Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Miért gondolják sokan azt,...

Miért gondolják sokan azt, hogy Nyugaton kolbászból van a kerítés?

Figyelt kérdés

Ismerőseim között is, főleg akik még nem voltak külföldön, átszámolják a minimálbért, és azt állítják, hogy majd abból itthon házat tartanak fenn, meg félre raknak egy csomót!


Véleményem szerint minimálbéres munkából nyugaton sem váltjátok meg a világot, abból is csak vegetálni lehet! Normális életkörülményeket akkor tudsz magadnak teremteni, ha van egy piacképes végzettséged és jó nyelvtudásod! Ezt miért nem képesek felfogni, hogy egy gyári munkás, betanított munkás ott sem fog tudni úgy élni, mint ahogy itthon gondolja, mert a fizetés magasabb, de az élelmiszereken kívül minden 4-6-szoros összegbe kerül!


2012. febr. 5. 15:27
 1/8 anonim ***** válasza:
51%

Azt nem mondja senki, hogy ott kolbászból van, de néhány országban azért "kolbászabb", mint itthon.

Én még soha nem éltem külföldön, de szerintem egy svéd vagy egy svájci munkás könnyebben vegetál, mint egy magyar.

2012. febr. 5. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

nincs kolbaszbol a kerites viszont nincsenek napi anyagi gondok. ha egy csaladban a ket felnott dolgozik akkor megelnek rendesen es meg felre is tudnak tenni mar akkor is ha csak az egyik kicsit tobbet keres mint a minimalber.

pl most jelenleg egy nagyon draga europai orszagban elunk, nekem nincs munkam meg a parom keres csak,nem is olyan tul jol. megis megelunk egy fizetesbol is,kocsink van, tagas lakasunk,veszunk dolgokat. ha en talalok munkat es akar csak minimalbert keresek akkor jol fogunk elni es tudunk felretenni is.

2012. febr. 5. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

"e szerintem egy svéd vagy egy svájci munkás könnyebben vegetál, mint egy magyar"


Nem feltétlen azokról a munkásokról beszélek, akik értenek is valamihez, hanem akinek se végzettsége, se elégséges nyelvtudása sincsen, és olyan álmokkal jön külföldre, hogy itt majd 3000 €-t fog keresni betanított munkáért! Hát nem! Akik külföldön élnek és minimálbért keresnek, ők nem azért élnek látszólag jól mert annyira jó a minimálbér értéke, hanem mert többen laknak egy lakásban és osztoznak a fürdőn/WC-n! Én már Angliában élek egy ideje, programozóként dolgozom, sokszor találkozok magyarokkal, akik mikor kijöttek, nem erre számítottak, mert otthon beleverték a fejükbe, hogy a minimálbér milyen hű de sok! Itt pedig rádöbbennek, hogy az bizony nem elég.

2012. febr. 5. 16:26
 4/8 A kérdező kommentje:

"viszont nincsenek napi anyagi gondok. ha egy csaladban a ket felnott dolgozik akkor megelnek rendesen es meg felre is tudnak tenni mar akkor is ha csak az egyik kicsit tobbet keres mint a minimalber.

pl most jelenleg egy nagyon draga europai orszagban elunk, nekem nincs munkam meg a parom keres csak,nem is olyan tul jol. megis megelunk egy fizetesbol is,kocsink van, tagas lakasunk,veszunk dolgokat. ha en talalok munkat es akar csak minimalbert keresek akkor jol fogunk elni es tudunk felretenni is."


Ez igaz, nincsenek mindennapi megélhetési nehézségek, ebben egyetértünk.

2012. febr. 5. 16:34
 5/8 anonim ***** válasza:
74%
latod az hogy nicsenek napi anyagi gondok az mar nagyon nagy kulonbseg, es sok embernek mar az nagyon jo. pl latom szuleimet akik vegigdolgoztak eletuket, apu meg most is dolgozik es honap vegere nincs penz. ha valami extra kiadas van arra nincs penz, epp arra van hogy nagyon szerenyen legyen etel meg a csekkeket befizetik, nyaralni sosem voltak, max egy egy napra a balatonra. na ehhez kepest en nagyon jol elek kulfoldon minimalberbol..
2012. febr. 5. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
74%
5-os valaszolo vagyok, meg annyit hogy apum az o szakmajaval pl nemetorszagban a felso kozepreteghez tartozna es anyunak valoszinu nem is kellett volna sose dolgoznia mivel egy fizubol eltartotta volna a csaladot..na ennyi a kulonbseg.
2012. febr. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Svédországról tudok nyilatkozni. Szerinted egy vegyesboltban dolgozva itt mennyit lehet keresni? És ott? Hidd el nekem van különbség bőven. Egyik barátom tesója egy menzán főz, a felesége otthon a kislányukkal, de mégis jól élnek. Szép lakásban, csinosak, járnak szórakozni, nem kell azon agyalniuk, hogy miből lesz a számlákra. Annak ellenére, hogy bevándorlók. Ezek után szerintem nem kérdés, hogy aki szorgalmasan, rendesen dolgozik, annak egészen jó esélyei vannak.
2012. febr. 5. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


Valamilyen szinten mindegyikőtöknek igaza van, de én még azt nem értem mindig, hogy miért hiszik azt sokan, hogy egy nyugati ország minimálbéréből majd hazautalnak annyit, hogy abból az itthon maradt ember megél, meg ő maga is nyugaton jól fog élni? mert az szerintem nem lehetséges! Mert még félretenni esetleg lehet a minimálbérből, de hazaküldeni meg itt is jól élni, az más nem jönne össze szerintem.


Nem azt mondom, hogy nem éri meg kijönni, mert igenis érdemes, de én magam azért jöttem ki, mert ÉLNI akartam, nem pedig spórolgatni mindenen, mint otthon! Spórolni, kuporgatni otthon is lehet, sőt, sajnos kell is, idekinn szerintem élni kell, mert akkor élvezed igazán.

2012. febr. 5. 18:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!