Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Hol élnek nomád népcsoportok...

Hol élnek nomád népcsoportok akik befogadnának maguk közé?

Figyelt kérdés
Az egész Földön érdekelne, de jobban a közelben. Elegem van a rohanó világból, szívesen kipróbálnám milyen köztük élni.
2012. febr. 9. 11:51
 1/5 anonim ***** válasza:
80%

Próbálj szerencsét Kelet-Anatóliában a nomád állattenyésztő kurdok közt (ha befogadnak...), de az angliai traveller-cigányok is szóba jöhetnének, nem? (Persze, a befogadás ott is kétesélyes.)

Azt hiszem, rövid idő után visszajönnél az "óhazába":-)

Amúgy meg: ha ennyire megcsömörlöttél a rohanó világtól - vegyél egy alföldi tanyát. Ügyes embernek meg lehet ott élni! (De felnőtt vagy-e már?)

2012. febr. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 hollófernyiges ***** válasza:
87%
Romániában még vannak vándorcigányok, szerintem ha fizetsz nekik velük mehetsz egy ideig.
2012. febr. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Normális kulturált helyre gondoltam, nem cigányok közé.
2012. febr. 9. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:

Hűűűű, Kérdező - bonyolódik ez a dolog! Elsősorban is attól tartok, hogy mindjárt ideér és rázendít a megszokott szavalókórus, hogy "juuuj! rásszistá vágy!":-))) Meglátod majd: a kommentedet rögtön félreértik és megvádolnak, hogy szerinted a derék-jó vándorcigányok nem tudnak kulturált, normális környezetet nyújtani:-)) Pedig dehogynem!:-)

Vegyük Olaszországot: a lakóautós balkáni cigánykaraván megérkezik egy településre; kinéznek az ipari parkban egy jó telephelyet, lecuccolnak mellé, rákötnek a vízvezetékére, villanyórájára (éjjel még be is törnek), nappal kulturáltan játékgépeznek, lopnak valahol, aztán - mielőtt a gádzsók besokallnának és kihívnák a "rendőri erőket" (amelyek, azért, ott még mennek!) - hipp-hopp tovább állnak. Miért vagy te olyan szőrszálhasogató:-), hogy ez nem elég kulturált neked, mint életforma? He?:-)

Mert tudod, az a baj, hogy ennél "kulturáltabb" nomád környezet - nincs. Itt két lopás között még mosakodni is lehet! Lakóautóban, nem az árokparton!:-)

A kurd pásztorok mások. Azok keményen megdolgoznak: sátrakkal vonulnak a nyáj után, patakról hozzák a vizet, készítik a sajtot, szőnek-fonnak (igaz: mobiltelefonjuk, elemes tv-jük, rádiójuk nekik is van. Ott is utólérne a rohanó világ..Száz szónak egy a vége: próbáld meg másként távol tartani.)

2012. febr. 10. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Én fogalmaztam rosszul, elnézést, lehet nem a nomád szó a legjobb arra amit keresek csak az jutott eszembe. Valami olyasmire gondoltam mint USA-ban az amisok, meg akik a tibeti hegyekben élnek népek. Szóval ilyen vagy ezekhez hasonlók hol vannak még? Az amisokat tudom pontosan de Tibetben lövésem sincs nagyjából sem, közelebb meg egyáltalán nem tudok.
2012. febr. 10. 22:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!