Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Most mit tegyek? Hibáztam, és...

Most mit tegyek? Hibáztam, és megiszom a levét

Figyelt kérdés

16 éves lány vagyok. Most van az első párkapcsolatom, lassacskán három hónapja leszek együtt a barátommal, és nagyon szeretem őt.

Mellette vannak ugye legjobb barátnőim, valamint egy fiúhaverom, aki régen a legjobb barátom volt.

A szituáció a következő: Egyik délután ez a bizonyos haverom, egyik legjobb barátnőm és én ott maradtunk az iskolában. Beszélgettünk dolgokról, mikoris szóba került a barátom...A haverom mondta, hogy szerinte én jobbat érdemelnék, meg, hogy mekkora "patkány" a barátom. A barátnőm is elmondta a véleményét a srácról. Próbáltam "megvédeni" a barátomat, de nekem ez tiszta olyan érzés volt, mintha kibeszéltük volna...

Így sajna, hazaértem, és mondtam a barátomnak, hogy beszélgettünk róla, és látszik, hogy a haverom nem szimpatizál vele, meg hogy a barátnőm "leflegmázta".

(Hozzáteszem, a barátnőm mondta, hogy nyugodtan mondjam el a barátomnak). Azóta a barátom lekétszínűzi Őket, meg mondja, hogy ezt nem a háta mögött kellett volna(ugyanakkor a barátnőm már megmondta a szemébe is, a barátom viszont azt mondja, hogy mégsem).

Lehet, hogy nem kellett volna elmondanom, de akkor a barátom miatt nem tudtam volna elszámolni a bűntudattal, így meg a haverok miatt....Olyan , mintha választanom kellett volna, hogy ki tudhatja az igazat, és kit kell megvédenem.....ez olyan rossz. Szerintetek jól cselekedtem?

Vagy ha nem, ti mit tettek volna? Kiváncsi vagyok külső szemlélőkre.


2012. jan. 24. 14:20
 1/5 anonim válasza:
máskor az ilyesmit tartsd magadban!jobban jársz!
2012. jan. 24. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A barátnőd / haverod utálja a párodat. Hogy okkal, vagy ok nélkül, ezt nem tudom eldönteni, de te sem, mert szerelmes vagy. Ezt ők közvetlenül és rajtad keresztül is kifejtették. A párod érthetően ennek nem örült, és visszafelé is létrejött az ellenszenv.

Azonban a párodnak nincs igaza, nem kétszínűek, hiszen nem jópofiznak vele szemtől szemben sem.

A megoldás egyszerű, a párodnak ne beszélj a barátnődről és a haverodról, nekik pedig ne beszélj a párodról, és ha ők hozzák fel a témát, akkor mondd meg nekik hogy nem akarsz erről beszélni.

Privátban is szívesen segítek, ha gondolod, csak írj.

2012. jan. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem jól tetted, bár én nem barátkoznék olyanokkal, akik felül bírálják a döntésemet, hogy ki való nekem, és ki nem.Milyen barátaid vannak...Sűrgősen cseréld le őket,meg aztán lehet hogy a fiú haverod saját magának akar+én a pasid helyében meg verném,nem a leg okosabb megoldás, de hatásos.Ha neked jó a pasid, akor mit szól bele más?Mond meg nekik, ha nem tetszik, lehet lekopni.
2012. jan. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Lehet hogy felesleges volt elmondani. De néha a barátoknak van igazuk, mert rajtuk nincs rózsaszín szemüveg, mint a szerelmeseken.

Szerintem vizsgáld meg a vádakat, a bizonyítékokat és a védelmet... mintha csak biróság elé állítanád a szerelmed. Persze önmagadban. Aztán döntsd el mi a fontosabb számodra, ez a kapcsolat vagy a barátaid. Mennyire igazi a barátság mennyire igazi a szerelem.


Én annó választottam a párom és "a barátaim" között... nem voltak igazi barátok, csak irigykedtek és vádaskodtak össze vissza. Azóta már 5 év telt el és jegyesek vagyunk.

De lehet hogy a te esetedben nekik van igazik. Mindenképp érdemes elgondolkodnod rajta.

