Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan tudnék jótékonykodni,...

Hogyan tudnék jótékonykodni, nem feltétlen anyagilag?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok, és kötelességemnek érzem hogy segítsek a rászorulókon. Merre induljak el, hogy segíteni tudjak? Adtam fel csekket a leukémiás gyerekeknek, szoktam perselybe pénzt dobni, csak bizalmatlan vagyok hogy tényleg a rászorulóknak megy e az a pénz. És ezt a segítséget kevésnek tartom.

2012. jan. 11. 20:47
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Ilyen téren én is bizalmatlan vagyok,ezért pénzt soha nem adok. Imádom az állatokat,így én elsősorban rajtuk segítek.Régebben önkéntes volta,de sajnos lelkileg nem bírtam.Így most azzal járulok hozzá,hogy havonta vásárolok kutyatápot és elviszem nekik. Tudom nem sok,de nem tudok többet tenni. karácsony táján van ez a cipődobozos gyűjtés,azt is megcsinálhatod. Szerzel egy dobozt,és azt telepakolod egy bizonyos korú és nemű gyermeknek való cuccokkal (pl. ceruza,játék,hajgumi stb)Becsomagolod,ráírod hogy Pl. 8-10 éves kislány,és leadod a megfelelő helyen.A fővárosban is van ilyen,sajnos nem tudom hogy hol.Ha egész évben gyűjtesz bele dolgokat,több doboz is elkészülhet.Ezeket rászoruló kisgyerekek között osztják szét. Ha valamilyen segélyakciót látsz,egyszerűen odamész az egyikükhöz,és megkérdezed hogyan lehetsz önkéntes,vagy nem pénzbeni juttatással hogyan tudnál segíteni. Én ezekben bízom,mármint úgy értve,hogy a gyerekjátékokat vagy kutyatápot nem sikkasztják el. Vagy egyszerűen bemész a boltba,veszel pár kiflit,felvágottat és odaadod az első hajléktalannak.Sokan mondják,hogy ez nem tetszik sok hajléktalannak,de gondolom nem fogják kidobni,és legalább jól laknak,nem ez a lényeg? Egyenlőre ennyi jutott eszembe,remélem tudtam valamit segíteni.
2012. jan. 12. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia! Köszönöm szépen!

A cipős doboz "akciót" évek óta szoktuk támogatni, pár játékkal a gyerekeket. Nem ástam még mélyebbre magamat a témában, de majd utána nézek, és még egyszer köszi :)

2012. jan. 13. 00:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!