Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Büszkék vagytok arra, hogy...

Büszkék vagytok arra, hogy magyarok vagytok, vagy egyáltalán szeretitek Magyarországot?

Figyelt kérdés

Mert én pl. nagyon szeretem. A nyelvtől kezdve mindent, szerintem annyira kifejező és olyan szép a hangzása. Lehet, hogy ezzel csak én vagyok így vagy nagyon kevesen még rajtam kívül, de azért remélem nem:) Én nagyon örülök, hogy magyarnak születtem és nem érdekel mi van a politikában. Úgy nem lehet rendesen élni ha mindig csak ezzel foglalkozunk és mindenben csak a rosszat látjuk, és legfőképp nem szabad utálnunk a saját hazánkat, mert sajnos ezért tartunk ott ahol vagyunk. Mert ha jobban belegondoltok, hogy lehetne egy ország tökéletes és jobb, ha közben a benne élők gyűlölik és mindig csak panaszkodnak.

Amúgy ezzel most nem okoskodni akartam csak tényleg jobban el kéne gondolkoznunk néhány dolgon, és szerintem elsődlegesen nem a politikának és a gazdaságnak stb-nek kéne változnia, hanem legfőképp az emberek gondolkozásának és majd ha ez sikerült csak akkor lehet tovább tervezgetni:)

Na jó befejeztem. Puszi mindenkinek és fel a fejjel. Ne csak a rosszat lássuk mindenben, mert így nem lehet élni!!!


2009. máj. 30. 07:01
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
67%

02:23-as:


"Az a pedáns, rendmániás, halvérű életfelfogás sem fenékig tejfel, amit a dánok, németek stb. képviselnek"


Nos, szerintem bőven megéri a szép és tiszta környezet azt az "áldozatot", hogy az ember egy kicsit erőt vegyen magán, és ne hajigáljon ki mindent a kocsiból, az utcákon használja a szemetest, otthon szelektíven gyűjtse a hulladékot, és ne csak úgy kiborítsa az erdőbe a szemetét.

Most mondd, szerinted nem illúzióromboló, amikor pl. egy egyébként gyönyörű tó- vagy folyóparton sétálsz, és a parton meg a vízben mindenütt műanyag- mag papírlomok (rosszabb esetben még fém is) áznak? Vagy amikor a szépséges erdőben, madárdal közepette kerülgetheted a szétszórt műanyagzacskókat, italosüvegeket és cigisdobozokat?

Ugyan mi előnye van ennek?


"Másrészt nem sok magyar viselné el azt a tompaagyú közösségiséget, ami Skandinávia összetartó községeiben uralkodik."


Aminek az okát remekül ki is fejtett a válaszodban. Ellenben a "tompaagyú" jelzőt nagyon nem értem. Elég csak megnézni az említett országokat, hogy lássuk, mennyire eredményes ez a hozzáállás: béke van, nyugi, fejlődés, bizalom az emberek között és biztonság - és még szabadság is. Mi ebben a rossz?



Amúgy teljesen igaz, hogy sok szempontból Mo. még így is egy jó hely. Csak az még így is zavaró, hogy ha ilyen kis apróságokra nem tudnak odafigyelni az emberek, amiknek pedig mégis óriási következményei vannak.

2009. máj. 31. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
75%

én nem vagyok rá különösebben büszke, bárhova születhettem volna, ez nem rajtam múlt.

az országot nem kedvelem, az itteni ügyeim lezárása után, kb két éven belül elköltözöm.

két dolog van, amiért örülök, hogy ide születtem: a magyar nyelv az egyik, Ákos zenéje pedig a másik.ha külföldre érkeztem volna, akkor egyiket sem élvezhetném túlzottan.

2009. jún. 1. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
63%
15:34-as vagyok, elárulná valaki, hogy az én válaszommal mi volt a baj? Szerintem a kérdésre válaszoltam, tök őszintén, szóval nem igazán értem, hogy ebben kinek mi nem tetszett.
2009. jún. 1. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
80%
19:20-as: Van itt pár csökkent értelmű idióta, akinek nincs jobb szórakozása, mint hogy válogatás és szó nélkül lepontoz minden választ, ami elé kerül - főleg azokat, amelyikben emiatt kritizálják őket. Nézd csak meg, hogy ez is milyen hamar lealázzák majd 0%-ra vagy annak a közelébe.
2009. jún. 1. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!