Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A mai tinik nagy részének...

A mai tinik nagy részének miért nics normális hobbija?

Figyelt kérdés
Plázázás,bulizás,piálás-más hobbit mintha nem is ismernének,tisztelet a kivételnek
2012. jan. 18. 19:13
 1/8 anonim ***** válasza:
83%

Ugyan én már nem vagyok a tini kategória, de van egy 18 éves öcsém, és sok barátját ismerem.

A lányok/srácok közül sokan fociznak, kézilabdáznak (egyesületnél), szívvel-lélekkel néptánc csoportba járnak, zongoráznak, gitároznak, motoroznak (saját klubbal!), egyikőjük rovásíró szakkörbe jár például.

Ezenkívül járnak plázázni is időnként, és hétvégente gyakran mennek bulizni.

Valószínűleg nem az "Itt egy kis pénz, foglald le magad." módszerrel lettek nevelve. (Ezt sem feltétlen a szülők hibájának tudom be, inkább a rendszeré, de ez megint más témakör.) Szóval, családja, gyereke válogatja. Én főleg pozitív példákat ismerek.

2012. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
100%
Én is egy ellenpélda vagyok, mert én rajzolok és festek, de ha nem tudnék, akkor valószínűleg nekem sem lenne semmi hobbim. Ugyanis sportokban nagyon rossz vagyok, hangszeren játszani szeretnék, de nincs pénzem tanárra, lovagolni is nagyon szerettem volna járni, de az is nagyon drága, táncolni jártam egy ideig, de egy idő után addig emelgették az árakat, hogy abba kellett hagynom. Szerintem ez a bulizás, piálás, plázázás azoknál szokás akik nem tudják miben jók, vagy egyszerűen csak nem érdekli őket semmi.
2012. jan. 18. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
sajnos én kevés olyan embert ismerek a környékünkön,akinek lenne hobbija
2012. jan. 18. 19:29
 4/8 anonim ***** válasza:
90%

Sajnos csak egyet tudok veled érteni. Én is ezt tapasztalom, és nemcsak a tiniknél, hanem az idősebb korosztályoknál is. Az én korosztályom a harmincasok és itt is ugyanez a helyzet.

Szerintem is az a baj, hogy az emberek nagy többségét nem érdekli semmi.

2012. jan. 18. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Mint a hímzés?
2012. jan. 19. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
én 16 éves vagyok, és van normális hobbim, nem tudom, hogy a többieknek miért nincs normális hobbijuk. egyáltalán mi a normális? elég relatív ez a szó. én könyveket és idegennyelvű magazinokat olvasok.
2012. jan. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

na haragudj, én TLEJESEN EGYETÉRTEK VELED, KÉRDEZŐ, de hadd kössek bele, hogy "a mai tinik", mert ez olyan általános, még ha oda is írtad, hogy tisztelet a kivételnek. Nagyon sokan szeretnek sok dolgot csinálni. Amúgy ma már nagyon sok helyen minden egy helyen van, úgy értem, nem biztos, hogy aki plázába megy, az plázázik, lehet, hogy kreatív boltba megy a hobbija miatt... :P


Csak úgy elmondom, hogy legyen ellenpélda:

az én hobbim: versírás, olvasás, történetek írása, fotózás, ezek megosztása, és másokénak megnézése, blogvezetés (irodalmi témában), úszás, fényképek és belépőjegyek gyűjtése és rendezése, ha van pénzem: koncertekre járás, görkorizás, egy-két természeti könyv, alapvető honlapkészítési dolgok elsajátítása, igényes filmek és sorozatok nézése, kutyámmal való foglalkozás, a pszichológia és a filozófia tanulmányozása.


Egy barátnőm: szinkronúszás (egy időben), zene, olvasás.


Egy másik barátnőm: varrás (hordja is, amit megvarrt, és nem különc ruhák, hanem tök ügyes, oylan, mintha boltban vette volna), rajzolás, japántanulás (teljesen magától, és nyelvvizsga-szintre feltornázta magát, engem is érdekelnek a nyelvek, sulin kívül spanyolt szeretnék majd elkezdeni, csak most van elég dolgom az érettségi miatt), informatika, programozás.


egy 3. barátnőm: történetírás, blogvezetés (szgépes játékok), koncertekre járás, olvasás, hastánc.


Egy fiú az osztályunkban: színjátszókör (az apja vezeti), saját színdarabok írása, versenyeztetése (díjakat nyernek vele), gitározás, saját zenekar (órákat is ad, úgy tudom).


Egy 2. fiú az osztályunkból: festés (rohadtul tehetséges!!!!), néptáncolás.


Egy 3. fiú az osztályunkból: néptánc, Mexikóban voltak legutóbb (ha csak a magyar sarki kis művelődési házban lenne, akkor is felhoznám, ugyanolyan értéke lenne).


Egy 4. fiú az osztályunkból: harmónikázás, földrajzzal kapcsolatos bármi.


Egy sokadik lány az osztályomból: éneklés, rendszeres fellépések, koncertekre járás, olvasás, filmnézés.


Egy x-edik lány: filmnézés, de nem iylen alpári izék, amik a TV-ben mennek (vannak azért ott jók is), hanem nagyon nagy filmgyűjteménye van igazán jó filmekből.


Igen, az osztályunk tele van idiótákkal, akik csak plázába járnak, és vizipipáznak egész nap. Ők semmi érdekesre nem fognak emlékezni 20 év múlva. tekintve, hogy már másnapsem emlékeznek smemire.


Tudom,hogy azt írtad, vannakkivételek. De hülyék mindig voltak, csak most talán feltűnőbbek.


Bocs az elírásoért.

2012. jan. 20. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ja, és azt is akartam, hogy 18 évesek vagyunk.
2012. jan. 20. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!