Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vajon miért tiltja a Biblia a...

Vajon miért tiltja a Biblia a szexet? Nem azt mondom, hogy mki feküdjön le mkivel, de miért kell ahhoz feltétlen házasság?

Figyelt kérdés
2010. nov. 11. 19:43
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
41%

A Biblia a gyerekcsinálást nem tartja elitélendő paráznaságnak.Azt pedig házasságban szokás.

A védekezést és az abortuszt is elítéli.Az önmegtartóztatást tartja jónak.

2010. nov. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
De ha belegondolunk, egy felnőtt férfinek nem egészséges, ha megtartoztatja magát, néha nem árt neki üríteni orvosi szempontból is.. Másrészt mi a helyzet azzal, ha valaki pl álmában szexszel? Én sokszor álmodtam már effélét és ez viszont nem lehet bűn gondolom..
2010. nov. 11. 20:00
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
Azért tiltja, mert szükséglet, az emberek megszegik a parancsot, bűntudatuk lesz, ki akarják engesztelni istent, többet járnak templomba, vagy gyónni, vagy többet fizetnek, jobban tartják a papot.
2010. nov. 11. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

A Biblia nem tiltja a szexet, sőt a védekezést sem.

A szexualitás azonban valóban a házasság része, mivel férfi és nő egyesülése Krisztus és az egyház egyesülését mintázza.

De ez csak a hívőkre vonatkozik. Aki követni akarja Istent,az szent életre hivatott el. Ha nem vagy hívő, csinálj amit akarsz.

2010. nov. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
52%

Az utolsó téved, Isten nem a hívőkön kéri számon azt, hogy betartották-e a parancsolatokat, hanem az embereken. Amit te mondtál az azt jelenti, ha nem vagy hívő, nyugodtan gyilkolhatsz, Istent nem zavarja! Isten azért tiltja házasságon kívüli szexet, mert azt szeretné, hogy rend legyen a világban, rend legyen az emberek életében. A világ azért olyan amilyen, mert az emberek azt hiszik, nincs következménye, ha megszegik Isten parancsát. Hát van! Hogy értsd: Ausztráliában a folyók mellett nem azért van kint a fürdeni tilos tábla, mert gonoszak, és nem akarják, hogy a nagy melegben felfrissítsd magad, hanem azért, mert megszeretnének téged óvni attol, hogy megegyen a krokodil. Persze mondhatod, már többször fürödtem és nem evett meg, de csak szerencséd volt, ha minden nap fürdesz, előbb-utóbb jön a krokodil.



A Jézusba vetett hit reményt ad.

2010. nov. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó, én nem azt mondtam, hogy nem lesz rajta számon kérve, hanem hogy aki nem hívő, az másképp értelmezi a paráznaság fogalmát, annak felesleges azt mondani, hogy csak házasságon belül szexeljen. Annak a számára az sem magyarázat hogy miért szentség a házasság. Tehát ha senkinek sem árt vele, csinálja csak, és vállalja a felelősséget a tetteiért. Ahogy mi is vállaljuk. Ki ezért, ki azért.
2010. nov. 11. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
De nekem olyan rossz, hiszek Istenben, de mégis vannak kétségeim. 17 éves lány vagyok, mindennap szoktam általában Bibliát olvasni, de legtöbbször csak elszörnyülködök, hogy mennyi minden tiltva van. Mondjuk nekem itthon senki sem mondja h higgyek, nem szólnak bele ilyen téren az életembe. Mégis rossz, mert össze vagyok zavarodva. Nem vagyok már szűz, de nem élek nemi életet, viszont mégis van egy nőgyógyászati problémám ami mindig kiújul. Azon örlődök, hogy ez azért van, mert úgymond paráználkodtam.
2010. nov. 11. 21:22
 8/21 anonim ***** válasza:
Ha ez így lenne akkor a fél világnak lennének "ilyen" problémái és nem csak neked.
2010. nov. 11. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Ebben van igazság, de ott van az is, hogy Isten azt utálja a legjobban, ha valaki se nem hideg se nem meleg, hanem langyos. Tehát én szeretem az aranyközéputat megtalálni, de itt nem lehet ilyet és ha én tisztában vagyok azzal, hogy mit ír a Biblia, és egyes tanításokat megfogadok, de attól ugyanúgy lefekszem emberkékkel, akkor én is "langyosnak" érzem magam.
2010. nov. 12. 00:21
 10/21 A kérdező kommentje:
Meg egyébként is nehéz betartani más dolgokat is, mert eléggé pörgős életet élek. Rengeteget járok szórakozni, bulikba, társasági ember vagyok, szerintem az emberek meg sem mondanák rólam, hogy egyáltalán hiszek Istenben.
2010. nov. 12. 00:22
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!