Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » A zsidók miért nem köszönnek?...

A zsidók miért nem köszönnek? Tilos nekik?

Figyelt kérdés
Költözött egy zsidó család a házunkba.Amúgy is sok rájuk a panasz,mert egyáltalán nincsenek tekintettel a többi lakóra semmiben,éjfélkor hifi döng,a névre szóló parkolóba más helyére állnak rá stb de ami kifejezetten irritáló hogy SOSEM köszönnek!Ha az ember rájuk köszön magázva,hangosan,akkor is szó nélkül elmennek mellette.Ezt az arrogáns lekezelő viselkedés máshol is láttam tőlük.Ez náluk kötelező dolog vagy ennyire lenézik a gojokat(nem zsidókat)hogy még csak nem is veszik emberszámba őkeT?
2012. febr. 13. 09:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
74%
Ahogy írták, ez nem azért van, mert zsidók - semmilyen előírás nincsen erre-, egyszerűen bunkók. Az én zsidó barátaim mind kulturáltak, de találkoztam bunkóval is (nem is lett a barátom).
2012. febr. 13. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
77%

Nem tudom, engem a hifi jobban zavarna, mint hogy nem köszönnek. Én köszönök, aztán vagy fogadják, vagy se, ezen nem rágódnék.

De ha éjjel nem hagynak aludni, az zavar. A ház házirendje szabja meg, mikor lehet zajos tevékenységeket folytatni. Első körben becsöngetnék és udvariasan megkérném őket, hogy halkítsák, ha nem, akkor a gondnokhoz kell fordulni.

2012. febr. 13. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
80%
Nem bunkók. Csak spórolnak a köszönéssel is! Vissza kell fogni a költekezést. Ezt igazán megérthetnéd...
2012. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
79%

Ennek semmi köze ahhoz, hogy zsidók.

Lehetsz, egyszerűen csak neveletlenek.

2012. febr. 13. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
28%
Tudják, hogy hamarosan a tel-avivi unokatesók fognak beköltözni a lakásodba, ezért nem érdemes ismerkedni. Addig meg, amíg senki olyat nem zavar a hifi, aki emberszámba megy, nyugodtan bömböltetik. :-)
2012. febr. 13. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
0%
A köszönés nem intelligencia kérdése. Mért kéne mindig konvenciókkal frusztrálni az embereket. Hagyjuk már ezt a "nem köszönök bunkó vagyok" felfogást. Persze ebbe a kétszínű világba ez a természetes, a szemébe: JÓnapot kívánok Erizsike néne, de legszívesebben lefosnád, már bocsánat:(
2012. febr. 13. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, Offolok!


"A ........ nem intelligencia kérdése. Mért kéne mindig konvenciókkal frusztrálni az embereket."


A pontozott vonalra bármilyen tevékenység behelyettesíthető, ami jelenleg éppen nem trendi, nem menő, azaz konvencionális (="uncsi, undi, szánalmascsi" a trendiszótár szerint). Például: "segítés", "magamba szállás", "tisztelet", "empátia" stb...


Hagyjuk már ezt a nem teszem ezt meg azt, mert az konvencionális!

Majd ötven év múlva, ha már 64 éves leszel kedves Sera79 (a 79 nem hiszem, hogy a születési éved lenne, ha igen, akkor bocs, de sokkal fiatalabbnak gondoltalak ifjonti lázongásra hajazó hozzászólásaid alapján), és konvencionális lesz a nem köszönés, a hely át nem engedése a buszon és a durva beszéd, akkor idegesíteni fog, hogy a fiatalok köszönnek, mosolyogva átadják a helyüket és kedvesen figyelmeztetnek, hogy jön a megálló, ahol le akarsz szállni? Pusztán gonosz lázadásból a konvenciók ellen!


Mindenki sír, hogy mekkora az elidegenedés a suttyó magyarok bunkósága miatt.

Hát itt a mi kis Sera79-ünk, aki egyike azoknak, aki miatt ilyen kellemes a közérzet.


Off offon :-)


Egyébként pont a kérdezőt f.sták arcba azzal, hogy nem fogadták a köszönését. Az, ha nem köszönsz rá egy ellenszenves emberre, OK. De az, hogy ha többször rád köszön és te nem köszönsz vissza az tényleg nem "konvencionális".

2012. febr. 13. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 A kérdező kommentje:

Utolsónál a pont.Ez a sera 79 ez vagy 12 éves kamasz vagy zsidó én arra tippelek(de az tuti hogy pesti).

Egy országot a tradíciók,erkölcs és az egymás tisztelete tart össze,amit tudvalevő az ide betelepült zsidóság lábbal tipor és tipor minden őket befogadó országban.

Ha közösségben élsz akkor tartsd be a közösség szabályait,ennek szerves része hogy ha beesel valahová akkor köszönj például.

Ez itt eddig egy nyugodt hely volt,de ezek most beleszartak.Sokaknak csípi a szemét a viselkedésük,lehet hogy bekérdezzük őket mi a probléma...

2012. febr. 14. 09:41
 19/22 anonim ***** válasza:
57%
Nos hát, aki mindenképp tárgyat akar találni a benne feszülő gyűlöletnek, az meg is fogja lelni. Te karmád. :)
2012. febr. 14. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 Napkiraly ***** válasza:
47%
véletlen sem bátorítalak hogy szúrd ki mind a négy kereküket a kocsin ha más helyére állnak vagy kapd le a villanyóráról a plombát és üsd le kalapáccsal a kismegszakítót ha hifit hallgatnak, mert az bűncselekmény és nem helyes
2012. febr. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!