Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hány éves voltál amikor...

Hány éves voltál amikor elkezdtél dolgozni?

Figyelt kérdés
És amíg nem dolgoztál ki tartott el? Szerintetek mikortól "gáz" már ha valaki nem dolgozik?
2012. jan. 20. 19:00
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Én rögtön a gimi után már dolgoztam. Mellette tanultam. 19 évesen el is költöztem otthonról. Nem azért mert nem szerettem otthon lakni, hanem azért, mert önálló akartam lenni.
2012. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
49%

17-18 éves koromtól dolgoztam nyaranta és 20 éves koromtól dolgoztam rendesen és folyamatosan.

Most Gyes.

Szerintem akkor már elvárható lenne hogy dolgozzon valaki ha már főiskolás vagy egyetemista és van ideje dolgozni,bármennyit és bármit...!

2012. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

14 évesen nyáron már dolgoztam a strandon büfében, utána nyaranta dolgoztam

főállásban a középiskola után egyből, fősulira levelezőn jártam

főiskolásként szerintem még nem gáz, ha eltartanak, de ha a szüleidnek nehézséget okoz, akkor illene diákmunkát vállalni


vagy pl azt is megértem, ha pályakezdő munkanélküli és nem talál még munkát, de évekig vagy ha nem is keres, az már gáz


van olyan 40 körüli ismerősöm, aki még _soha_ nem dolgozott, az anyja pénzeli (pedig saját családja is van) - ha ez extra gáz

2012. jan. 20. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

16 évesen kaptam meg az első diákmunkámat, utána 17 évesen is dolgoztam nyáron. Utána csak kisebb munkáim voltak, tavaly voltam talán igazán hosszabb időre, 4 hónapot töltöttem gyakorlaton.

23/N (még tanulok)

2012. jan. 20. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
71%

20 éves koromban kezdtem dolgozni, egyetem mellett.


Szerintem amíg tanul az ember, addig nem gáz, ha a szülein segítik (ha megtehetik).


Persze ismerek olyat, aki 8 éve jár egyetemre (nem orvosi), na ő megérdemelné, hogy ne támogassák.

2012. jan. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
23 azóta is folyamatosan - lassan egy évtizede - dolgozok. Előtte a szüleim tartottak el amig egyetemre jártam. Szerintem onnatól ciki, ha valaki elvégzi az iskoláit és nem keres munkát hanem mással (szülők, élettárs)tartatja el magát. Ide nem értve természetesen ha valaki önhibáján kívül nem talál munkát de minden lehetőséggel próbálkozik.
2012. jan. 20. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


19:14

A jogi egyetemre járt az ismerősöd? Csak azért kérdezem, mert tudom azt sokan elhúzzák, hogy 8-9 év lesz belőle.

2012. jan. 20. 19:19
 8/16 anonim ***** válasza:

18 éves koromtól diákmunka, OKJ-s tanfolyam mellett. Hétvégente és nyáron folyamatosan dolgoztam. Aztán 20 éves koromtól főállásban. 21 éves korom óta nem élek otthon.

Szerintem egyetem mellett is illik dolgozni, hogy legalább a bulizásokat ne a szülők finanszírozzák.

2012. jan. 20. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

21 éves korom óta dolgozom, és azóta nem is élek otthon. A főiskolát levelezőn végeztem el. Érettségi után jártam még egy 2 éves nappali OKJ-s suliba, addig otthon voltam, de nyaranta dolgoztam.

33/N

2012. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
szerintem egyetem után már gáz
2012. jan. 20. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!