Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A külsőségeknek milyen mértékb...

A külsőségeknek milyen mértékben van hatalmuk? Illetve hogyan viselkednek egy szép nővel, és hogyan viszonyulnak egy normál férfihoz? Mennyire lehet minket így megtéveszteni?

Figyelt kérdés

2012. jan. 21. 02:59
 1/9 anonim ***** válasza:
31%

Bizony óriási hatalma van. Én is most akartam egy ehhez hasonló kérdést feltenni.

Én pl. ha elegáns francia lakkozást viselek a körmeimen, udvariasabban bánnak velem a pénztárosok, vagy bárki, aki ezt észreveszi, és ez komoly! :D Röhejes, de igaz! Még smink sincs rajtam, annyi csak, hogy nem csupasz a körmöm.

De sajnos én is felszínes vagyok, a vendéglátásban dolgozom, és ha egy olyan hölgytől veszem fel a rendelést, akinek be van lőve a frizurája, kifinomultabb stílusban beszélek vele, mint ha egy átlagos nő lenne.

2012. jan. 21. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Talán azért, mert az van bennem, hogy ő egy úri dáma, aki könnyebben megsértődik bármin, igényesebb, hamarabb tesz panaszt bármire, így hát velük óvatosabb vagyok. :D

Persze nemcsak a haj számít, hanem ha ízlésesen van emellé felöltözve, kiegészítők, minden passzol, akkor az olyan hatást kelt, hogy össze kell kapnom magam nekem is, és a maximumot nyújtani, a lehető legnagyobb figyelmesség, szinte már picit hajbókolás, stb.

Egy hétköznapi nő- vagy férfivendég meg azt váltja ki belőlem, hogy neki nem számít, ő fel sem veszi, ha nem mosolygok rá olyan szépen.

2012. jan. 21. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 yuda ***** válasza:

Más aspektus jutott eszembe:

pl. munkahelyre hamarabb felvesznek egy szebb arcú embert, de igazából ez csak akkor előny, ha belső értékei is vannak, mert hamar kiderül ha belül üres és mehet tovább munkát keresni.

Egy biztos: a szebb arc, jobb megjelenés bizalomkeltőbb, mintha valakire ránézel és az jut eszedbe, most rabolta ki a bankot :D

Ez sajnos, vagy nem sajnos: adottság. Mindenkinek azzal kell élnie, ami adatott.

Ffi-aknál más a helyzet, mert nem csak szép arcú ffi-ak az előnyösebbek, mert van a másik tipus, aki nem túl szép arcú, de markáns, határozott. Ffi-aknál jobban számít a kisugárzás.

Persze ez fellelhető nőknél is, de az első benyomás mégis nőknél a szép arc.

2012. jan. 21. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

A szebb emberek hamarabb találnak munkát és általában a bérük is magasabb.

[link]

Ha már magasság, általában a magasabbaknak is magasabb a bérük.

[link]

2012. jan. 21. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Rengeteg hatalma van, nem csak munkánál, párkapcsolatnál is.

Olvastam anno egy tanulmányt, amiben szép és nem szép nőket küldtek ki az utcára pénzt kérni pl. vonatjegyre, a szép nőnek többet sikerült elérnie, mint a nem szépnek.

A szépségnek pszichológiai hatása van, mindenki a jóval párosítja, most így hirtelen nem tudom jobban leírni.

2012. jan. 21. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Örök hűséget fogadnál a világ legnemesebb lelkű leányával/férfiújával (attól függ, te milyen nemű vagy), és mindenki előtt büszkén vállalnád szerelmedet, ha úgy nézne ki, mint Joseph Carey Merrick?

[link]


Hát ekkora mértékben van hatalma a külsőségeknek.

2012. jan. 21. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Hát.. itt már nincs mit tenni, úgy látom, menthetetlen a társadalom, sokféle bűn létezik, de a legnagyobb a hiúság, csak ennyi! Köszönöm szépen!
2012. jan. 22. 23:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Én azt mondom, aki a külsőségek után ítél, az ne csodálkozzon, ha egyszer csak behúzzák a csőbe, vagy ne adja Isten, rosszabb történjen vele, mert aki ezután ítél, azt könnyen el lehet vinni a rossz oldalra..
2012. jan. 23. 00:13
 9/9 A kérdező kommentje:
Magyarul orránál fogva vezetik a szerencsétlen, és még röhögnek is rajta, gratulálok!
2012. jan. 23. 00:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!