Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Érdemes elhagyni Magyarországo...

Érdemes elhagyni Magyarországot és külföldre költözni?

Figyelt kérdés
2012. jan. 15. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
81%

Egyéntől függ. Én pl. szinte biztos, h. maradok, bár nem garantált a megélhetésem, és a nyugdíjam se lesz elég még meleg vízre sem. De szeretem ezt az országot annak ellenére, hogy néhol már kritikán aluli a közbiztonság, az emberek 90%-a ott tesz keresztbe a másiknak, ahol tud, és a csalás, lopás, kummantás lassan dicsőséggé válik.

Viszont teljes egészében meg tudom érteni azokat is, akik menekülnek innen, és máshol próbálnak szerencsét.

2012. jan. 15. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy mit akarsz és ehhez mid van. Ha több pénzt akarsz, akkor csak abban az esetben érdemes, ha jól beszéled az adott ország nyelvét+ még legalább egyet (a magyaron kívül) plusz van külföldön honosíttatható diplomád/nagyon jó szakmád.


Én nem ezért mentem ki, hanem mert elegem lett sokmindenből. Kiköltözésem előtti évben kétszer betörtek hozzánk, csövesek laktak a házunk előtt, undorodtam már az utcákon bokáig érő szemét-és cigicsikk, illetve kutyaszarhalmoktól. Most Svájcban élek, hát nekem megérte.


Utazás előtt mindenesetre jól fontolj meg néhány dolgot: borzasztó nehéz elszakadni a hazádtól. A fejed belefájdul estére attól, hogy nem magyarul beszélsz egész nap, meg kell szoknod egy csomó új dolgot, egy idő után idegesíteni fog, hogy még a kenyérnek sem olyan az íze, mint otthon, és a legnehezebb az, hogy csak neten tarthatsz kapcsolatot a szeretteiddel. Mi jól állunk anyagilag, 2-3 havonta hazautazunk Budapestre 1-1 hétre, de még így is nagyon hiányoznak nekem.


Egyszóval gondold át, hogy mit szeretnél, mit vársz, tegyél meg előzetesen mindent azért, hogy ne csalódj (tanulj, tájékozódj) mérlegelj alaposan, hogy többet nyersz-e, mint veszítesz (pl. anyagi jóllét kontra család és barátok) és ha úgy érzed, hogy felkészültél, mindent vállalni tudsz, akkor menj, ha nem vagy elég erős mindehhez, akkor inkább maradj.

2012. jan. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
19%
Érdemes akkor, ha tudsz olyan nyelven ahova elmész és van elég pénzed ahoz, hogy megélj mielőtt elkezdel dolgozni vagyis fejed felett tető legyen. A paraszt ember meg itthon dolgozzon ahogy tud és tartsa el ez a lókötőket, igaz? A külföldiek meg telepedjenek be és magyarország tűnjön el, mert ez kezd kialakulni. Ha jól tudom több külföldi bank van magyarországon mint magyar és nem csak bank. Menj ki és vissza se gyere.
2012. jan. 15. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem én tehetek róla, hogy Magyarország nem tud nekem kenyeret és cirkuszt adni, de a szüleim se, sőt a nagyszüleim se tehetnek erről, ők dolgoztak becsülettel egy életen keresztül!
2012. jan. 15. 16:34
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Harmadik válasz komoly érv a kiköltözéshez... ilyen suttyó, de agresszív emberek elől jobb elköltözni.
2012. jan. 15. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
15%
Miért vagyok suttyó? Talán te vagy előítéletes f*sz:)
2012. jan. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
24%
Ám gondolod külföldön nem b*sznak át? Dehogy nem, még amúgy. Sokan sétáltak haza üres kézzel.
2012. jan. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
51%

Kérdező: "Nem én tehetek róla, hogy Magyarország nem tud nekem kenyeret és cirkuszt adni"


Nem lehet, hogy kicsit fordítva ülsz a lovon? Pár "sarokkal" odébb, egy Kennedy nevű emberke (JFK) mondotta egyszer: Ne azt kérdezd, mit tehet érted a haza, hanem azt, hogy te mit tehetsz a hazáért.

Valahol igaza van, hiszen az állampolgárok formálják az államot (ahogy az látszik is szerencsétlen kis hazánkon).

A fő bajnak azt látom, hogy az emberek nagy része csak kapni szeretne, adni, cselekedni nem. Ez talán működik is (egy szintig) olyan országokban, ahol van miből adni, a szegény, kifosztott, szétrabolt hazánkban viszont már nincs miből "kapni", sőt: adni kellene.

2012. jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
68%
Pénz, nyelvtudás és szakma nélkül nem. Szóval tervezés nélkül nem.
2012. jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!