Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért kell egy kérdésre...

Miért kell egy kérdésre véleményt reagálni? És a hasznosságmérő miért véleménynyilvánítás?

Figyelt kérdés

Nem arra gondolok, ha vki véleményt kér a kérdésében, sőt még arra sem, ha vki kulturáltan véleményt tud nyilvánítani. De minek van szükség oylan feleletekre, hogy "na most elmegyek hányni" vagy "hány éves vagy, hogy még ezt se tudod", vagy "ilyen hülye kérdést" (utóbbit mondjuk egy oylan kérdéshez, ami nem feltétlen égbekiáltó hülyeség, csak esetleg meglepő, hogy vki nem tudja). De ami leginkább kiakasztott, egyszer láttam egy kérdést, amire azt írta valaki (de talán már nekem is adtak ilyen választ), hogy "hát én nem tudom". na most ő minek válaszolt?


A másik: az, hogy egy válasz hasznos-e, nem azt jelenti, hogy egyetértünk-e vele, mért arra használják? Ez nem Facebook, hogy like vagy dislike.


2012. jan. 29. 19:38
 1/6 Mirk ***** válasza:
100%

"A másik: az, hogy egy válasz hasznos-e, nem azt jelenti, hogy egyetértünk-e vele, mért arra használják? Ez nem Facebook, hogy like vagy dislike."


Pedig sajnos szinte mindenki így használja. A válasz hasznossága a kérdező, vagy más szempontjából nem számít, csak az, hogy egyetértesz-e vele, vagy sem.

Ez amolyan e-penis tudod. Akinek a leghasznosabbak a válaszai az a király az oldalon :)

2012. jan. 29. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ez így van és nem tudunk vele mit csinálni!


Azt viszont lehet hogy meg tudom neked válaszolni hogy miért érkezik olyan válasz, hogy "Hát én nem tudom"

Nem biztos, de elképzelhető, hogy a válaszolót is érdekli a kérdés, és ezzel az értéktelen mondatával megvásárolta a belépőjét az elkövetkező válaszokhoz!


Sajnos sokan nem tudják kontrollálni a kezüket és mivel hozzá vannak szokva hogy a felfelé mutató hüvelykujj az a like. Na most ha tetszik, akkor like, ha nem akkor ennek mintájára dislike.

Szerintem nem is érdemes azzal foglalkozni, hogy hány százalékon vagy mert nem reális értéket mutat.


Amúgy figyeld meg, hogy néhány perc múlva megérkeznek a kérdésedben szereplő, kisebbségi komplexussal küzdő egyének és mindenkit lepontoznak!

2012. jan. 29. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

ezt el kell fogadni, nem nagyon tehetünk ellene, sajnos az emberek manapság túlságosan ilyenek. mindenki bele akarja verni másokba a saját véleményét, alig akad néhány kulturált válasz. mindenki okoskodik, meg beleköt a másikba. aztán mint aki jól végezte dolgát, elégedetten hátradől, hogy na ma megint csináltam valami értelmetlen bunkóságot. nem tudom egyébként, nem értem, mi a jó ebben.


az meg, hogy nem tudják megérteni, mire való a hasznosságjelző, megint csak eleget mond róluk. sajnálatos.

2012. jan. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

"Azt viszont lehet hogy meg tudom neked válaszolni hogy miért érkezik olyan válasz, hogy "Hát én nem tudom"

Nem biztos, de elképzelhető, hogy a válaszolót is érdekli a kérdés, és ezzel az értéktelen mondatával megvásárolta a belépőjét az elkövetkező válaszokhoz! "


Ez nem igaz, vagy ha igen, akkor van jobb megoldás is. Láttam, h vki egyszer azt írta, h ez a válasz őt is érdekli. Én is írtam már ilyet. Ezzel is garantálod az értesítést a válaszokról, és jobb is.


Azért azt nem gondolom, h ne lenne arányos, h ki hány százalékon van. Mert vannak bunkó parasztok (már bocsánaT9, és az ő válaszaikat már én is lepontozom néha, mert azok valóban nem hasznosak. De van, amikor vki kulturált véleményt mond, és látom, h ez a válasz 0%-ban hasznos. Arra gondoltam. Mert azt megértem, h azt lepontozzák, aki sérteget, végül is egy-egy kérdező helyében biztos engem is bántana.


Arra én is gondoltam, hogy majd megjelewnnek, akikről a kérdésszólt. Kösz a válaszokat, a véleményetek érdekelt, jöhet még, de ezt is köszi.

2012. jan. 29. 21:30
 5/6 anonim ***** válasza:

En egyebkent a hasznossagmerot nem tartom realisnak... Van aki csak azert lepontoz mert, vagy pl te nem vagy annyira szerencsetlen mint O...

A legjobban azt birom amikor valaki ezzel kezdi: " most tudom hogy le fogtok pontozni de..."

2012. jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Hát igen, de van amikor valóban igaza lesz. Bár leginkább ezt azért mondják, hogy ne pontozzák le őket.
2012. jan. 31. 21:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!