Módomban volt az építését figyelemmel kísérni a földmunkáktól kezdve a befejezésig.Eleinte nem is tudtam mit építenek és még ma sem értem miért volt szükség egy ilyen hatalmas beton monstrum megépítésére amiben időszakos kiállításokat rendeznek néha-néha és nagy ritkán néhány kiváncsi ember elsősorban gyerekek felmásznak rá.

E "fontos" célok miatt készítettek volna egy azt hiszem nagyon drága építményt vagy volt esetleg valamilyen más célja is? És vajon mannyibe kerüéhetett??

2012. jan. 11. 04:41
 4/6 anonim ***** válasza:

Nagy tervek, nagy pénz, nagy lenyúlások! Üdvözöllek abszurdisztánban!


"Merjünk nagyot álmodni!"

Az esti mesét hallgatjuk már 22 éve!

:(

2012. jan. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi. Már kezdem érteni, tehát nem a kulturális szinvonal emelése céljából épült?
2012. jan. 12. 10:28
 6/6 anonim ***** válasza:
Őszintén ezt én sem értettem soha. Meg minek felmenni a tetejére? Úgy értem, kilátóféleségnek túl kicsi, bármi másnak túl nagy.
2013. márc. 25. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!