Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Akik itthagyják Magyarországot...

Akik itthagyják Magyarországot és elmennek külföldre dolgozni, azok milyen esetben maradnának Magyarországon, vagy akik kimentek, azok milyen feltételekkel jönnének haza?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 13:23
1 2 3 4
 1/32 A kérdező kommentje:
Reális válaszokat kérek, nem olyakat, hogy holnaptól legyen tízszeres a fizetés.
2011. szept. 5. 13:33
 2/32 anonim ***** válasza:
74%
Én csak tervezem a külföldön való boldogulást.De azért annyit tudok mondani, hogy ha itthon nem lenne ilyen alacsony a minimálbér, nem lenne ilyen nehéz az álláskeresés, a megélhetés, általánosan jobbak lennének a körülmények, az életszínvonal, a jövőkép, akkor nem vágynék arra, hogy külföldön éljek.
2011. szept. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
74%
Egyértelmüen ha egy látható, biztosabb jövöképe lenne mo.-nak hazamennék.
2011. szept. 5. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 A kérdező kommentje:

"Én csak tervezem a külföldön való boldogulást.De azért annyit tudok mondani, hogy ha itthon nem lenne ilyen alacsony a minimálbér, nem lenne ilyen nehéz az álláskeresés, a megélhetés, általánosan jobbak lennének a körülmények, az életszínvonal, a jövőkép, akkor nem vágynék arra, hogy külföldön éljek."


Én is így vagyok vele. A magyarok egymáshoz való viszonyát is megemlíteném itt, jobb lenne, ha barátságosabbak lennének egymással az emberek és segítenének a földön lévőnek és nem köpködnék meg.

Valahogy nem érzek empátiát a jelenlegi Magyarországon. Mintha rengeteg embernek az okozna boldogságot, hogy az embertársaival kicseszik és élvezi, hogy szemétkedik másokkal. Ezzel van még nagy probléma.

2011. szept. 5. 13:38
 5/32 anonim ***** válasza:
75%

1. A fizetés. Itthon úgy keresek 150-200 000 HUF-ot ha 12 órázok, sokszor vállalok éjszakai munkát is. Hála a jó égnek a mostani cégem átvesz a németországi telephelyére jővő év februárjától. Ott 8 órás munka van 2 műszakban és 1800 euroval kezdek. Elötte is dolgoztam már kinnt, hát olyan nyugodt munkakörülményem még nem volt.

Haza úgy jönnék, ha nem kutyának néznék az embert a munkahelyén. Kinnt se jobb ilyen szempontból az élet, mivel a legtöbb helyen másodranguként tekintenek a külföldire, de megfizetik és nem csesztetnek 5 percenként minden baromsággal. Magyar ember szeret mások felett uralkodni még ha képzettsége nincs is hozzá belepofázik.

2011. szept. 5. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 A kérdező kommentje:
És mekkora bérnövekedést tartanátok reálisnak egy normális kormány részéről? Mondjuk évente, de lehet havonta is.
2011. szept. 5. 13:47
 7/32 anonim ***** válasza:
9%
Még legalább 10 emigrációt népszerűsítő, Magyarországot szapuló témát kérünk, hátha az állandóan emigrációról sápítozók végre tényleg elszánják magukat a nagy útra és elindulnak, tisztább légkört hagyva maguk után :))))
2011. szept. 5. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 anonim ***** válasza:
59%
Itthon 90 et keresnék, kinn 700at, de én itthon maradnék 150-200 ért is, de erre sincs reális esély. Kinn már várnak interjúra, jövő héten megyek.
2011. szept. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
56%
Az én béremet nem a kormány határozza meg, hanem a munkaadóm és köztem lévő szerződés...
2011. szept. 5. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 A kérdező kommentje:

13:49


Magyarországgal semmi probléma nincs. A probléma a vezetéssel van. Attól, hogy II. Rákóczi Ferenc és Kossuth Lajos fellázadtak a vezetés ellen, még egyáltalán nem gyűlölték Magyarországot. Nekik a vezetéssel volt a bajuk, az országot szerették, éppen azért lázadtak.

2011. szept. 5. 13:55
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!