Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Au pair leszek Angliában-hogyan?

Au pair leszek Angliában-hogyan?

Figyelt kérdés

Hogyan jutottatok ki,magán úton vagy ügynökségen keresztül,repülővel,vagy busszal?


Mit érdemes magunkkal vinni,mennyi pénzt,hogyan fogadott benneteket a család, hogyan éreztétek magatokat?


Vittetek a családnak ajándékot?


Milyen szinten beszélitek a nyelvet?


Nem voltak nehézségeitek a nyelv megértésével ott kint?


Könnyen találtatok barátokat,vagy egyedül fedeztétek fel az új helyeket?


Miket kellett csinálni?Mettől meddig?


Tudtatok félre tenni a zsebpénzetekből?


2012. febr. 4. 18:11
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Igaz en Hollandiaba jottem, de: (2008-ban)

1. Maganuton: au-pairworld.com

2. Vigyel egy borond ruhat, ne sokat, mert ugyis venni fogsz ujakat. Kb 400 eurot hoztam magammal. A csalad kedves volt, egy hetig kb.... Aztan a cseledjuk voltam, a gyerekek a legbunkobb elkenyeztett kis parasztok.

3. Nem, nem hoztam nekik ajandekot, bar kesobb mikor hazalatogattam Magyarorszagra es hozzajuk mentem vissza, akkor hoztam.

4. Elmeletileg kozepfokon beszeltem angolul, gyakorlatilag fogalmam sem volt a beszed 60%-rol, de ha az elso honapot tuleled, akkor konnyebb lesz, es iszonyu sokat lehet fejlodni.

5. Ua., voltak nehezsegeim.

6. Baratokan nem talaltam, mert nem volt idom ra, es egy masik magyar lannyal jottem (mindkettonk baratja itt el), es a tobbseg nagyon kulnbozott tolem, raadasul a csaladok sem szeretik ha batratkoznak az au-pairek, es kibeszlik a csaladokat. Uj helyeket felfedeztunk, gyakorlatilag az egesz orszagot, es kulturat.

7. Reggel 7tol este 7ig, de ha a gyerekek ugy akartak, akkor este 10ig is en csinaltam gyakorlatilag mindent. Mosas, vasalas, minden nap, agynemuk heti ketszer. Heti egyszer takaritas, Naponta kutyasetaltatas, bavasarlas, gyerekek kiszolgalasa, snack, ebed, hazifeladat iras, mert ok lustak ra, es este vacsora fozes mindekinek stb.

8. Tudtam felretenni a zsebpenzembol, mert mindent ami nekem kellett megvettem magamnak, ha mar nekem kellett bevasarolnom minden aldott nap! Nehez volt. A munka mellett masik csaladnak is vasaltam, igy havonta kb 1000 eurot meg birtam sporolni. Ma mar tudom, hogy azert a munkaert, amit akkor elvegeztem, sokkal tobbet kellett volna kapnom. Eletem legmegalazobb, legundoritobb idoszaka volt.

De megsem banom, mert ma is itt elek, a baratommal, akivel maskepp nem tudtunk volna egyutt maradni, o meg diak volt. Ma olyan jolfizeto munkam van, amirol otthon csak almodnek, mint ahogy az eletszinvonalrol is, amit elertem. De keszulj fel, hogy mocskos, megalazo, lelektelen rabszolgamunk az au-paire, a "csaladtag" leiras amivel csabitgatnak egy rakas sz@r, de nekem megerte. Persz vannak kivetelek, pl baratnom tesojat molesztaltak, mindig legyen penzed, hogy egy motelban megszallj, vagy vegyel egy repjegyet haza, arra az esetre, ha valami rosszul alakulna.

2012. febr. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én sem Angliában vagyok, de azért én is leírom a tapasztalataimat. Én Svájcban vagyok, kicsit több mint 5 hónapja.


1. Szintén magánúton: www.aupair-world.net

2. Nem írom le ugyanazt, mint az első. Ruha, meg amire még szükséged van (telefon, fényképező, laptop, hajszárító, stb).

Nekem szerencsém van, és egy nagyon aranyos családnál vagyok. Az első perctől kezdve nagyon arátságosak velem. Öleléssel fogadtak, mikor a gépről leszálltam.

Az eleje brutális, arra készülj fel. Ha az első 1-2 hónapot túléled, akkor valószínűleg végig tudod csinálni. Ha jó családhoz kerülsz, akkor is lesznek kegyetlen pillanataid, ha rosszhoz, akkor ez még durvább. De nem elrettentés. :D

3. Igen, hoztam. A szülőknak Tokajit, a gyerekeknek magyar édességösszeállítást.

4. Nekem közép szintű C tipusú nyelvizsgám van, amire egész büszke voltam, amíg ki nem jöttem. Aztán rájöttem, hogy itt kicsit másként mérik a nyelvtudást. :) Első hónap után hozzászoksz, és bátrabban beszélsz majd.

5. A megértéssel nekem nem annyira, inkább a beszéddel. (Bár a svájci németet mái napig alig értem, de szerencsére eredeti német családnál lakom, nem svájciaknál.)

6. Kezdetben egyedül, később másokkal. Nagyon jó lehetőség új emberek megismerésére, ha elmész nyelvsuliba, vagy valami tanfolyamra. Ha ilyesmire nem lesz lehetőséged írj egy keress fórumokat a környékeden, és írj oda, hátha össze tudsz barátkozni valakivel.

7. Nekem déltől fél 7-ig kell a gyerekre vigyáznom, meg a háztartásban besegíteni. De semmi komoly. Napi 1x porszívózni a nappaliban (csak ott), meg a konyhában rendet rakni (mosógépbe ki-be pakolni, edényeket elrakni, kályhát letakarítani ilyesmi). Meg levinni a kutyákat sétálni.

8. Én havi olyan 90-100 ezer forintot tudok spórolni nagyjából.

2012. febr. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat,hasznos volt:)
2012. febr. 8. 11:48
 4/7 anonim ***** válasza:

1. Magánúton Svájcba fél éve. Google hírdetésben találtam. Repülővel.

2. A család kedves a mai napig nincs velük bajom. a gyerekekkel van konfliktus, de ez mindehol van.

3. Vittem. Mindkét gyereknek és az anyukának. És szülinapra és karácsonyra is kaptak és kaptam én is.

4. A helyi nyelvet (német) semennyire. Angolul komminkáltam az itteniekkel, a gyerekkel meg magyarul (félig német-magyar család)

5. Nem :) Angolul mindenki beszél. A barátom helyi, ő tanít németül. Emelett iskolába járok.

6. Könnyen :) Egy másik magyar lánnyal különösen jóban vagyunk. Vele fedezem fel az országot.

7. Reggel 7től este 6ig. Délelőtt rendrakás, ágyazás, porszívózás, portörlés, ebédkészítés. Délután a gyerekekkel játszás és házi írás.

8. Tudok :) Alapjáraton spórolós vagyok, itt az otthoniakra költök sokat. MEg utazásra. De ennek ellenére tudok spórolni :)

2012. febr. 29. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen utolsónak is.:)
2012. márc. 1. 21:20
 6/7 anonim ***** válasza:
Utolsótól kérdezem, hogy Svájc melyik részén van? :)
2012. márc. 1. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Berntől 10 kmre Urtenen-Schönbühl. Meg hétvégenként előfordulok Küssnacht am Rigiben is (Luzerntől 20kmre.)

És Te? :)

2012. márc. 1. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!