Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit lehetne tenni a felsőbbren...

Mit lehetne tenni a felsőbbrendűségi komplexusom ellen?

Figyelt kérdés

Az a helyzet, hogy néhányan nagyképűnek, vagy beképzeltnek gondolnak. Szerintem ez nem igaz, hiszen én sosem szoktam felvágni, csak azért mondják ezt a 2 jelzőt, mert pontosan nem tudnak hova tenni.


21 éves vagyok, és elég sok mindenben jobb vagyok az átlagnál. Természetesen rossz tulajdonságaim nekem is vannak. Erre a korra elértem olyan dolgokat a tanulmányokat illetően, ami kevés embernek sikerült csak, és olyan munkahelyeken dolgoztam olyan fizetésekért, amiket talán még az átlagember is megirigyelne.


De én ezeket nem hangoztatom. Nem hencegek velük, ha rákérdeznek, akkor elmesélem, akkor is csak szolidan.


Viszont tisztában vagyok a képességeimmel, és látom, hogy az emberek 80%-a egy senki. Akinek a valóságshow-kban kimerül az érdeklődése.


Én sem vagyok begyepesedett. Járok diszkóba, bulizom, ismerkedek, ilyen alkalmakkor általában iszom is, laza vagyok, vannak barátaim, sok haverom, rengetegen ismernek...


De egyszerűen ezeket a totál semmilyen prolikat (akik nem a barátaim és nem a haverjaim) egyszerűen nem tudom nem semmibe venni. Nem nézem le őket nyíltan, de ha nagyon osztják az észt, szimplán csak azt gondolom, hogy "de most tényleg, ez magyaráz, mire fel, ráadásul pont nekem?"


Szóval nem vagyok nyíltan nagyképű, és beképzelt, próbálom leplezni ahogy lehet, de nyilvánvalóan a céltudatosság, és a határozottság mellett valamilyen szinten érződhet, különben nem mondaná rám ezeket a jelzőket senki.


Szóval van valami ötletetek, hogyan lehetnék kicsit toleránsabb?


2012. jan. 21. 14:02
 1/3 anonim ***** válasza:
82%

Nem ellenszenves amit írsz. 21 éves korodra, tanulásban és egyebekben, értél el eredményeket..tettél le valamit arra a képletes asztalra. Tisztában vagy a képességeiddel is. Azonban:

az emberek 80 %-a nem "senki", hidd el. A maga módján és helyén mindenki "valaki" - még az a szerencsétlen is, aki (nem "tanulmányozási" céllal) Való világot és Maunika show-t falatozik nagykanállal, és azt sem tudja, miben él, mert..neki mindegy.

Hosszú élettapasztalat alapján azt tanácsolom - ha egyáltalán megengeded ezt, - hogy amint kontaktust teremtesz bárkivel, azonnal "mérd fel" őt. Döntsd el, lehet-e partner bármilyen párbeszédhez, netán emberi kapcsolathoz, vagy puszta információcseréhez. Ha igen, bánj vele ennek megfelelő módon..légy vele nyitott és elfogadó. Ha nem, akkor is lásd benne az embert: fordulj hozzá udvariasan és kulturáltan, de azon igyekezve, hogy a vele való interakció a legrövidebb idő alatt véget érjen. Ha bármi okból tartósnak kéne lennie, ne add alább a minden embert megillető elemi udvariasságnál, de maradj zárt..és abból, aki/ami vagy, ne adj ki semmi lényegit..ne keress partnert, ahol nincs. A "mércén aluliak" véleménye pedig ne érdekeljen. Hagyd figyelmen kívül, lépj át rajta. Hallgasd meg azokat, akiket értékesnek tartasz: csak a tőlük érkező kritikákon gondolkodj el..azoknak "engedd meg", hogy - netán - fájjanak.

2012. jan. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%
Én is csak hasonlót tudok neked mondani. Annyit hozzátéve, hogy a hülyékkel sosem érdemes elkezdeni vitatkozni, mert az esetek többségében úgy sem győződ meg őket, másrészről meg kívülről nem mindig látszik a különbség az ilyen vitákban a "hülye" és a "nem hülye" ember között. Nem éri meg. =)
2012. jan. 21. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
Nem olvastam végig az apróbetűs részt, de az ilyen embereknek egy kiadós bunyó nagyon jót tesz (ti legyetek felül :) az idő meg majd bizonyít. Ha valaki felsőbrendűnek hiszi magát, az nem feltétlenül felsőbrendűségi komplexus. Ha alfahím/bandavezér, akkor a környezete teszi felsőbbrendűvé.
2017. jan. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!