Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Megütöttek és megakartak...

Megütöttek és megakartak verni én voltam az erősebb és lehet én kapok intőt?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam fogta magát odajött és megütött azért mert én poénból 2 csepp vízzel lefröcsköltem. Úgy gondolom alapvető jogom az önvédelem, így ezzel a joggal élve visszaütöttem neki. Tisztába voltam vele tökéletesen hogy erősebb vagyok nála hát ezért egy pofonnál többet nem akartam neki adni, nehogy nagyobb sérülést okozzak. Ő pedig ezzel szemben nam tanult az esetből és belémkapaszkodva próbált ütni én pedig továbbra is kénytelen voltam védekezni. Ekkor szétszedtek minket. Ő ahogy láttam elment sírni mert gondolom nem számított rá hogy mekkora erő van bennem.

Egy 5 perc se kellett hozzá elkezdett üvöltözve hepciáskodni hogy én ugye nem gondolom, hogy ő engem nem tudna megverni, mondtam neki hogy hát mivel az előző támadása elég erőtlen volt ezért nem tudom hogy mire veri a mellét ennyire. Elmondtam neki hogy egy ilyen buta emberre nem vagyok kiváncsi, erre továbbra is engem hergelt illetve másokat bujtogatott ellenem és rágalmazott. Én kulturált módon próbáltam tudtára adni, hogy teszek a fejére erre mint valami óbégató szamár elkezdett üvölteni hogy "kurv@ anyád". Az egy dolog hogyha engem rágalmaz valaki és azt nem veszem magamra, de ha egy 17 éves magát nagyon intelligensnek tartó LÁNY ilyen szintre süllyed hogy a családomat a szájára meri venni, na azt már én se tűröm el. Szépen elmondtam neki, hogy ha ennyire buta akkor meg is érdemli amit most ezért tőlem kapni fog. Szépen odamentem és az állkapcsa alatt megfogtam, így akartam egy falnak neki nyomni hogy esélye se legyen nem rám figyelni, elfutni stb. szépen elakartam neki magyarázni hogy ezzel bizonyította be hogy mekkora emberi nulla. Csak azzal hogy én megindultam felé 5 másik ember rámugrott hogy visszafogjanak az egyik pedig a torkomat kezdte el fogni de olyan szinten hogy a nyomai még látszódnak. Csodálkozott az az ember hogyha a torkomat támadja akkor én is szépen megfogom a nyakát és azzal a lendülettel neki vágom a falnak. Persze aki kötöszködött az meg azonnal menekült ahogy észrevette hogy 5 ember már letud fogni. Egyből mentem jelenteni az osztályfőnökömnek az esetet. Nem érzem illetve nem éreztem akkor sem magam hibásnak. Megakartak verni, folyamatosan fenyegetett az illető még is mindenki szemében én vagyok a szemét mert hogy "megvertem". Ráadásul ma be kell mennem az igazgatóhoz. Tényleg rosszul tettem amit tettem vagy azért mégse annyira elítélendő ha megvédem magam és megbosszulom azt ha valaki anyázik?


2012. febr. 1. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:

A lehető legrosszabb módon védted meg magad, úgyhogy rosszul tetted. Senki nem gondolja, hogy majd te kulturáltan akarod elmagyarázni neki a dolgokat, miközben megragadod a torkánál fogva (igen, az állkapcsa alatt a torka van).


Másrészt, nézzük a csaj szemszögéből. Gondolom, tudtad róla, hogy nem a nyugodtság mintaszobra, mert ilyen reakció egy kiegyensúlyozott embertől nem várható. Ennek ellenére mégis lefröcskölted, majd, miután ő gyengén (többször is hangsúlyoztad, hogy nem erős csaj) megütött, te lekevertél neki egyet.


Az egész sztorid öncélú, és igenis hibás voltál a történtekben.

2012. febr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
Gondolom nem ez volt az 1. eset, hogy direkt idegesítetted, meg gondolom nem is 2 csepp vízzel fröcskölted le! Másképp nem bukott volna ki, de már itt telt be neki a pohár! Egy tipikus "azt hiszem, én vagyok a legnagyobb király" osztály majma lehetsz te! Gratulálok! Te vagy a hibás, igen!
2012. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

"mégse annyira elítélendő ha megvédem magam és megbosszulom"


Ha megvéded magad, az egy dolog, de mi az hogy "megbosszulom"? Nőj fel! :D

2012. febr. 1. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
49%
Előbb talán végig kellett volna gondolnod, hogy amit teszel, annak milyen következményei vannak. Attól, hogy te erősebb vagy még nem leszel intelligensebb, mint a jelen esetben sértett fél. Te kezdted az egész dolgot, és a végén még te nem bírsz benyelni egy vereséget. Pedig le kell nyelned! És szerintem örülj, hogy nem a kancigányokkal kell számolnod a tetteidért.
2012. febr. 1. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
55%
az írásod alapján egyáltalán nem vagy te egy buta gyerek,szerintem a jövőben is védd csak meg magad
2012. febr. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
67%

Nem a torkánál kell megragadni, hanem a vállánál, feltéve hogy nem akarod tényleg bántani.


Amúgy meg kapsz egy intőt, és akkor mi van, cserébe nem fognak baszogatni. Azt azért nyugodtan tedd hozzá, akár az igazgatónak is, hogy ha nem garantálja, hogy nem fognak többet buzerálni (tudván, hogy már van egy intőd), akkor te sem tudod garantálni, hogy nem sérül meg valaki.

2012. febr. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!