Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hogy hozzam fel a legjobb...

Hogy hozzam fel a legjobb barátnőmnek, hogy jó lenne, ha visszaadná a pénzt?

Figyelt kérdés

Múlt héten nem volt suliba és felhívott,hogy vegyek meg neki egy cipőt,mert fél,hogy mire meggyógyul(beteg volt),addigra elviszik.Azt mondta,hogy ideadja a pénzt majd ha megyek hozzájuk.

Megvettem a cipőt,de azóta se adta ide a pénzt és ez kb. 1 hete volt.A cipő 18 ezer volt,szóval nem kis összes,mert ha pl. 5 ezer lett volna,akkor azt mondom,hogy majd ideadja,ha eszébe jut...De most nekem is kéne a pénz,mert venni akarok egy parfümöt magamnak.



Hogy kérjem vissza tőle úgy,hogy ne sértődjön meg?



14/L


2012. febr. 6. 21:14
 1/7 anonim válasza:
100%

SZerintem baromi egyszerű! Ha tényleg a barátnőd, akkor tök nyíltan megmondhatod neki, hogy figyi, most szükségem lenne arra a pénzre, ide tudnád adni holnap?

Egy barátnő nem sértődik meg ezen, legrosszabb esetben is csak a fejéhez kap, hogy hú, basszus, elfelejtettem...

Ha ilyenekért bepöccen, akkor ez a kapcsolat nem ér egy fabatkát sem, hidd el!

2012. febr. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
59%

Indirekte. Pl: Mikor tudja behozni a cipő árát, mert mostmár hiányzik.


Tehát nem mondod ki hogy mikor fizet, hanem csak technikailag közelíted meg: feltételezed hogy ő fizetne, már csak be kell hoznia a pénzt a suliba.


Ha még nem adtad oda a cipőt, akkor úgy hogy pl. Odaadnád a cipőt, mikor tudtok találkozni és rendezni az anyagiakat? Már kéne az a pénz...


Így nem hozod kellemetlen helyzetbe, ami komplikációkat okozhatna. Max ő hoz majd, de reméljük nem.

2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Megkérdezed,hogy a napokban megtudná-e adni a pénzt,mert megakarod venni magadnak a parfümöt és kéne rá a pénz. Ha ezen besértődik akkor nem komplett.
2012. febr. 6. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy barátság alapja a pontos elszámolás. Ez majd később, felnőtt korban is ugyanígy lesz. Mindig is utáltam az olyan embereket, akik kérnek valamit, aztán nagy kegyesen megfeledkeznek róla, és még nekem kell kellemetlenül éreznem magam, hogy visszakérjem. Akár pénzről van szó, akár más tárgyról. Szóval csak őszintén bele az arcába, nem is kérni kell, hanem kijelenteni. Légyszi holnapra hozd a pénzt. Akkor nincs választási lehetősége.
2012. febr. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Már ne is haragudjatok, előző hozzászólók, de miért kell finomkodni, meg kímélni a kis lelkét? Érezze már magát kicsit szarul ő, és nem a kérdező. Nehogy már a kérdezőnek kellejen arra figyelni, hogy a nagyságos asszony véletlenül nehogy megsértődjön azért, mert rá lett szólva.
2012. febr. 6. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Hogy hozzam fel a legjobb barátnőmnek, hogy jó lenne, ha visszaadná a pénzt?"


Pl.: "Visszaadnád a pénzt?"


"Hogy kérjem vissza tőle úgy,hogy ne sértődjön meg?"


Ha nem teljesen hülye (akkor viszont nem érdemes vele barátkozni), akkor nem fog megsértődni, mert ebben a szituációban egyedül neked van okod arra, hogy sértődött legyél.

2012. febr. 7. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Vagy újságold el neki, hogy milyen fincsi illatú parfümöt találtál, amit meg akarsz venni, és majd neki is megmutatod, de ahhoz most már kell a pénz, amibe a cipő került.
2012. febr. 7. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!