Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Van egy barátnőm,19 éves,...

Van egy barátnőm,19 éves, egyetemista, a szüleivel lakik. Most elkezdett dolgozni, és új bútorra meg kanapéra gyűjt (mert a mostani nagyon régi). Szerintetek ez normális? Úgyis 3-4 év múlva férjhez megy.

Figyelt kérdés
2012. jan. 6. 11:51
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
szerintem teléjesen normális, hogy nem arra alapoz, hogy majd egy pasi fogja eltartani...
2012. jan. 6. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%
Nem értem, mi ezzel probléma.
2012. jan. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
86%
Az hogy 3-4 év múlva úgyis férjhez megy..hát eléggé minősíti a te gondolkodásodat. Ő nem akarja magát eltartatni. Azt viszont nem egészen tartom normálisnak, hogy erre a két dologra gyűjt. Mármint én inkább félretenném azt a pénzt és akkor később a közös lakásra fordítanám vagy autóra.
2012. jan. 6. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
98%
És a bútort nem viheti magával majd? Én nem értem, hogy miért baj, hogy addig a 3-4 évig (nem is biztos, hogy ennyi időn belül sikerül férjet találnia) nem szeretne egy csúnya bútort nézegetni. És ha mégis összeházasodik, legalább lesz egy bútoruk a hálószobába/nappaliba/vendégszobába. A bútortrendek azért nem változnak annyira gyakran (legalábbis az én tíz éves bútorom szerintem mai szemmel is gyönyörű és fiatalos).
2012. jan. 6. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Ő ott hagyná a szüleinek. 40 éves a butorja.
2012. jan. 6. 13:09
 6/21 anonim ***** válasza:
100%
normális
2012. jan. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 mmT ***** válasza:
100%

Teljesen normális. Egy értelmes fiatal, aki gondol a jövőre. Nem drogokra, szilikoncicikre és 33-féle cipőre költ.

És Te belegondoltál már, h mekkora öröm egy saját szép új kanapé...? :)

2012. jan. 6. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
94%

A szüleinek veszi, nem magának!!!


Egyébként szép és jó dolog, hogy a szüleire gondol, de az enyémek ezt sose engednék meg. Előző félévben kezdtem el dolgozni egyetem mellett és ezt úgy gondoltam, hogy akkor szüleimről leveszem a terhet és nem kell többet utalniuk nekem, én eltartom magam abból amit keresek, illetve abból amit a biztosítótól kapok. (mikor megszülettem, akkor kötötték és most havonta kapom x éven keresztül) De azt mondták, hogy szó sem lehet róla. Azt a pénzt magamnak keresem, ha dolgozni szeretnék dolgozzak nyugodtan, de ők támogatni szeretnének addig ameddig tudnak, és ez be volt nekik tervezve. Tehát azt a pénzt, amit keresek, tegyem félre a későbbiekre, jól fog az még jönni.


Szóval szép és jó, hogy dolgozik és az is hogy gondolo a szüleire, de azt a pénzt lehet nem egy bútorra kéne költeni, hanem később egy lakásra, amire így esetleg nem kell hitelt felvenni. De hát ahogy ő jobban érzi magát. :)

2012. jan. 6. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
88%
Nem hinném hogy több millás bútorról lenne szó, úgyhogy ne vessük össze egy lakásvásárlással. Másrészt nem értem, valahol törvénybe van foglalva, hogy 22-23 éves korabn kötelező férjhez menni??
2012. jan. 6. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
89%
Az miért baj, hogy szeretne szép környezetet maga körül? Gondolom a régi bútorok már egyrészt nem is divatosak, másrészt biztosan elhasználódtak. Az, hogy néhány év múlva elköltözik otthonról, csak egy dolog, addig pedig miért ne lehetne olyan, amit szívesen néz, szívesen használ? Ráadásul az új lakásba viheti ezt a bútort is.
2012. jan. 6. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!