Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért ezeket a present perfect...

Miért ezeket a present perfect continoust használják ezekben a példákban? Mondhatnám más igeidőkkel is? (Angol) Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Három mondattal van problémám. Megértem a teljes szöveget, nem azzal van a gond, hanem, hogy eszembe sem jutott volna a present perfect continoust használni, ebben a szövegben.


Az első mondatban folyamatos múltat: I was texting my friend all day long-ot.

A másikban a present perfect-et: I have gone to bed at 2.00 most nights-ot

A harmadikban a sima jelent használnám: Tom works on Saturdays.


A szöveg a következő, és alatta kiemelve a mondatok, amelyekről szó van.



Lional (Tony's father) said:' Tony has been asking me a mobile phone for years, because all his friends have got one, but he and his mates are texting crazy, they do it all the time'


Tony said:' I thought texting was much cheaper than phoning, so I have been texting my friends all day long and even into the early hours of the morning. I have been going to bed at 2.00 most nights'


Lionel said:' I have made Tony promise to pay back the money, so Tony has been working on Saturdays'


1,I have been texting my friend all day long.

2,I have been going to bed at 2.00 most nights.

3,Tony has been working on Saturdays.


Nyelvtanilag helyes lenne, ha ezeket a mondatokat, azokkal az igeidőkkel használnám, amiket feljebb leírtam?


2012. jan. 23. 14:01
 1/9 A kérdező kommentje:
Miért a present perfect continoust használják ezekben a példákban? Javítva*
2012. jan. 23. 14:09
 2/9 anonim ***** válasza:
Mert ezek a múltban történtek, de akkor folyamatosan zajlottak.
2012. jan. 23. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem helyes, csak az első, és az is csak bizonyos szituációkban, pl. akkor, ha azt hangsúlyozod, hogy egyfolytában próbáltál üzenni a barátodnak egy egész álló nap, DE mégsem kapta meg. De ez is necces.


Itt is inkább a folyamatos múlt kellene.


I was texting....

I went to bed at... (I was going is lehet bizonyos szitu esetén)

Tony worked on Sat.s

2012. jan. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Persze amerikai, és ausztrál beszélt nyelvben előfordulhat, de nem helyes.
2012. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
29%

"Nyelvtanilag helyes lenne, ha ezeket a mondatokat, azokkal az igeidőkkel használnám, amiket feljebb leírtam?"


1. nem ugyanazt jelentené, és elég csúnya is, talán nevezhetjük nyelvtanilag helytelennek is

2. egyértelműen helytelen

3. helyes, csak mást jelent


"Miért ezeket a present perfect continoust használják ezekben a példákban?"


Hát mert azt akarják kifejezni, amit ezzel az igeidővel és -szemlélettel szoktak.


"I have been texting my friend all day long"


Egész nap szöveges üzeneteket írogattam a haveromnak. (Egész mostanáig, az elmúlt időszakban)


"I have been going to bed at 2.00 most nights"


A legtöbb éjszakán 2-kor feküdtem le. (Egész mostanáig, az elmúlt időszakban)


"Tony has been working on Saturdays."


Tony vasárnaponként dolgozik. (Egy ideje, mostanában is)

2012. jan. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat!
2012. jan. 23. 16:07
 7/9 A kérdező kommentje:

Azért kíváncsi lennék, hogy ki volt az a nagyon nagy paraszt, aki az utolsót lepontozta, ugyanis én felpontoztam!

Valaki direkt azért jár fel, hogy lepontozza az embereket, milyen agyatlan sötét emberek járnak ide???

2012. jan. 23. 16:17
 8/9 anonim ***** válasza:

"ki volt az a nagyon nagy paraszt, aki az utolsót lepontozta"


Valaki az "én két évet mosogattam Londonba' és ott megtanótam, hogy igazábul nem hasznájják a zigeidőket" tagozatból :))) Amúgy ne foglalkozz a pontozással.

2012. jan. 23. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
:) Hát körülbelül ilyen szellemi szinten van az illető! :)
2012. jan. 23. 16:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!