Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Lehet, hogy zsidó vagyok?

Lehet, hogy zsidó vagyok?

Figyelt kérdés

Üdv!


nem tudok arról, hogy zsidó lennék, mert meg vagyok keresztelve, de visszavezettem a családfámat és 5 ágon is Németországból származó őseim vannak. A kérdés azért ötlött fel bennem, mert majdnem csak és kizárólag a zsidó lányok tetszenek:/ Nem a közel-keleti fajta sötét hajjal, hanem a szőkés, kék/zöld szemű zsidó lányok. Életem egyetlen szerelme is zsidó volt. Rám is az összes barátom azt mondja, hogy zsidós az arcom, a gimiben és az egyetemen is:), de én tényleg nem tudok róla. Egyébként az apai nagyszülőimet folyton zsidózzák, mondjuk róluk én is azt mondanám. Jah és egyébként körül vagyok metélve, ráadásul 3 apai felmenőm is, de apám azt mondja ez csak fitymaszűkület miatt kellett. Pff. Nem igazán tudom mi vagyok, mert én magamat egy keresztény, magyar srácnak tartottam mindig is, őszinte és jó gyerek vagyok. Kihez fordulhatok a kérdés kiderítésére?


2012. febr. 3. 23:05
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
39%
Zsidónak lenni vallási dolog nem genetikai:)
2012. febr. 3. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
89%

Hát, nagy dolgok ezek, nagy kérdések: kik vagyunk, honnan jövünk... Kérdezd meg nagyon komolyan a szüleidet, nagyszüleidet.

Akik később tudják meg a származásukat, nagyon komoly identitáskrízisen esnek keresztül, de egész eltérő módon, és teljesen különböző végeredménnyel. Meg kell dolgozni a témát...


Sok sikert és boldog életet kívánok!


:)

2012. febr. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
36%

és akkor mi van??

hogyha nekem a felmenőim közt vannak törökök akkor el kéne mennek Mo-ról, mert nekem a véremben van Mo leigázása vagy mégis mi???!!

komolyan annyira h*lye vagy.

ha zsidó vallást vallasz akkor az vagy, ha nem akkor nem.


zsidónak lenni annyit jelent mint mohamedánnak, kereszténynek lenni, nem pedig azt hogy akkor török/szlovák/orosz vagy. max azért alakult ki benned ez mert a zsidók általában zsidóval házasodtak ezért olyanok lettek mint egy népcsoport, de ez cska egy vallás.

amúgy manapság a kutyát se érdekli..

2012. febr. 3. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
67%

Ha számodra ez a kérdés kínos, és tényleg egy "keresztény, magyar srácnak" tartod magad, mint írod, akkor egyszerűen ne foglalkozz tovább a dologgal. Mert nem kizárt, hogy addig kutatsz, amíg találsz valami apró kis bizonyítékot egy zsidó ősödre és akkor elkezd érdekelni a dolog, átformálja identitásod és tudod...

Nem érdemes ezzel foglalkozni, főleg ha meg vagy keresztelve, és vallásos vagy.

Az, hogy 5 ágon is német ősök vannak semmit nem jelent, az ország kb. fele így van ezzel mégsem zsidók.

2012. febr. 3. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
89%

"de visszavezettem a családfámat és 5 ágon is Németországból származó őseim vannak"


Ezt a részt nem egészen értem. Akkor az őseid németek, nem? Vagy Németországban szerinted nagyrészt zsidók élnek?


Amúgy nekem is vannak német felmenőim: katolikus bajorok egy München közeli faluból. Mégsem érzem magam zsidónak:D De viccet félretéve, talán a szülőket, nagyszülőket kérdezd meg első körben a család eredetéről, esetleg folytathatod a családfakutatást, nem tudom eddig milyen messze vezetted vissza.

De a lényeg: nem a származásod miatt leszel magyar. Ha te magyarnak vallod magad, magyarként érzel, akkor az vagy. Gondolj például Petőfire. Az egyik legnagyobb magyar költőnk bizony szlovák származású volt.

2012. febr. 3. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
57%

Üdv Cartman!

Felmenőid minek tartják magukat?

2012. febr. 4. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
22%
Elismered Jézust, mint megváltót, vagy nem? Karácsonyfát szoktatok állítani karácsonykor?
2012. febr. 4. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
76%
Attól hogy kiderül,hogy az ükükük akárkid zsidó volt,attól te még nem leszel az.(Ezt a németes részt én sem értem) nekem is van német ,magyar,és zsidó felmenőm is,mégsem érzem magam,és nem is vagyok zsidó,mégha "zsidós" is az arcom.Én nem örültem neki,amikor megmondták, de így utólag visszagondolva örülök,hiszen akkor gyerekkoromban sosem ettem volna pl pászkát amit imádtam.:)
2012. febr. 4. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
100%
Minden embernek van ugye két szülője, négy nagyszülője, nyolc dédszülője, tizenhat ükszülője. Ez folytatódik így tovább, minden egyes generációval megkétszereződik az ősök száma. Ez azt jelenti, hogy ha tíz generációt visszamegyünk, akkor ez összesen 2¹⁰ = 1.024 őst jelent. Ha 20 generációt megyünk vissza, akkor ez már 2²⁰ = 1.048.576 ős, amennyiben nem számolunk azzal, hogy egy idő után a különböző szálak egy része összefut. Ha egy generációra 25 évet veszünk, akkor a 20 generáció az 20 x 25 = 500 év. Ha csak 500 évre vezetnéd vissza a családfádat, akkor ki mindenkit találnál ott az ősök között? Ha meg visszamegyünk ezer évet, akkor szerintem mindenkinek gyakorlatilag ott van egész Európa és fél Ázsia az ősei között. Akkor most próbáld meg elképzelni, hogy 2000 évre vezeted vissza a családfát. Mit gondolsz, hogy mit fogsz akkor kapni?
2012. febr. 4. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
76%

Utolsó, ezt a matematikát én is végigfuttattam, vicces ezt mástól viszontlátni! :)


Bizony, fogalmunk sincs, ki mindenkinek a vére folyik az ereinkben... Például a barlangrajzokat festő, állatokat lebunkózó ősemberé...


:)

2012. febr. 4. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!