2012. jan. 24. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A válaszadókból lesznek a legszarabb házastársak. Egy komoly kapcsolatban a párodnak kell lennie a legfőbb bizalmasodnak, és neki kellene elmondanod a legmélyebb titkaidat. A barátság is fontos, de nem lehet egy szinten a szerelemmel. Bár ezt épp ellenkezőleg szokták mondani, de a barátok jönnek mennek, a szerelmed viszont egy életen át elkísér. Veled lesz, mikor megszületik a gyermeketek, mikor fizetni kell a hitelt, mikor olyan betegséged lesz, ami nem publikus, mikor nyugdíjasok lesztek, és már háklis leszel, etc... Tehát sokkal bensőségesebb viszony, mint a barátság. Én sosem lennék együtt olyannal, aki fordítva gondolkodik. A ti korotokban még talán igaz, hogy a pasik jönnek mennek, de ez a gondolkodás hosszú távon káros.


Volt egy barátnőm, aki nem tett nagy különbséget barátság, és szerelem között. Mármint bizalmi szempontból. A barátnői pasijaihoz képest én idősebb, sportosabb, kedvesebb, megértőbb, normálisabb voltam. A legjobb barátnője egy náluk fiatalabb sráccal járt, aki ráadásul meg is csalta a csajt. Még is folyton fúrt az a kis dög. A barátnőm piercinget szeretett volna, amit én "nem engedtem". Erre olyanokat mondott a csaj, hogy "Én ezt már nem tűrném", és hasonlók. Miután őt megcsalta az a kis takony srác... Féltékenyek voltak, és én nem tudtam velük mit kezdeni. Nem akartam fúrni őket, mert csak szélmalomharc lett volna. Megpróbáltam még jobb pasija lenni, de ez sem volt elég. Ha gondunk volt, azt megbeszélte a barátnőivel is, ezért aztán sokszor olyan buta érvekkel kellett megbirkóznom, amikről biztosan tudtam, hogy nem ő találta ki. A csaj is hibázott, mert nem törekedett rá, hogy egy társaságba járjak a barátaival, ezért nem is igazán ismerhettek meg. Végül aztán szakítottunk is. Valójában máig nem tudom se én, sem ő, hogy miért. Pedig még a szakításkor is nagyon szerettük egymást. Ez van.


Én azt javaslom, hogy semmilyen szín alatt ne beszélgess a barátaiddal kettőtök kapcsolatáról, gondjairól. Esetleg a jó dolgokat lehet, de mást NEM. Menyasszonyommal lassan 5 éve vagyunk együtt. Ő a legjobb barátom, mindent elmondok neki. Még arról is beszélhetek vele, hogy mennyire sz@r volt az előző kapcsolat vége, meg hogy mennyire megviselt, ilyesmi. De intim dolgokat ugyanígy. Nincsenek köztünk tabuk. Semmilyen téren. Mindkettőnknek vannak barátai, de a közös gondjaink nem tartoznak senkire. Ez így normális, és így működik is. Legyenek barátaid, de semmilyen körülmények között ne panaszkodj nekik a pasidról. Ha gondod van vele, neki mondd el!


Lábjegyzetként megjegyezném, hogy ha úgy van, ahogy gondolom, akkor a pasid idősebb nálad, a fiúhaverod meg fülig szerelmes beléd. ;) Tudom, mert az ő korában én is ilyen voltam. Utáltam az idősebb srácokat, akik lenyúlták a korombeli csajokat, és többnyire mindig sikerült bekerülni a barát zónájába a kiszemelt csajnak. :) Ha nem hiszed, hogy szeret téged, íme az én példám. Egész gimi alatt nagyon szerettem volna járni az egyik csajjal az osztályból (voltak kisebb nagyobb fellángolásaim iránta). Ő ezt csak 4.-ben tudta meg. :)


Sok sikert, és fogadd meg a tanácsom! Ha nem is a barátod lesz a legfőbb bizalmasod, a barátnőidnek soha ne beszélj a problémáitokról. Semmi jóhoz nem vezet!

2012. febr. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!