Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Mit jelent az a szó, hogy FURCSA?

Mit jelent az a szó, hogy FURCSA?

Figyelt kérdés

2012. febr. 7. 22:18
 1/10 anonim ***** válasza:
Szokatlan dolog.
2012. febr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
De negatív irányba? Mit jelent még?
2012. febr. 7. 22:23
 3/10 anonim ***** válasza:
68%
Furcsa, hogy nem ismered ezt a szót.
2012. febr. 7. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Sok mindenre mondjuk:


-Különös, szokatlan; a rendestől, a megszokottól, a szabályostól meglepően és érdeklődést keltően elütő


-Nevetésre ingerlő (közlés, megnyilatkozás, jelenség, megjelenés), ami szokatlanságával mulatságos, tréfás.


-Erkölcsileg kifogásolható (tett, cselekedet), elítélhető (dolog)


-Különcködő (személy), akinek a megjelenése, modora, szokása erősen eltér az elfogadottól


stb...

2012. febr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Főleg azt szeretném tudni, hogy pozitív irányba lehet-e valamit furcsa?
2012. febr. 7. 22:29
 6/10 anonim ***** válasza:
Vannak, akik szeretnek furcsák lenni. Brahiból, "polgárpukkasztók", vagy csak élvewzik, hogy ők eredetiek. Szerintem jó dolog. Nekem annál jobban tetszik valami, minél inkább furcsa.
2012. febr. 7. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerintem a furcsa nem negatív. Vagy semleges, vagy pozitív. Legalábbis számomra. :)
2012. febr. 7. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A furcsának mondjuk azt, amit, akit nem értünk.

(A meglepő, az lehet pozitív és negatív is, csak gondolkodom, hasonló szavakon)

A furcsa szót jelenséget, inkább negatív szavakkal tudom asszociálni például: Ijesztő, hátborzongató, visszataszító, valami olyasmi, ami bennem viszolygást kelt.


De lehet, hogy ez csak az én szubjektív érzésem.

2012. febr. 7. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok.

Vagy olyan dolog, vagy személy, amitől/akitől idegenkedem, de, ha megismerem, lehet, hogy megszeretem/megkedvelem. Viszont, akkor már nem furcsa, mert ismerem.

2012. febr. 7. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Az átlagtól eltérő dolgok a RITKA dolgok. Ezek azonban még nem feltétlenül furcsák.


Pl. a hegedűkészítés ritka foglalkozás, de nem furcsa foglalkozás. Ritka a 130-as IQ feletti ember, de nem furcsa.


Vannak furcsa emberek, furcsa könyvek, furcsa dalok, furcsa helyek, de ezek nem azért furcsák, mert osztoznak egy közös tulajdonságban, ami a furcsaság, és nem is azért furcsák, mert ritkák. Végül is minden személyből csak 1 van, tehát ha a ritkaság eredményezné a furcsaságot, akkor minden személy furcsa lenne.


A furcsaság egy hatás, amit valami egy megfigyelőre tesz. Általában úgy jön létre, hogy tulajdonságok (rendszerint ritka tulajdonságok, de nem biztos) nagyon ritka módon járnak együtt. Ez a kapcsolat a ritkaság és furcsaság között.


Ha valaki nagyon intelligens, és elvégzi a fizikus szakot, az nem furcsa, bár ritka. Ha ezek után viszont elmegy mondjuk parkőrnek, az furcsa, mert két tulajdonságot ritka módon kapcsol össze. Ha egy punk zenekar punkzenét játszik, az nem furcsa (nyilván az első punkok furcsának számítottak, de ma már nem azok). Ha viszont gregoriánt játszanak, az furcsa. Ha egy könyv nagyon hosszú, az ritka, de nem furcsa. Ha egy könyv hexameterben íródott, az is ritka, de nem furcsa. Egy hexameterben íródott anarchista kiáltvány viszont furcsa.


Persze általában az emberek "furcsának" neveznek mindent, ami a furcsaság benyomását kelti még akkor is, ha az a dolog nem igazán furcsa, csak az ő előismereteikhez képest az.

2012. febr. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!