Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogyan jellemeznétek külsőre...

Hogyan jellemeznétek külsőre a törököket? (BŐV)

Figyelt kérdés
azt tudom hogy legtöbbjük barna de én arra lennék kíváncsi hogy milyen az arcuk vagy van-e valami karakterességük amiről meg lehet állapítani hogy török-e az illető?külsőleg belsőleg bárhogyan jellemezhetitek.köszönöm a válaszokat előre is:)
2012. febr. 3. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Szıa!


Sokfele torok van. Altalaban sotet szem, sotet haj, pıcıt kreolos bör, pıcıt kampos orr.

A keletı reszen mar-mar arabosak.

Ugyanakkor az eszakı torokok (karadenızıek) vılagos boruek, vılagos szemuek, es a hajuk nem annyıra sotet, hanem ınkabb kozepbarna.

2012. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ahogy az első írta: Törökország lakosai is nagyon sokfélék. Azért beszélek Törökország lakosairól, mert több nemzetiségű állam. Az ország nevét adó törökök embertani szempontból a turáni típusba sorolhatók: általában középtermetűek vagy valamivel alacsonyabbak, világos bőrűek, hajuk, szemük színe közép- vagy sötétbarna, arcuk telt, vonásaik szabályosak, orruk egyenes, szemük enyhén mongolredős. Az országban - annak immár minden részén, tehát a nyugat-törökországi nagyvárosban, Isztambulban és a fővárosban, Ankarában is, több milliós létszámú kurd kisebbség él, akiknek zöme azért ma is Kelet- és Délkelet-Törökországban (Anatóliában)tömörül. Ők nem törökök, hanem a perzsákkal rokon nyugat-iráni nép, teljesen külön nyelvvel. A kurdok tipológiai összetétele is nagyon változatos, de általában elmondható, hogy a pamíro-ferganai, kaszpi és az armenid tipus gyakori közöttük. Ők is inkább középtermetűek, de kifejezetten sötét (barna és fekete) hajúak, fekete szeműek, sasorrúak, a bőrük olajbarna, ajkuk inkább keskeny. Érdekesség, hogy kicsigyerek-korban igen gyakran világos szőkék, kék szeműek, aztán a színeik megsötétednek. Van azonban közöttük széles arcú, nem finom vonású, kerek koponyaalkatú, hízásra hajlamos tipus is. Ez mindkét nemben előfordul.


Él Törökországban arab és örmény kisebbség is. Az arabokat nagyjából biztos ismered, míg az örmények azok, akik az armenid embertipus nevét adják: olajbarna bőrűek, orruk hosszú és hajlott, homlokuk hátrafelé "lankás", a nyakszirtjük lapos. Közöttük is akad azért más tipus, ők sem egységesek.


Az első válaszoló írt a Fekete-tenger menti Karadeniz tartományban élő emberekről. Sokan közülük az ókorban ott lakott görögök másokkal keveredett utódai, de karadeníziek a lázok is, akik tulajdonképpen kaukázusi...grúzok. A nyelvüket, viseletüket, dalaikat és táncaikat máig majdnem érintetlenül megtartották. Inkább magas termetű, világos bőrű, karcsú, szép arcú emberek: hajuk és szemük jobbára sötét, arcvonásaik finomak.

Vannak még Törökország észak-nyugati részén cserkeszek, akik szintén a Kaukázus vidékéről telepedtek át, az orosz hódítástól menekülve a XIX. század derekán. Ők inkább a lázokhoz hasonlóak.

Nos hát, ezek után - hogy ismersz fel egy "törököt"? Ember legyen a talpán, akinek sikerül - amíg csak nem beszél..de akkor is lehet törökül megszólaló kurd, cserkesz, láz..Hát, nem könnyű, bizony:-)

2012. febr. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat!!hasznosak voltak számomra:))
2012. febr. 3. 19:03
 4/4 TijuMK ***** válasza:
Szerintem úgy lehet őket megkülönböztetni pl az araboktól hogy a törököknek olyan fura színű szemeik vannak, zöldes, barnás olyan fura "világítós" ezzel szemben az araboknak általában sötétbarna fekete persze a kivétel erősíti a szabályt. Meg sötétebb bőrük van kicsit mint nekünk de azért nem kreolos, a hajuk többnyire fekete de én ismerek szőke törököt amit nem tudom hogy hozott össze... Általában nagy orruk van, karakteres arcuk, nem olyan kisfiús hanem inkább férfias (bár lehet ez szubjektív). Meg én azt vettem észre hogy mindig kihúzzák magukat ahogy járnak. Nos én így látom :)
2012. febr. 4. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!