Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Fényképezhetek e könyvesboltban?

Kobudera kérdése:

Fényképezhetek e könyvesboltban?

Figyelt kérdés

Érdekes szituáció történt velem. Tegnap elmentem megnézni hölgytársaságban az Életrevalók c. filmet moziban. Ám előtte még volt egy félóra, így bementünk a szegedi plázai Alexandra könyvesboltba nézelődni. Találtam is jó pár kedvemre való könyvet, de ugye annyi pénzem nem volt, viszont a címeket meg szerettem volna jegyezni. Elkezdtem a borítókat fényképezni, illetve a polcon pár könyvet, emberek direkt nem voltak a képen.

Erre odajön egy teltebb és vékonyabb eladónő, hogy segíthet-e, mondom, nem szükséges csak nézelődünk. Majd rámutattam a telefonomra és elmondtam, hogy rögzíteném a címeket, megkérdeztem, hogy gondot okoz-e. Erre ezt felelte a teltebb: - Nem szeretjük.

Mivel kényelmetlen volt a szituáció a társaságom számára, így nem mentem bele hogy jobban megérdeklődjem, hogy vajon tiltja-e az üzletszabályzat, és az milyen jogszabályra vonatkozik.

Hazaérve nekiestem mert google a barátom, és igyekeztem kideríteni mi a helyzet, de a talált fórumok, és leírások, valamint ködös paragrafusok alapján nem leltem egyértelmű igazságra. Pedig most már érdekel a kérdés. Tudja valaki?


2012. jan. 14. 12:13
 1/8 anonim ***** válasza:

Minden fényképezéssel az a helyzet, hogy csökkenti az esélyt, hogy aztán valamelyik ismerősöd akinek megmutatod a képet, az elmenjen személyesen a könyvesboltba.

Gondolj csak bele: ha valakinek azt mondod, hogy " láttam 5 nagyon jó könyvet a boltba, megmutatom a képeket " vagy " láttam 5 nagyon jó könyvet a boltba, elmegyünk oda együtt ? " - Van különbség és nyilván, hogy az utóbbi esetben a boltnak nagyobb esélye van rá, hogy az illető el is megy a boltba, ráadásul ha épp az az 5 könyv nem tetszik neki akkor a boltos ajánl valami mást, illetve arra is van esély, hogy az adott személy lát valami más könyvet is ha már ott van.

2012. jan. 14. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves Terra Nova!


Engem nem ez érdekel, én tudom, hogy saját célra fényképeztem. Az öt jó címet meg is jegyzem ha valóban jó. Ne legyünk nevetségesek, fel is írhatom a címeket. Sajnos ezt az érvel számomra nem állja meg a helyét a lábán.. Azért köszönöm!

2012. jan. 14. 12:30
 3/8 anonim ***** válasza:

Én meg válaszoltam arra, hogy az eladónő viselkedésének mi a magyarázata.


Ha jogilag kérded akkor nyilván fényképezhetsz egy könyvesboltban, feltéve ha nem publikálod tovább azt, ami illegalitás. Mivel te személyes okokból fényképeztél, ezért az nem törvénybeütköző.


Remélem mostmár érthető.

2012. jan. 14. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Kedves Terra Nova!


Az eladónő ezen indoka butaság, mert:

Megmutatom ismerősömnek, a könyvek szerzőjét, címét, felkeltem érdeklődését ha mesélek arról miért jó a könyv. Erre az ismerősömnek, aki valóban fogékony erre ugye, szándékában áll elmenni, megnézni, esetleg megvenni a művet. Tehát eladói szemmel sem helyes ez az "üzletpolitika".

Másfelől, ha publikálnék egy könyvről, de nem vagyok abban a helyzetben akkor nyilván engedélyt kérnék, meg minden ehhez tartozó mizéria után utánajárnék. Engem szimplán az emberi, fogyasztói jogaim érdekelnek, ismétlem saját magamnak fényképeztem csak, nehogy elfelejtsem. ráadásul leginkább jogi dolgok érdekelnek, nem megérzések. Nem szeretnélek megsérteni, pusztán arról van szó, hogy picit kevés indok az, hogy valaki mit szeret és mit nem. válaszodat azért köszönöm. :)

2012. jan. 14. 12:41
 5/8 anonim ***** válasza:

Nem sértettél meg.

Én sem akarlak megsérteni azzal, hogy azt mondom: nem tudom hány éves vagy, de megfogod tapasztalni, hogy sokszor az emberi butaság határtalan és nem kell mindig a logikát keresni, mert sok helyen nem a józan ész uralkodik.

2012. jan. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Terra Nova: Tudom, épp ezért érdekelnek az ilyen dolgok. (31/F) Nem vagyok az a kötekedő fajta, aki fennakad dolgokon, de ez a módfelett érdekes eladói érvelés kissé komikus volt számomra. Ezért is indítottam ezt a kérdést.
2012. jan. 14. 12:48
 7/8 anonim ***** válasza:
Engem nem szokott érdekelni, lehet-e fényképezni, bár általában nem egyes könyveket, címkéket, hanem egy egész polcot szoktam fényképezni, amin megtetszett pár mű. Van olyan felbontásom, hogy aztán otthon rákeresek, és letöltöm, ami kell, mert ugye a könyv luxuscikk. Csak azt veszem meg, amit tényleg sehol nem találok (márpedig ismerek pár helyet).
2012. jan. 14. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kérdező: komikusnak komikus.


Egyik eladó ismerősöm mondta nekem is.

Üdv :)

2012. jan. 14. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!