Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Nagyon dekadensnek érzem a...

Nagyon dekadensnek érzem a mai társadalmat. Mások is így vannak vele?

Figyelt kérdés

Ha nézem a tévét, osztálytársaimat vagy akár családomat, akkor mindig ez jut az eszembe. Tévéből ömlik a szenny műsor (Győzike, Való Világ, politika, stb.). Ha pedig az osztálytársaimat nézem, akkor jut eszembe a divat (homokos metroszexuális igényesség), a csajozás , mint a népbutítás egyik eszköze és azon olyan nőszemélyek, akik csak a nemi szervükből élnek meg. Azt tartom szomorúnak, hogy rajtam kívül mindenki a családban tévét néz és erre fogékonyak. Folyton azzal szekálnak, hogy öltözzek divatosan (rocker vagyok).

Folyton azt vélem felfedezni, hogy az embereket a külső csillogás érdekli, nem pedig az, ami mögötte. Pl.: Sok srác, ha meglát egy bombázót, akkor ők egyből a fenekét nézik, én pedig inkább a csaj jellemén gondolkodok.


Kezdek olyan szemmel nézni a rövid hajú srácokra, mint akiket legyilkolnék, mert ha valakinek fiú létére hosszú haja van, akkor az ostoba vagy ha másképp gondolkodik, akkor egyből kiközösítik és szóba sem állnak vele.


Mások is így vannak ezzel? Emiatt nekem nagyon dekadens az egész környezetem, a társadalom, az egész világ.


22/F


2012. jan. 22. 15:10
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

Igen,én .

Már kezdek szomorú lenni, hogy nincs egy ember, akivel eltudnék beszélgetni komolyabb témákról.Mindenki aki körülöttem van felületes, nem érdekli semmi. Hát aztán tényleg minek is? Az a fontos, hogy legyen pasid,és már már betegesen keresik őket és jaaj. Nagyon nem szeretem én ezt a világot.

Amúgy meg régebb én is nagy rocker voltam, tehát ilyen full fekete, és együtteses poló, és nekem is tömték az agyam, meg, hogy szedjem le a posztereket stb. Persze nem érdekelt. Azóta már magamtól szoktam le ezekről, de ugyanúgy szeretem a metál zenét, persze sokkal nyitottabb lettem.

A hosszúhaj meg nagyon szép, ne vágd le emiatt, csak akkor, ha te úgy érzed. Általában az ember akkor újít, ha valami megváltozott az életében. Én is sok embertől hallom, hogy egy hosszúhajú fiút lekislányoz stb, persze ez olyan mai társadalom style, ne foglalkozz velük. Semmi köze senkinek se. Te legyél boldog és kiegyensúlyozott, és a társadalmad is így fog viszonyúlni hozzád.

2012. jan. 22. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
86%

Nagyon nyomják a kommersz stílust. Az én családom szerencsére nem nagyon néz valóságsót.


Engem is zavar h ennyire sztárolják a diszkópatkány/plázapi.csa stílust. Sőt pénteken gondolkoztam h a fehérsapkások(kigyúrt 20onévesek diszkópatkány dzsekiben és vékony szövetsapkában) már egy új szubkultúrát alkotnak. :D


Én mondjuk meg szoktam nézni a nők seggét, ugyse látom többet és a személyiségét úgyse fogom megismerni.

2012. jan. 22. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%
Jól látod, jól érzed. Mivel 22 éves korodra határozott szemléleted van arról, amiben élsz, kérlek, ne feledd el: ezt a társadalmat jól meghatározható külső érdekek mentén, programszerűen, tudatosan és hatékonyan butítják el, teszik védekezésképtelenné. Ennek gazdasági eszköze a tömeges elszegényítés, szellemi oldalon pedig a média általad is említett kulturális környezetszennyezése, valamint az oktatási rendszer, a közbiztonság és az egészségügy lepusztítása. A cél az, hogy Magyarország és népe passzív, elbambult gyarmatként viselkedjék: soha, semmire ne mondjon nemet..ne lehessen soha olyan kormány az élén, amely a nemzeti érdekeket a legkisebb mértékben is próbálja védelmezni. Értelmes ember vagy, emberi igényekkel: ne engedj ezekből. Neked van igazad! Figyeld a külpolitikai folyamatokat: tanuld meg magyar szempontokból értékelni őket - és elválasztani a jót a rossztól.
2012. jan. 22. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Én is hasonlóképpen érzek, mint Ti. Eléggé kifordult ez a mai világ.
2012. jan. 22. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
64%
It's too mainstream to be mainstream.
2012. jan. 22. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
95%
érdező: én úgyanígy érzek mint te, és ahogy az előttem szólókat is olvastam, nemcsak te meg én. Egyre többen fogjuk látni így a helyzetet, legalábbis remélem.
2012. jan. 22. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
93%
Az meg amit belinkeltél, nem jelenti azt hogy ő volt. Más 22 éves is van az oldalon...
2012. jan. 22. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Igen, sajnos a társadalom eléggé le lett butítva és nem nagyon koncentrál a valódi értékekre. Kevés időt fordítanak az emberek, a családok egymásra és aránytalanul túl nagy a média hatalma.


Sokan felszínesek... de ez mindig is így volt, bár megint csak a médiát hoznám elő. Korábban pl. sokkal értelmesebb, igényesebb zeneszövegek voltak, most pedig egyre lebutítottabbak... mondván ez kell a társadalomnak... Nem kell példálóznom itt úgy hiszem. A valós problémákról és a VALÓDI VILÁGRÓL az emberek tekintetét a "valóságshow"-kal veszik el.


De mindennek meglesz a böjtje...


18/L

2012. jan. 24. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ja, lebutított szövegek: I'm sexy and I know it... xD
2012. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!