Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért van az hogy az elmúlt...

Miért van az hogy az elmúlt 21 év alatt nem volt olyan kormánya az országnak, aki érdemben előmozdította volna a társadalmat a jobblét irányában?

Figyelt kérdés
2011. nov. 21. 16:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Mert minden politikus csak a saját hasznát nézte és nézi ma is.
2011. nov. 21. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%
Hát most csúnyát fogok mondani, olyan kertészákososat. Azért, mert a magyar nép szélhámos, mindenki mindenkit be akar csapni, mások átverése útján akar érvényesülni, senki se végzi el rendesen a munkáját. A politikusaink se. Engem már az se igen zavarna, hogy lopnak, hogy korruptak, hogy kiskirályok, ha mellette tisztességesen ellátnák a közügyeket, a rájuk bízott feladatokat. De ezeket sajnos le szarják, ezért kerültünk ebbe a kilátástalan helyzetbe. És jobbra nem is számíthatunk, a teljes rendelkezésre álló polutikusválaszték ilyen. Ez a nemzetkarakterünk.
2011. nov. 21. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
75%

"aki érdemben előmozdította volna a társadalmat a jobblét irányában?"


ez egy összetett kérdés.

Amikor kapsz bármilyen támogatást vagy kedvezményt, az mind a "jobblét" része. Egyáltalán: mit nevezel jobblétnek?


De összességében inkább az ország tönkretételéhez járultak hozzá, ezért kivégzést érdemelnének.

2011. nov. 21. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

""Hát most csúnyát fogok mondani, olyan kertészákososat. Azért, mert a magyar nép szélhámos, mindenki mindenkit be akar csapni, mások átverése útján akar érvényesülni, senki se végzi el rendesen a munkáját.



Ez nem igaz, ez hazugság!

Én pld és a környezetem rendes munkát végez.

Igaz hogy azért nincs elég munkám, mert meg kell hogy kérjem az árát. Nem azt mondom hogy mindíg 5. öszt adnék magamnak, de az nem is lehetséges. Nem technikailag, hanem a ráfordított munka mennyisége és ennek megfelelően az ára miatt, de még ezt sem képesek az emberek megfizetni.


" Ha én a munkámat úgy végeztem volna, ahogy ezek az országot irányították, már rég lenyomorított volna valaki.


Mi a bajod a magyar mentalitással, mi külföldön is dolgozunk mint az állat, sőt itthon mi dolgozunk az Eu ban a legtöbbet. Az hogy a színvonal néha egy kicsit "inog" az nem a szakértelem hiánya, hanem a túlzott árérverseny hatása, ahogy az adó elkerülés is.

Hisz azt sem a saját hasznára végzi már rég a vállalkozók 80-90% a, hanem hogy beépítve az áraikba, versenyben maradjanak.


Csak az idióták mint te meg Kertész hiszik hogy a magyar nem akar szebbet jobbat meg többet, csak azt nem lehet úgy hogy más urat szolgálunk!

2011. nov. 21. 16:44
 5/10 A kérdező kommentje:

Az átverésről!!


Szeruntem nem mi vertük át már számtalanszor a nyugatot, úgy 56 tól számolva máig, hanem fordítva.

Ebben meg az Eu aki élenjár.

2011. nov. 21. 16:46
 6/10 anonim ***** válasza:
Köszönöm a kérdező észrevételét, persze, van benne valami. Én most szándékosan akartam provokatívan fogalmazni, mert így talán többen reagálnak, és jobban meg lehet beszélni ezt. Nekem sajnos igenis negatívak a tapasztalataim a munka frontján a magyarokkal. Engem az én kis életemben még szinte mindenki mindennel be akart csapni. Nem csak a politikus, de a villanyszerelő vagy a gázszerelő is. Az meg engem igazán nem hat meg, hogy sokat dolgoznak a magyarok. Nekem és az országnak nem sok, hanem eredményes és tisztességes munkára lenne szükségem. A külföldön dolgozó magyarokkal is kár példálózni, mert nyilván olyanok mennek ki, akik itt nem találják a helyüket, mert a tipikus magyarnál jobb a munkaképességük és moráljuk.
2011. nov. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Antimod ***** válasza:
A lényeg a globalizmus kiszolgálása, amit korrupcióval oldanak meg. A korrupt emberek pedig ilyenek, mint a politikusaink.
2011. nov. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert nem tetszettünk forradalmat csinálni...
2011. nov. 21. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

""Köszönöm a kérdező észrevételét, persze, van benne valami. Én most szándékosan akartam provokatívan fogalmazni, mert így talán többen reagálnak, és jobban meg lehet beszélni ezt.


Ok.

Akkor írok egy kis etüdöt, ami megmutatja a magyar valóságot!


Éptech vagyok.

Sokat dolgoztam külföldön, de itthon sem keveset.

Kiforrott csapattal dolgoztunk Hamburg és Kiel térségében.

Mindenütt meg volta elégedve a munkánkal és mi is az ellenértékkel. Hazajöttünk és vállakozásba fogtam.

Mindent úgy kezdtünk el csinálni ahogy odakint a tapasztalatok alapján bevállt. Azzal a mentalitással és aprólékossággal. Eltelt egy idény és azt vettem észre, hogy nem igen gyaraőodtam anyagilag, de mivel volt pénzem még kintről bőven, nem tartottam súlyosnak. Viszont megnéztem hogy mások mennyiért és hogy csinálnak hasonló munkákat. Megértettem hogy vagy a rászánt időt csökkentem, vagy az árakat emelem.

Előbb az áremelésekkel próbálkoztam, de sajnos akik addig hívtak és dícsérték a munkánkat, azok hamarosan még a telszámom is elfelejtették. Így eltelt egy idény, amikor fele annyit sem dolgoztunk mint amennyit lehetett volna.

Kezdtek ránkégni az anyagi problémák és beadtam a derekam.

Elkezdtem a minőséget csökkenteni és az árakkal beálltam a sorba. Így meglehet élni, de 3-4 a max amir osztályozhatom a munkáimat.


Következtetés:


Nincs ma az országban olyan kellőképp széles réteg, aki a minőség és a megbízhatóság az első munkamorál képeslennek folyamatosan fenntartani. Persze vannak akik az átlag árnak a dupláját is kifizetik és inkább várnak, csak én végezzem el a munkát. " azoknak meg is csinálom 5 ösre, persze a sokkal több pénzért mint az átlag"


DE EBBŐL MA AZ ORSZÁGBAN NEM LEHET MEGÉLNI !

2011. nov. 21. 17:09
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdező! Nagyon jogos, amit írsz, így függ össze minden mindennel. Én nem hibáztatok konkrétan senkit, magamat sem tartom különbnek másoknál. Egyszerre vagyunk a foglyai és az okozói ennek a helyzetnek. De nem lehet véletlen, hogy nálunk ez a helyzet, hogy ilyen a rendszer. Azért ilyen, mert a többségnek ez felel meg, neked meg minimum alkalmazkodni kell hozzá. Én minden esetre, ha már egyszer sikerült külföldön megkapaszkodnom, soha nem jöttem volna ide vissza, mert tudom, hogy itt ez van.
2011. nov. 21. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!